Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zajęcie wierzytelności z tytułu najmu

komentarzy 13

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „zajęcie wierzytelności z tytułu najmu”. W zasadzie chodzi o to samo, co przy zajęciu innego rodzaju wierzytelności (z tytułu nadpłaty podatku, z tytułu wykonanej pracy, usługi…). Po prostu, dłużnik zajętej wierzytelności (trzeciodłużnikiem zwany) ma nie płacić należności swojemu wierzycielowi przeciwko któremu komornik prowadzi postępowanie egzekucyjne, lecz ma dokonać przelewu na konto komornika (lub przynieść komornikowi gotówkę). O, poniżej zajęcie wierzytelności dokonane przez komornika w Kędzierzynie-Koźlu – Piotra Szadkowskiego:

Wygląda na to, że moja dłużniczka ma nieruchomość którą wynajmuje piekarni-ciastkarni. Znajduje się w tak niewielkiej miejscowości, że zamazałem nazwę tej miejscowości, bo z pewnością jest to jedyna piekarnia-ciastkarnia. Jej właściciel więc ma od tej pory płacić należności za najem na konto komornika a nie mojej dłużniczce (będącej dla niego wierzycielem – wynajmującym). Tak, chodzi zapewne tylko o najem, bo moja dłużniczka nie prowadzi działalności gospodarczej a należność którą od niej staram się ściągnąć jest z tytułu prywatnej pożyczki. Dobra nasza, bo po pierwsze, zapewne będzie co miesiąc „schodzić” kasa z tytułu najmu a po drugie okazuje się, że dłużniczka ma nieruchomość.

I jeszcze jedna pozytywna informacja którą można wyczytać na drugiej stronie tego zajęcia wierzytelności, ale nie napiszę, jaka. Zgadujcie jak ktoś chce i piszcie w komentarzach. Jak ktoś trafi, to potwierdzę też w komentarzu.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

15/11/2012

Komentarze do 'Zajęcie wierzytelności z tytułu najmu'

Subscribe to comments with RSS

 1. Ciekaw jestem cóż tam takiego pozytywnego żeś na drugiej stronie wyczytał 🙂

  Lech | blog o wekslach

  15 Lis 12 11:35

 2. Czyli Lech nie wie. Proponuję nie chwalić się tym, że się nie wie, bo nie ma czym. 🙂

  admin

  15 Lis 12 13:12

 3. Ale wtopa… 🙂

  Lech | blog o wekslach

  15 Lis 12 14:01

 4. Chodzi o pierwsze zdanie na drugiej stronie?

  ziom

  15 Lis 12 15:12

 5. Nie, to nie to.

  admin

  15 Lis 12 15:59

 6. I kiedy będzie odpowiedź?

  Lech | blog o wekslach

  16 Lis 12 09:25

 7. Nie będzie. Będzie potwierdzenie jeżeli ktoś trafi. Albo OK, podaję wskazówkę której nie powinienem podawać, bo teraz to już „bułka z masłem”. 🙂 Otóż nie patrzcie na te treści które są stałe w każdym odpisie zajęcia wierzytelności.

  admin

  16 Lis 12 09:58

 8. Zaryzykuję tezę, że tam nic pozytywnego nie ma. Ale teraz się do tego nie przyznasz 😛

  Lech | blog o wekslach

  16 Lis 12 10:33

 9. Gdyby nic nie było (albo jak kto woli: gdybym nie uważał, że jest), to nie pisałbym, że jest. Obiektywnie – jest coś pozytywnego, indywidualnego, no…

  admin

  16 Lis 12 10:52

 10. No to napisz co Cię tak pozytywnie zaskoczyło. Jak to indywidualne, to przecież się nie domyślimy.

  Lech | blog o wekslach

  16 Lis 12 10:58

 11. Indywidualne to nie znaczy w tym wypadku że tylko mnie cieszy a inny wierzyciel nie miałby podstaw do nadziei. No, dobra…

  A CZYŻ INFORMACJA O TYM, ŻE WYSŁANO TO TYLKO DO MOJEJ WIADOMOŚCI (nie licząc prawnika dłużnika i trzeciodłużnika) NIE JEST POZYTYWNA??? WSZAK OZNACZA TO, ŻE NIE MA INNYCH WIERZYCIELI OPRÓCZ MNIE ZATEM KWOTA Z EGZEKUCJI NIE BĘDZIE DZIELONA A TYM BARDZIEJ NIE MA WIERZYCIELI UPRZYWILEJOWANYCH (SKARB PAŃSTWA)!

  admin

  16 Lis 12 11:53

 12. Może jeszcze inni wierzyciele nie zawnioskowali o zajęcie wierzytelności? 🙂

  Lech | blog o wekslach

  16 Lis 12 11:56

 13. Ja też nie zawnioskowałem o zajęcie tej konkretnej wierzytelności… Po prostu nie ma innych jej wierzycieli u tego komornika.

  admin

  16 Lis 12 12:01

Skomentuj