Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„zaburzenia osobowości a windykacja”

komentarzy 5

Ktoś w Rudzie Śląskiej wpisał tytułowe hasło w wyszukiwarce. Nie bardzo wiadomo, o co mu chodziło. Spróbujmy to „rozkminić” jak mawia jeden znajomy (anty)terrorysta. Osoba z zaburzeniami osobowości odpowiada za zaciągnięte przez nią zobowiązania finansowe jak każdy normalny człowiek. Osoba taka może też być pozwana, być stroną w procesie o zapłatę. Zaburzenia osobowości to nie są zaburzenia psychiczne. To jest moim zdaniem kiepskie określenie (ale formalne) w stosunku do osób które stanowią po prostu mniejszość (kilka procent) i są psychopatami. Psychopaci są często np. dobrymi żołnierzami w jednostkach specjalnych, bo mają deficyt lęku i brak oporów przed zabijaniem. A przecież świrów do wojska nie przyjmują, więc oto praktyczny dowód na to, że psychopatia to nie jest choroba psychiczna.

I tak oto dość płynnie przeszliśmy na drugą stronę medalu. Psychopaci czyli osoby z zaburzeniami osobowości bywają też skutecznymi windykatorami terenowymi ;-). No, nie wiem, co jeszcze mogę napisać. Jeżeli chodziło Ci o coś innego, to napisz w komentarzu.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

15/08/2012

kategoria: windykacja

Komentarze do '„zaburzenia osobowości a windykacja”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„zaburzenia osobowości a windykacja”'.

 1. Może chodziło o to, czy można ześwirować od zbytniego zaangażowania w pracę windykatora terenowego?

  dino

  20 Sie 12 12:32

 2. Może o to. Mnie swego czasu niewiele brakowało do ześwirowania. Z tym, że z zaburzeniami osobowości człowiek się rodzi a nie nabywa ich.

  admin

  20 Sie 12 12:40

 3. „z zaburzeniami osobowości człowiek się rodzi ”

  fascynująca teza – zawsze sądziłem że osobowość się wykształca i zmienia przez całe życie, ale kto wie…
  można prosić o jakieś źródło naukowe powyższego twierdzenia?

  Piotr

  30 Sie 12 16:35

 4. Ty chyba masz na myśli socjopatów a ja psychopatów. O ile wiem, to w przypadku tych pierwszych jest poniekąd tak jak piszesz, ale w przypadku psychopatów – nie. W tej chwili nie mam czasu ale później (jeszcze dzisiaj) spróbuję to poprzeć odnośnikiem do publikacji.

  admin

  30 Sie 12 16:42

 5. admin

  30 Sie 12 17:10

Skomentuj