Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Znajomości w sądzie

skomentuj

Taki mail: Chciałbym skorzystać z usług pana firmy przy odzyskaniu pożyczki której udzieliłem dawnemu koledze z Będzina. Okazało się później że on już wiele osób naciągnął na prywatne i w firmach pożyczki w Będzinie. Co gorsza ma znajomości w sądzie czym się chwalił i co się okazało prawdą gdyz jedna osoba bezskutecznie pozwała go, sąd zasądził przeciwko powodowi. Przeczytałem że działacie na podstawie cesji i możecie pozwać każdego dłużnika u was w sądzie. Kwota pożyczki to 24.500 złotych. Interesuje mnie tylko windykacja sądowa i komornicza, bez żadnych ekscesów, za dużo mam do stracenia, jestem szanowanym obywatelem.

Akurat Sąd w Będzinie to byłby jeden z ostatnich sądów gdzie można by zarzucić korupcję, tak myślę, miałem w tym sądzie kilkanaście spraw i to przeciwko miejscowym „tuzom”. Sąd oddalił powództwo (o czym Pan napisałeś) zapewne dlatego, że pożyczka jako roszczenie nie była wystarczająco udokumentowana. A jakie ja powinienem mieć znajomości u nas w sądzie, ho, ho… Gdybyś Pan przeszedł się po korytarzu codziennie to zapewne zawsze jest jakaś moja sprawa na wokandzie i prawnicy mnie reprezentują. Niestety, znajomości chyba nie mają, bo czasem przegrywamy.

A jak ten dłużnik ma wiele długów to nie liczyłbym zbytnio na skuteczną egzekucje komorniczą, trzeba by podziałać niestandardowo więc się Pan zastanów. No, chyba że wszystkie pożyczki (jego długi) są tak jakoś licho udokumentowane jak ta, co sąd oddalił powództwo, więc facet nie musi ukrywać majątku. 🙂  Umowy ustne, potwierdzenia przelewu z tytułem „wpłata” albo „przelew” albo „zasilenie konta” itp. Ku…wa…

Czerwiec 16th, 2012 at 1:09 pm

Skomentuj