Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnicy wypożyczalni video

komentarze 2

Taki mail: Jesteśmy firmą – wypożyczalnią video mająca wiele filii i mamy aktualnie ponad czterystu dłużników, większość w województwie mazowieckim, siedziba naszej firmy mieści się w Warszawie. Kwoty jakie są nam winni klienci wahają się od pięćdziesięciu do nawet sześciuset złotych i w znakomitej większości są to osoby prywatne. Poszukujemy skutecznej firmy windykacyjnej której moglibyśmy przekazywać pliki takich dłużników do windykacji. Na Państwa stronie przeczytałam że również prowadzicie windykacje przeciwko osobom prywatnym, zatem prosiłabym o ofertę współpracy. Nieściągnięte należności dają nam się mocno we znaki, mamy przeterminowane kredyty w bankach.

Nie doczytała Pani tego, że minimalna kwota długu jednego dłużnika to dwa tysiące złotych, to wymóg w naszym przypadku. Gdyby to były firmy, to może mógłbym zaproponować na przykład wezwanie do zapłaty i wpis do KRD, InfoMonitor i ERIF (mamy umowy o współpracę z tymi BIG-ami) oraz wpis na naszą giełdę długów a wcześniej wezwanie do zapłaty, wszystko za jakąś ustalona opłatą i nic więcej, bo bezpośrednia windykacja nie opłaca się przy takich kwotach a pisanie pozwów o zapłatę też nie. Jednak ponieważ są to osoby fizyczne, to nawet tego nie mogę zaproponować, bo bez tytułu wykonawczego nie można dłużnika prywatnego dopisać do ww. rejestrów.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

15/06/2012

kategoria: rejestry długów

Komentarze do 'Dłużnicy wypożyczalni video'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dłużnicy wypożyczalni video'.

  1. Do BIG’ów można bez tytułów wykonawczych, ale musi być przekroczona kwota 200 zł, wysłane wezwanie z ostrzeżeniem i danymi BIG oraz musi minąć 30 dni od tego wezwania oraz 60 od dnia wymagalności.

    r

    18 Paź 12 13:27

  2. Można, ale tylko przedsiębiorców albo konsumentów wpisywać. W opisanym przypadku ani jeden ani drugi przypadek nie zachodzi.

    admin

    19 Cze 16 17:59

Skomentuj