Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Dłużnicy solidarni – właściwość komornika

2 komentarze

Pytanie: Posiadam już tytuł wykonawczy przeciwko dwóm dłużnikom solidarnym. Nie mieszkają jednak w różnych miejscowościach i każda z tych miejscowości podlega pod inny sąd rejonowy. Obaj co prawda w granicach tego samego sądu apelacyjnego i teoretycznie można by wnieść do jednego komornika który byłby właściwym dla jednego a dla drugiego komornikiem z wyboru.

Przeczytaj też: Prawo wyboru komornika i komornik nie przyjmujący spraw z wyboru

Problem w tym, że żaden z komorników (ten właściwy dla jednego dłużnika i ten właściwy dla drugiego dłużnika) na chwilę obecną nie przyjmują sprawa jako komornicy z wyboru. Co należy zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedź: Może Pan już teraz złożyć wniosek egzekucyjny u komornika właściwego wobec jednego z dłużników a odnośnie drugiego dłużnika wystąpić do sądu o wydanie dalszego tytułu wykonawczego na podstawie art. 793 kpc (kodeksu postępowania cywilnego). Wniosek o wydanie dalszego tytułu wykonawczego uzasadnia Pan jak w powyższym pytaniu do mnie.

Przeczytaj też: Wydanie dalszego tytułu wykonawczego

A ile wynosi opłata za wydanie dalszego tytułu wykonawczego? Znalazłem że 50 złotych w zamian za tytuł wykonawczy utracony czy tyle samo w moim przypadku kiedy to mnie utraciłem ale potrzebuję dwóch?

Nie, opłata za wydanie dalszego tytułu wykonawczego na podstawie art. 793 wynosi 20 złotych.

Przeczytaj też: Wniosek egzekucyjny – dłużnicy solidarni

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

1 września, 2022

Komentarze do 'Dłużnicy solidarni – właściwość komornika'

Subscribe to comments with RSS

  1. Dzień dobry ja z takim pytaniem czy długo czeka się na taki drugi tytuł wykonawczy z sądu po złożeniu wniosku?

    Maria

    1 wrz 22 o 20:35

  2. Ja z pięć lat temu czekałem ze trzy tygodnie. Innych przypadków nie znam ale generalnie podobno nie dłużej jak miesiąc.

    admin

    1 wrz 22 o 22:39

Skomentuj