Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Układ z komornikiem

skomentuj

Taki mail: Mam wyrok z klauzulą wykonalności z 2003 roku na mieszkańca Chełma Lubelskiego, na kwotę ponad 7000 zł z odsetkami od 2001 roku. Próbowałem odzyskać należność przez komornika Urzędu Skarbowego w Chełmie, ale bezskutecznie. Przez komornika sądowego w Chełmie już nie próbowałem, bo wygląda na to, że facet ma tam układy i nie chciałem go płoszyć. Mieszkam w Gdańsku. Czy podejmiecie się tej windykacji?

Facet prawdopodobnie nie ma na siebie żadnego majątku ani oficjalnych dochodów albo komornik nie natrafił, ale to nie oznacza, że ma układ z komornikiem. Oczywiście nie można tego wykluczyć że ma układ, zwłaszcza w takiej niewielkiej miejscowości, gdzie pewnie „wszyscy się znają”. Miałem kilka spraw w Chełmie, tam działa dwoje komorników, pani i pan. U obojga miałem sprawy i spisywali się bez zarzutów. Z tym zastrzeżeniem, że jak pamiętam, to musiałem w jednej ze spraw ustalić nowe konto dłużnika. Dłużnicy będący firmami bardzo interesują się ofertami kont firmowych – często zmieniają konta „prewencyjnie” w obawy przed zajęciem komorniczym.

Tak na marginesie, to nie wiem, jak żeś Ty to zrobił, że komornik skarbowy Twoją sprawę prowadził, ale nie ważne. W mojej ocenie komornicy sądowi są bardziej zmotywowani do egzekucji długu niż komornicy skarbowi.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

25/05/2012

kategoria: komornik

Skomentuj