Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czas trwania sprawy o zapłatę

komentarze 3

Taki mail: Piszę z zapytaniem o windykację należności. Aktualnie do sądu oddałem ok 20 dłużników (wszyscy z terenu województwa lubelskiego) natomiast sprawy sądowe są bardzo długie, dlatego też jestem zainteresowany sprzedażą swoich wierzytelności zarówno tych, które już oddałem do sądu jak i tych które nie oddałem.

Jeżeli dłużnik czyli pozwany nie wniesie sprzeciwu od nakazu zapłaty, to wcale nie czeka się bardzo długo na tytuł wykonawczy, bo na przykład „tylko” dwa miesiące. Oczywiście często wnoszą sprzeciwy, ale częściej nie wnoszą. Najlepiej naciskaj klientów na wystawienie weksla przy transakcji; wtedy na podstawie weksla będziesz mógł uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym od którego to nakazu rzadziej odwołują się. A nawet jak odwołują się (dokładniej – wnoszą zarzuty), to Ty i tak będziesz mógł zlecić komornikowi dokonanie zabezpieczenia roszczenia na ich majątku, po czym szczeny im zupełnie opadną. Zablokowane środki na koncie firmowym, zajęty towar, skutecznie odbierają chęć do gry na zwłokę – przeciągania sprawy w sądzie.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

23/05/2012

Komentarze do 'Czas trwania sprawy o zapłatę'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Czas trwania sprawy o zapłatę'.

 1. E tam, weksle są niemodne, tylko hipoteka się liczy 🙂

  Lech

  24 maja 12 18:55

 2. Bez mała 2 lata czekałem na wyrok w pierwszej instancji w sprawie o zapłatę. Sąd w Głogowie jakby co :/

  Góra Kalwaria

  25 maja 12 05:30

 3. W sądzie w Dąbrowie Górniczej to samo. ten sąd tzn. wydział gospodarczy przeją sprawy trzech innych zlikwidowanych wydziałów gospodarczych (Sosnowiec, Jaworzno, Będzin).

  admin

  10 Mar 14 21:27

Skomentuj