Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Rozwiązanie umowy najmu przez najemcę bez wypowiedzenia

3 komentarze

Pytanie: Czy istnieje jakaś możliwość rozwiązania umowy najmu mieszkania przez najemcę bez zachowania terminu wypowiedzenia? Mieszkanie ma wady według mnie kwalifikującą do rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym zgodnie z art. 664 kpc ale problem polega na tym, że w umowie najmu zostały te wady wyszczególnione i to na mój wniosek.

Przeczytaj też: Najemca chce zerwać umowę najmu mieszkania przed terminem

Odpowiedź: Art. 664 Kodeksu cywilnego nie dotyczy najmu lokalu lecz najmu rzeczy. Jak chodzi o możliwość wypowiedzenia umowy najmu lokalu przez najemcę bez wypowiedzenia, to taką daje art. 682 Kodeksu cywilnego który stanowi, że jeżeli wady najętego lokalu są tego rodzaju, że zagrażają zdrowiu najemcy lub jego domowników albo osób u niego zatrudnionych, najemca może wypowiedzieć najem bez zachowania terminów wypowiedzenia, chociażby w chwili zawarcia umowy wiedział o wadach.

Przeczytaj też: Wypowiedzenie umowy – data stempla czy doręczenia?

Pytanie tylko, czy wady o których Pan pisze zagrażają zdrowiu domowników. Jeżeli nie zagrażają, to brak możliwości rozwiązania umowy najmu bez zachowania okresu wypowiedzenia.

Przeczytaj też: Umowa najmu na rok a wypowiedzenie

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

30 listopada, 2020

kategoria inne

tag

Komentarze do 'Rozwiązanie umowy najmu przez najemcę bez wypowiedzenia'

Subscribe to comments with RSS

 1. Pytanie też, czy przed sądem najemca zdoła wykazać, że wady zagrażały bezpieczeństwu. Koniecznie nagrać je telefonem.

  Magdalena

  9 kw. 21 o 07:17

 2. Mógł się nie wprowadzać, nie podpisać umowy najmu. Chyba, że uzgodnił z wynajmującym, że wady zostaną przez niego usunięte a nie zostały usunięte w umówionym terminie.

  rentier

  13 maj 21 o 21:07

 3. łatwo Ci tak powiedzieć że mógł się nie wprowadzać. Mam podobną sytuację a mieszkania potrzebowałem na już. Nie każdy gotów jest wynająć mieszkanie rodzinie z małym dzieckiem.

  Seba

  5 sie 21 o 17:53

Skomentuj