Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Odzyskanie wynagrodzenia od spółki z o.o.

skomentuj

Taki mail: Mam jedno zapytanie. W roku 2009 byłem pracownikiem w firmie … na stanowisku kierowca międzynarodowy. Niestety pracodawca przestał wypłacać wynagrodzenie, w związku z czym, sprawę skierowałem do sądu pracy. Dnia 29.06.2010 r. wydany został wyrok na moją korzyść. Uzyskałem tytuł wykonawczy, niestety komornik, po rozpatrzeniu sprawy, postanowił postępowanie egzekucyjne umorzyć wobec stwierdzenia bezskuteczności egzekucji . Kwota wierzytelności opiewa na 14858,86 PLN , nie licząc odsetek .

Przy czym w krs firma … występuje pod dwoma postaciami (kopia w załączniku).

Natomiast ciekawostką jest , że zatrudniony byłem w firmie …zarejestrowanej w …na … , ale działalność tą prowadził … , prezes firmy …zarejestrowanej w Warszawie .

I tu następuje pytanie z mojej strony :

1. Czy zajmujecie się Państwo tego typu sprawami ?

2. Czy są jakieś szanse odzyskania w takim przypadku pieniędzy i ewentualnie w jaki sposób ?

3. Czy zajęlibyście się państwo moją sprawą ?

Pragnę tylko nadmienić, że takich kierowców jak ja jest wielu i każdy szuka możliwości odzyskania choćby części należności.

Nie zwlekając złożyłbym pozew przeciwko członkom zarządu, często okazuje się że oni mają oficjalnie majątek i dochody. Może być oczywiście i tak, że majątków i pozbyli się ale wtedy można próbować skutecznych działań niekonwencjonalnych w tym dyskredytujących dłużnika, do których zalicza się na przykład upublicznianie jego danych jako dłużnika. Spółka jako coś figurującego tylko na papierze ma gdzieś upublicznianie jej ale na żywego człowieka – prezesa często to działa. Podobnie jest z wizytami windykatorów – na spółce nie zrobią wrażenia…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

13/05/2012

kategoria: spółka z o.o.

Skomentuj