Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy można dogadać się z komornikiem”

komentarze 4

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „czy można dogadać się z komornikiem”. Jako dłużnik ewentualnie tylko nieformalnie, ale i to nie powinno mieć miejsca. Komornik działa zgodnie z wnioskiem wierzyciela i w granicach tegoż wniosku. Jeżeli na przykład zajął Ci wynagrodzenie za pracę albo konto firmowe, to na pewno nie dogadasz się z nim aby je zwolnił, komornik nie ma takiego prawa.

Chyba, że wierzyciel złoży u komornika stosowny wniosek o zwolnienie z egzekucji. Tak samo na przykład w przypadku, gdy zajął Ci samochód albo mieszkanie.

Nieformalnie może jednak wyglądać to tak, że jak dokonujesz dobrowolnych spłaty długu do komornika albo ma wpływy z zajęcia Twojej pensji, to komornik może powiedzmy, że nie spieszyć się do zlicytowania auta a zwłaszcza mieszkania. Tak samo może wtedy odwlekać wizytę u Ciebie w mieszkaniu celem zajęcia ruchomości (o którą to czynność zawnioskował wierzyciel). Nie tyle może dlatego, że komornikowi żal Ciebie, co dlatego, że nie chce mu się babrać w licytacje, skoro pieniądze same spływają w znośnej wysokości i odstępach czasu i ma on pełne ręce roboty w innych sprawach egzekucyjnych.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 9 Ocena średnia: 4.6]

13/02/2012

kategoria komornik

Komentarze do '„czy można dogadać się z komornikiem”'

Subscribe to comments with RSS

 1. Mam komornika na pensji czy komornik zwrot podatku tez moze wziąć?

  Agnieszka

  3 maja 12 11:01

 2. Może, jeżeli egzekucja z pensji za jednym razem nie wystarczy do zaspokojenia wierzyciela w całości (jego należności) oraz kosztów komorniczych.

  admin

  3 maja 12 13:11

 3. Mam komornika,i świadczenia rodzinne w tym na dziecko niepełnosprawne.Czy komornik może mi to zabrać?

  KK

  17 Lip 12 10:55

 4. Chyba nie ale jak już na konto wpłyną to lepiej od razu wypłać, bo jak zajmie konto to nie będzie wnikał z czego te pieniądze.

  Anonim

  17 Lip 12 11:04

Skomentuj