Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Inwestował u kolegi

skomentuj

Taki mail:

Poniżej przedstawiam zgrubne dane dotyczące mojej sprawy. Jeżeli są Państwo zainteresowani jej poprowadzeniem, dostarczę komplet informacji.

W listopadzie 2008 dogadałem się z kolegą (obaj mieszkamy we Włocławku) na przekazanie mu 15.000zł w celu zainwestowania. Podpisaliśmy umowę pożyczki. Przez rok jego inwestowanie było całkiem skuteczne, co jakiś czas otrzymywałem od niego drobne sumy jako zwrot z inwestycji, natomiast cały „kapitał” inwestowałem z powrotem. W międzyczasie sam też przekazywałem mu dodatkowe sumy pieniędzy.

Niestety w lipcu 2009 dobra passa się skończyła i od tamtej pory próbuję odzyskać zainwestowane u niego pieniądze.

Całkowity dług, bez odsetek to 48.000 zł. Większość operacji finansowych pomiędzy nami to przelewy internetowe, na które mam potwierdzenie. Niestety w formie umowy zapisane mam jedynie pożyczone na początku 15.000zł. Jako potwierdzenie długu oraz moją bezskuteczną walkę o jego odzyskanie mam zapisy z komunikatorów internetowych oraz korespondencję e-mailową.

Proszę o informację w jaki sposób podejść do tematu odzyskania tego długu oraz czy są Państwo w stanie partycypować w tym procesie.

No właśnie, otrzymywałeś drobne sumy, czyli wyglądało to tak, że inwestycja jest zyskowna. Tymczasem on może wcale nawet nie inwestował tych pieniędzy tylko trzymał je w skarpecie i Ci odpalał co jakiś czas te niby „zyski” żeby Cie nakręcić na jeszcze większą kasę. Przypomina mi to trochę pozyskiwanie przez naciągacza zaufania u dostawcy w działalności gospodarczej, od którego najpierw kupuje towar za gotówkę, później wyprosi niewielki „termin płatności”, też zapłaci, później coraz więcej na kredyt kupiecki aż w końcu wielka dostawa bez zamiaru zapłacenia kiedykolwiek. A Ty w dodatku jeszcze odpuściłeś sobie później wymóg umowy inwestycyjnej. Ciekawe tak poza tym, co żeś wpisywał w tytułach przelewów. Jeżeli tylko np. „przelew”, to też mogą być jaja z udowodnieniem, że należy Ci się zwrot tych pieniędzy. Nie lepiej było bez nerwów na jakiejś dobrej lokacie terminowej je mieć, te pieniądze?

kategoria: pożyczki prywatne

Skomentuj