Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„prywatne pożyczki bez zabezpieczeń”

komentarze 3

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „prywatne pożyczki bez zabezpieczeń”. Zakładam, że nie chodzi pytającemu o pożyczki z pozabankowych firm pożyczkowych tylko faktycznie od prywatnych osób. Bez zabezpieczeń więc udzielane są pożyczki w serwisach społecznościowych takich jak kokos.pl i oprócz takich portali społecznościowych to nie znam innego źródła prywatnych pożyczek. Oczywiście można też dogadać się na przykład z wujkiem, ze szwagrem albo z kolegą, żeby pożyczył Ci pieniądze bez zabezpieczenia. Możesz też ogłosić się w gazecie albo w internecie, że potrzebujesz takiej pożyczki. I temat wyczerpany.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

05/02/2012

kategoria pożyczki prywatne

Komentarze do '„prywatne pożyczki bez zabezpieczeń”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„prywatne pożyczki bez zabezpieczeń”'.

 1. Tak to niestety wygląda, że pożyczki od osób prywatnych wciąż nie mogą się wybić na jakiś imponujący procent udziału w rynku pożyczek, w porównaniu z kredytami bankowymi oraz pożyczkami pozabankowymi. Banki i parabanki są lepsze w ocenie potencjalnego pożyczkobiorcy, rzadziej mają problem z odzyskaniem pożyczki a fama nieodzyskanych prywatnych pożyczkach społecznościowych i kolejnych zniechęconych pożyczkodawcach prywatnych, zniechęca kolejnych do inwestowania w pożyczki prywatne. Tymczasem, różnego rodzaju kredyty bez BIK i chwilówki są wszechobecne i coraz to nowe firmy wchodzą z sukcesem na ten rynek. Może po prostu wystarczy przyjrzeć się ich polityce, zasadom weryfikacji pożyczkobiorcy. Podstawowa sprawa, wymóg to stałe dochody pożyczkobiorcy. Jak widać, bez sprawdzania w BIK można sobie poradzić i jest to bardziej pretekst do wysokiego oprocentowania rzeczywistego niż większe ryzyko nieodzyskania pożyczki.

  Apacz

  17 Gru 14 21:25

 2. Mam oświadczenie dłużnika w którym napisał że pożyczył ode mnie pięćdziesiąt tysięcy złotych ale nie napisał kiedy mi odda. To jedyny dokument którym dysponuję w tej sprawie. Czy na podstawie tego można zlecić odzyskanie moich pieniędzy?

  Piotr

  24 Gru 14 20:57

 3. Tak, możemy tu mówić o udzieleniu przez Pana pożyczki, na co wskazuje oświadczenie dłużnika. Jednak ponieważ nie ustaliliście terminu jej zwrotu więc najpierw należałoby dłużnikowi wypowiedzieć umowę pożyczki z jednoczesnym wezwaniem go do zapłaty gdyż na dzień dzisiejszy wierzytelność jeszcze nie jest wymagalna w takim stanie rzeczy i co za tym idzie, nie można jeszcze wszczynać w tej sprawie windykacji. W opisanym przypadku należy zakreślić dłużnikowi sześciotygodniowy termin zwrotu pożyczki począwszy od dnia w którym odbierze takie pismo. Dopiero po upływie tego terminu będzie można podejmować dalsze działania.

  admin

  24 Gru 14 21:05

Skomentuj