Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„komornik zajął samochód”

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „komornik zajął samochód”. No i jeżeli dłużnik nie spłaci długu lub nie zostanie wyegzekwowany w inny sposób, to komornik wyznaczy licytację samochodu. Na pierwszej licytacji cena wywoławcza wyniesie 3/4 wartości szacunkowej pojazdu. Jeżeli nie zostanie sprzedany na pierwszej licytacji, to już wtedy wierzyciel może przejąc samochód na własność po cenie wywoławczej albo zawnioskować o wyznaczenie drugiej licytacji – wówczas cena wywoławcza wyniesie 1/2 wartości szacunkowej. Po ewentualnej bezskutecznej licytacji wierzyciel też może przejąć pojazd – za cenę wywoławczą. Tak samo w przypadku egzekucji z innych ruchomości.

Jednak mimo tego, że na II licytacji cena wywoławcza to tylko połowa wartości szacunkowej, to często brak jest licytantów., Czasem dlatego, ze licytację słabo ogłoszono a czasem dlatego, że pojazd zbyt wysoko został oszacowany.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

30/01/2012

Komentarze do '„komornik zajął samochód”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„komornik zajął samochód”'.

  1. Witam, mam wysłać do komornika pismo (wniosek) żeby wyznaczył termin licytacji, można prosić przykład bo nie mogę znaleźć nigdzie. Z góry wielkie dzięki.

    Tadek

    29 Sty 15 17:43

  2. Po prostu: „Wnoszę o wyznaczenie terminu licytacji zajętych ruchomości (wymienić)”.

    admin

    29 Sty 15 18:33

Skomentuj