Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy komornik może zabrać stary telewizor?

10 komentarzy

Pytanie: Czy komornik może mi zabrać stary telewizor? Telewizor ma z osiem lat.

Odpowiedź: Telewizor nie należy do przedmiotów niezbędnych dla dłużnika i domowników o których to przedmiotach mowa w art. 829 kpc jako niepodlegających egzekucji. A zatem tak, komornik może zająć a ostatecznie i zabrać dłużnikowi telewizor. Jednakże fakt, że telewizor jest stary, używany, zmniejsza prawdopodobieństwo tego, że ktoś skusi się nań na licytacji a skoro taki telewizor nie zostanie sprzedany, to wróci do dłużnika. Zresztą, komornik zajmując ruchomości zwykle nie zabiera ich dłużnikowi lecz pozostawia je w jego władaniu i pod jego dozorem, chyba że dłużnik przeszkadza w czynnościach: https://pamietnikwindykatora.pl/oddanie-ruchomosci-pod-dozor-przez-komornika-zmiana-dozoru/. Zabiera dopiero wtedy, gdy ktoś je kupi na licytacji.

A czy telewizor kupiony na raty też może zająć komornik? Na raty które są jeszcze spłacane oczywiście.

Tak, komornik może zająć telewizor kupiony na raty wciąż spłacane: https://pamietnikwindykatora.pl/czy-komornik-moze-zajac-sprzet-na-raty/.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

9 marca, 2021

Komentarze do 'Czy komornik może zabrać stary telewizor?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Starego telewizora komornik nawet nie zajmie bo wie, że go nie sprzeda/.

  Anonim

  10 mar 21 o 19:21

 2. Zajmie po to żeby postraszyć dłużnika – frajera i czasem jest to skuteczne straszenie, dłużnik zapłaci jeżeli jest to mały dług.

  Ilo

  11 mar 21 o 13:44

 3. Bardzo wątpię w to że zapłaci. Gdyby miał zamiar zapłacić, to nie czekałby na komornika. Nie wiem czy wiesz, ale około 90 procent postępowań egzekucyjnych jest umarzanych jako bezskuteczne.

  Tomek

  14 lip 21 o 19:22

 4. Pytanie przede wszystkim, ile co najmniej lat ma stary telewizor. Już trzyletni można uznać za stary, także częściowo wyeksploatowany.

  Tolo

  30 lip 21 o 19:52

 5. Stary telewizor to ewentualnie tylko do jakiegoś baru podrzędnego albo do świetlicy osiedlowej … Byłem wierzycielem w trzech egzekucjach gdzie komornik zajął właśnie między innymi telewizor w mieszkaniu dłużnika i licytacje oczywiście bezskuteczne.

  gospodarz domu

  15 wrz 21 o 04:48

 6. Ani nowy ani stary telewizor nie jest chroniony przed egzekucją hah. Chyba, że zostanie uznany za narzędzie niezbędne do edukacji lub wykonywania osobistej pracy zarobkowej 🙂

  matrix

  19 wrz 21 o 20:53

 7. Komornik nic nie zabiera do czasu licytacji, tylko oznacza rzeczy zajmując je. Zabiera jedynie wtedy kiedy dłużnik utrudnia egzekucję.

  Anonim

  18 paź 21 o 09:22

 8. Pytanie co to jest stary telewizor, ze szklanym kineskopem czy plazma, to zasadnicza różnica.

  Piotrek

  27 paź 21 o 05:03

 9. Miałem już w mieszkaniu w sumie 4 komorników, każdy znaczy w innej sprawie. Żaden nie tylko że nic nie zabrał ale też nie zajął. Mam telewizor, mam inne AGD, żaden nie uznał tych sprzętów za rokujące pozytywnie w ewentualnej licytacji.

  Bodek

  1 mar 22 o 11:18

 10. Znaczy masz same przedpotopowe graty w mieszkaniu, gdyby coś z tego miało jakąś wartość, to by zajmowali.

  Piotrek

  1 mar 22 o 11:48

Skomentuj