Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„podpisywanie faktur 2013”

komentarze 2

Już wpisują w wyszukiwarkach – „podpisywanie faktur 2013”. No, odbiorca nie musi popisać faktury, od kilku lat takiego obowiązku nie ma i upoważnienia do wystawiania faktur bez podpisu nabywcy też być nie musi. Trzeba jednak pamiętać o tym, że podpisana przez odbiorcę faktura to może być dowód w sprawie o zapłatę – dowód na to, że wierzytelność Ci przysługuje. Jeżeli nabywca nie podpisał faktury ani dokumentu wz ani nic innego, to możesz mieć problem z wykazaniem, że masz wierzytelność w stosunku do niego. A wielu sprzedających na przelew nie uświadamia sobie tego i co rusz mam takie przypadki, w których brak jest dowodu na to, że dłużnik otrzymał towar albo usługę.

Styczeń 26th, 2012 at 11:05 am

kategoria: faktura

Komentarze do '„podpisywanie faktur 2013”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„podpisywanie faktur 2013”'.

  1. Mam dłużnika o którym wiem że naprawdę nie posiada żadnego majątku. Sam został oszukany prowadząc firmę i to na bardzo wysokie kwoty. Wiem o tym na pewno. Jest mi winien ok. 60 tys. zł. Ten człowiek chciałby mi oddać dług w to nie wątpię, co kilka miesięcy wpłaca mi po 200 – 300 zł. Miał nieruchomość ale komornik zlicytował ja, samochód też. Zmuszony był zamknąć firmę. Czy jest jakiś sposób aby odzyskać od niego pieniądze, czy zlecanie windykacji ma tu sens?

    Tadek

    25 Gru 14 at 06:49

  2. Jeżeli faktycznie ten dłużnik nie posiada żadnego majątku w tym ukrytego i przepisanego na rodzinę to można mu zaproponować aby przekazał do windykacji w drodze cesji swoje należności przysługujące od tych którzy go oszukali, może uda się je odzyskać i w ten sposób odzyska Pan swą należność.

    admin

    25 Gru 14 at 08:50

Skomentuj