Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Nowa pożyczka sms

skomentuj

Tak z rok temu jeszcze byłem przekonany że firmy oferujące SMS pożyczki a więc EKSPRES KASA, SMS KREDYT i SMS365.PL niebawem zbankrutują. Dla przykładu, EKSPRES KASA nie sprawdza ani BIK ani zatrudnienia tylko bodaj Krajowy Rejestr Długów.

Pozostałe dwie firmy pożyczkowe z ich pożyczkami są formalnie może i są bardziej rygorystyczne ale niskie kwoty takich pożyczek zapewne kuszą co niektórych pożyczkobiorców, by ich nie oddawać, bo firmie windykacyjnej nie będzie się chciało przy niskiej kwocie uskuteczniać tak intensywnej windykacji jaka miałaby miejsce w stosunku do dłużnika winnego np. 10 tysięcy złotych.

A jednak, wspomniane pożyczki nie znikają z rynku a przeciwnie, ich reklam i ofert umożliwiających skorzystanie online coraz więcej (zobacz tutaj). Może firmy te mają wysoki kapitał umożliwiający przetrwanie długotrwałych procedur sądowo-komorniczych zanim pożyczki zostaną wyegzekwowane z dodatkowymi odsetkami i innymi kosztami za zwłokę. A może moja opinia o nieuczciwości pożyczkobiorców jest nieprawdziwa. Jakby nie było, firmy sprzedające SMS pożyczki mają się chyba dobrze a ostatnio widzę coraz więcej reklam jak dla mnie nowej tego typu pożyczki – VIA SMS.

Skomentuj