Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik to nie windykator

skomentuj

Taki mail: Proszę  o udzielenie informacji na temat ewentualnej współpracy z Waszym biurem w kwestii wyegzekwowania roszczenia.

Należność główna 39.300,00zł. odsetki wyliczone na dzień 2010-07-09 w wysokości 5.724,88 zł i dalsze odsetki w kwocie 14.00 zł. za każdy dzień aż do dnia zapłaty, koszty procesu 4.125,00 zł

W tym tygodniu składam rezygnację z usług komornika w Siedlcach z uwagi na małą skuteczność w dochodzeniu roszczenia (odwiedził dłużnika tylko 1 raz)

Przeczytaj też: Windykator czy komornik – kto ma pierwszeństwo?

To i tak dobrze, że choć raz „odwiedził” dłużnika, rzetelny to komornik. Trzeba natomiast Panu wiedzieć, że komornik to nie windykator, żeby nachodził dłużnika ileś tam razy i za każdym razem prosił o zapłatę, negocjował, straszył, krzyczał, może bił… Był komornik u dłużnika? Był. Pewnie stwierdził, że dłużnik nic wartościowego w domu nie posiada, to po co ma tam jeszcze chodzić?

Teraz może już czas najwyższy, aby wpisał Pan dłużnika do rejestru długów i zobaczył, co będzie gdy otrzyma powiadomienie o tym, a swoją drogą proszę zapytać komornika, jakie czynności wykonał. Pan zapłacił komornikowi za poszukiwanie majątku? Nie? No proszę Pana, nie mamy w ogóle o czym rozmawiać, jak Pan niecałe sto złotych żałuje na zaliczkę dla komornika na poszukiwanie majątku dłużnika.

Przeczytaj też: Zwlekanie z egzekucją komorniczą. Zaliczka dla nieuczciwego windykatora

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

18/10/2011

kategoria: komornik

Skomentuj