Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy zajęcie rachunku trafia do BIK”

komentarze 4

Ktoś poprzez wyszukiwarkę zapytał o to – „czy zajęcie rachunku trafia do BIK”. Nie, nie trafia. Do BIK trafiają tylko zobowiązania wobec banków i SKOK-ów i odnośnych wpisów dokonują te właśnie podmioty. Bank, który prowadzi np. Twój super rachunek firmowy który właśnie został zajęty przez komornika, nie odnotowuje tego w BIK, tylko po prostu blokuje na nim  środki (wpływy) zgodnie z pismem komorniczym – zajęciem. Niewykluczone jednak, że opinia banku w którym masz to zajęte konto spadnie na Twój temat a dokładniej na temat Twojej zdolności kredytowej, gdy będziesz w przyszłości starał się w tymże banku o kredyt a bank sprawdzi sobie historię operacji na Twym koncie przed podjęciem decyzji i zauważy że kiedyś miało miejsce zajęcie komornicze.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 20 Ocena średnia: 4.2]

27/09/2011

Komentarze do '„czy zajęcie rachunku trafia do BIK”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy zajęcie rachunku trafia do BIK”'.

 1. No i trzeba pamiętać, że w sporej części wniosków kredytowych jest pytanie: „czy była egzekucja komornicza” zatajenie podpada już pod KK

  kjonca

  27 Wrz 11 09:07

 2. Już kilkakrotnie miałem zamiar sprawdzić i nie sprawdziłem, kto faktycznie może skutecznie grozić odpowiedzialnością karną za podanie nieprawdy w formularzu itp. To nie jest tak, że każdy może (nie wiem czy bank może). Jeżeli np. ja jako pożyczkodawca zapiszę w umowie pożyczki że pożyczkobiorca oświadcza iż nie ma długów i wstawię tam klauzulę pouczająca o odpowiedzialności karnej za podanie nieprawdziwych informacji, to jest to nieskuteczne. On może skłamać i nie grozi mu za to odpowiedzialność karna, że podał nieprawdę (bo długi ma).

  admin

  27 Wrz 11 10:01

 3. Jak to – nic nie grozi za oszukanie pożyczkodawcy prywatnie?

  Anonim

  27 Wrz 11 12:02

 4. Grozi za oszustwo ale nie za poświadczenie nieprawdy, jak w przykładzie.

  admin

  27 Wrz 11 14:27

Skomentuj