Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik zajął puste konto

13 komentarzy

Pytanie: Czy komornik zajmuje też puste konto bankowe?

Odpowiedź: Tak, bank na polecenie komornika zrealizuje zajęcie rachunku bankowego nawet, jeżeli brak jest na tym rachunku środków. Niewykluczone bowiem, że wpłyną na taki rachunek środki. Na przykład na konto firmowe może wpłynąć płatność od kontrahenta dłużnika, choć raczej obstawiałbym, że dłużnik po zajęciu tego pustego konta szybko założy nowe konto firmowe i poprosi klienta swego aby należność przelał mu na to nowe konto. Przy okazji, dobre konta firmowe są tutaj a osobiste tutaj. Czasem jednak, ale rzadko, jakiś klient-płatnik maruder nawet np. po roku dokonuje zapłaty a wierzyciel (czyli nasz dłużnik) wcale na to nie liczył i nie podał mu nowego konta bankowego. Wtedy należność wyśle na “stare” puste konto zajęte przez komornika.

Czasem też trafi na to konto należność od innego komornika gdy nasz dłużnik dawno temu skierował doń wniosek egzekucyjny ale stracił nadzieję na odzyskanie należności. Czy tak w rzeczywistości bywa? Owszem, bywa ale rzadko. Miałem w karierze może ze trzy takie przypadki kiedy to komornik szykował już umorzenie (np. po roku bezskutecznego postępowania egzekucyjnego) i jakimś cudem nagle pieniądze ściągnął i to całość. Coś mnie za każdym takim razem powstrzymało od tego, aby dowiedzieć się, jak to się stało. Wiecie, niech to będzie taka odrobina “tajemniczości, magii, mistycyzmu’.

Komornik nie będzie w nieskończoność blokował pustego konta osobistego ani firmowego. Gdy egzekucja ze wszystkich potencjalnych składników majątku dłużnika będzie bezskuteczna, to komornik postępowanie egzekucyjne umorzy i zwolni także pusty rachunek bankowy.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

29 grudnia, 2020

Komentarze do 'Komornik zajął puste konto'

Subscribe to comments with RSS

 1. witam , mam na kocie 2 komornikow w tej samej sprawie , czy to jest możliwe ?Jeden ze Szczecina drugi ze Swinoujścia

  bodek

  2 Sty 21 o 11:06

 2. czy jest jakis okres po ktorym komornik moze sam zejsc z konta ? chodzi o alimenta

  bodek

  2 Sty 21 o 13:55

 3. Może przez krótki okres czasu, bo w takiej sytuacji następuje zbieg egzekucji i jeden z komorników przejmuje sprawę od drugiego i prowadzi dwie łącznie. Proponuję skorzystać ze sprawdzonego pomysłu podanego na wstępie wpisu wyżej, jeżeli che Pan mieć konto wolne przez wiele miesięcy. Tylko nie likwidować tego zajętego konta, żeby nie prowokować komornika do poszukiwań nowego.

  admin

  2 Sty 21 o 13:58

 4. tylko ten 1 przejał w marcu 2019 roku , a drugi w lutym 2020 , a do tej pory widnieja obydwóch komorników

  Anonim

  2 Sty 21 o 14:01

 5. Nie zejdzie dopóki nie zakończy egzekucji umorzeniem jako bezskutecznej lub wskutek wyegzekwowania wszystkiego. Nie mam pojęcia dlaczego wciąż są dwa zajęcia, może dlatego że na koncie pusto i żaden nierób nie chce przejąć drugiej sprawy z której nic nie będzie miał prócz dodatkowych formalności. Radzę Panu jak wcześniej, nowe konto otworzyć, dobre są tutaj i bez wychodzenia z domu można otworzyć.

  admin

  2 Sty 21 o 15:19

 6. Dziękuję. Jeszcze jedno pytanie czy komornik może mi odebrać prawo jazdy? Bo gdzieś tak wyczytałem

  Bodzio

  2 Sty 21 o 16:32

 7. Istnieje takie ryzyko przy zaistnieniu pewnych warunków. Teraz nie mam czasu sprawdzić, najpóźniej jutro napiszę Panu, jakich.

  admin

  2 Sty 21 o 16:52

 8. Dobrze. Dziękuję. Będę czekał na wpis

  Bodek

  2 Sty 21 o 16:55

 9. admin

  2 Sty 21 o 18:38

 10. Czyli to nie komornik występuje o zatrzymanie prawa jazdy tylko wierzyciel? Dobrze zrozumiałem?

  Bodek

  2 Sty 21 o 19:28

 11. Tak, wierzyciel. Tak wynika z przepisów. Komornik może mu to tylko podpowiedzieć, że jest taka możliwość.

  admin

  2 Sty 21 o 20:17

 12. Dziękuję. Bardzo mi Pan pomógł.

  Bodek

  2 Sty 21 o 22:22

 13. Niech sobie komornik zajmuje puste konto a ty dłużniku otwórz w tym czasie nowe a stare niech sobie zajmuje. Na 90 procent nowego w takiej sytuacji nie zajmie nawet z rok czasu.

  Walenty

  4 Lip 21 o 15:02

Skomentuj