Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

500 zł. na grafologa

komentarzy 7

Mail od naszego adwokata: Witam Panie …, byłem dzisiaj w Sądzie i przejrzałem akta w sprawie przeciwko … (Zbywca : …). Z protokołu rozprawy w Sądzie szczecińskim (Sąd wezwany) wynika, że … stanowczo zaprzecza autentyczności swego podpisu na umowie pożyczki z 1 września 2009 r. W tym stanie rzeczy jestem zmuszony złożyć wniosek o dopuszczenie dowodu z opinii biegłego grafologa.
Proszę zatem o dokonanie wpłaty kwoty 500 zł. tytułem zaliczki na koszty biegłego, na konto Sądu w Sosnowcu – konto do zaliczek na koszty biegłych (!!!). Proszę podać sygn. akt na przelewie : …. Jutro składam wniosek. Gdyby miał Pan jakieś pytania w sprawie to proszę o telefon.

Cóż robić, zapłaciłem. Klient został pouczony o konsekwencjach gdyby okazało się że sfałszował podpis. Jednak i pozwany też chyba zdaje sobie sprawę z konsekwencji, wszak już został pouczony o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, a mimo tego twierdzi że to nie jego podpis na umowie pożyczki. Chyba też zdaje sobie sprawę z tego, że teraz czas na grafologa. No właśnie… Ktoś mi mówił (chyba jakiś prawnik) że u nas w mieście w jednym banku była taka historia że kredytobiorca albo może poręczyciel utrzymywał iż podpis na umowie pożyczki nie jest jego. Bank albo sąd raczej zlecił badanie grafologiczne i grafolog miał wątpliwości… Podobno stwierdził iż jest (wysoce) prawdopodobne że jest to podpis poręczyciela który zaprzecza, ale że z całą pewnością grafolog ten nie jest w tym konkretnym przypadku stwierdzić, że to podpis tej osoby. No i podobno ten domniemany poręczyciel wygrał sprawę. Może pozwany w naszej sprawie słyszał o tym lub o podobnym przypadku i dlatego idzie w zaparte.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 10 Ocena średnia: 3.9]

08/09/2011

kategoria grafolog

Komentarze do '500 zł. na grafologa'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '500 zł. na grafologa'.

 1. A nie jest tak, że strona może sobie kłamać w swoich zeznaniach do woli?

  Lech

  8 Wrz 11 12:10

 2. Chyba nie. Może tylko w sprawie karnej jako oskarżony.

  admin

  8 Wrz 11 12:16

 3. Może sobie kłamać do woli, świadkowie nie mogą.

  Mądry

  8 Wrz 11 13:00

 4. Ja twierdzę, że nie może kłamać.

  admin

  8 Wrz 11 13:15

 5. Na jakiej-że-to podstawie tak mniemasz? 🙂

  Lech

  8 Wrz 11 13:20

 6. Na podstawie „wydaje mi się, o ile pamiętam, itp.”, pozwanego też chyba przesłuchuje się po pouczeniu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.

  Jestem tego prawie pewien, ale zapytam zaraz mailem prawnika.

  admin

  8 Wrz 11 13:37

 7. admin

  8 Wrz 11 16:05

Skomentuj