Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Rachunek za bezskuteczną windykację

komentarze 4

Tym razem taki mail: Pozyczylam pewnej osobie 35 tys zl, z czego otrzymalam 11 tys. Termin splaty minal 1 czerwca zeszlego roku. Ja sama mieszkam w Wielkiej Brytanii i mam dlatego problem z jakakolwiek egzekucja tych pieniedzy. Mam jakas tam umowe miedzy nami, jednak nie jest to umowa notarialna. Dluznik podal mi w zabezpieczeniu pozyczki samochod – audi a4 z 2002 roku, ktory nadal uzytkuje. Caly czas unika kontaktu – nie odpowiada na emaile. Czy mogliby Panstwo zajac sie ta sprawa.

Jakie bylyby koszty? Dodam, ze miesiac temu podpisalam umowe z inna firma niby na 3 miesiace, ale oni juz zrezygnowali i wyslali mi  rachunek. Jak w ogole tak mozna? Dodam, ze przez ten caly miesiac wyslali tylko 2 emaile i nic wiecej!!

Czekam na odpowiedz. Informacje o ewentualnych kosztach. Dodam, ze ja bym od razu poszla do sadu, zeby przejac ten samochod. Nie widze innego sensownego sposobu.

Czekam na jakiekolwiek sugestie i oferte z Panstwa strony.

Ja tego nie przyjmę i powiem Pani, dlaczego. Dłużnik wniesie sprzeciw, będzie pasowało powołać Panią na świadka, a Pani mi nie przyjedzie do Polski bo nie będzie Pani mogła albo nie będzie się Pani chciało. Nie chcę ryzykować. Już raz tak miałem i przez to przegrałem.

Przeczytaj też: Słuchanie świadka zagranicą w sprawie przed polskim sądem

To Pani przecież wie, co jest w umowie którą podpisała Pani z tą firmą windykacyjną, czy mogą Panią obciążać kosztami bezskutecznej windykacji (skandal). Ile od Pani chcą: 500 zł. czy 1.000 zł., jak mniemam coś w tych granicach? I co, myśli Pani, że będą Panią z Polski windykować w Anglii o taką kwotę? Koszt własny windykacji byłby wyższy niż dług. A poza tym przecież w Polsce sobie nie poradzili…

Przeczytaj też: O zaopiniowanie umowy windykacji znajomy mnie poprosił

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

21/06/2011

kategoria windykacja

Komentarze do 'Rachunek za bezskuteczną windykację'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Rachunek za bezskuteczną windykację'.

 1. ” I co, myśli Pani, że będą Panią z Polski windykować w Anglii o taką kwotę? Koszt własny windykacji byłby wyższy niż dług. A poza tym przecież w Polsce sobie nie poradzili…”

  Dooobre! ;-)))

  PogromcaWspolnot

  21 Cze 11 17:50

 2. Niezłe, hahaha 🙂

  Rex

  21 Cze 11 19:10

 3. Ale Pani jako powód w sprawie świadkiem być nie może!

  Katarzyna

  22 Cze 11 18:50

 4. Tak, ale ja prowadzę windykację wstępując w prawa wierzyciela, na podstawie umowy przelewu powierniczego wierzytelności. Wówczas, jak wiemy, pani ta może być świadkiem jako zbywca wierzytelności.

  admin

  22 Cze 11 19:00

Skomentuj