Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zawieszone postępowania a znany już adres pobytu dłużnika

komentarzy 6

Pytanie: Mam dluzniczke tj. osoba prywatna 8 lat temu pozyczylam jej 10.000 zl mam wyrok sadowy z nakazem zaplaty i przyznanymi odsetkami za miesiac 5% wiec dzis jest mi winna ponad 40.000 zl. Sprawa juz byla u komornika kilka lat temu baz skutku poniewaz komornik nie umial ustalic jej adresu, teraz sprawa jest nawet w prokuraturze ale tez zawiesili postepowanie z tego samego powodu. Jestem bezsilna nikt nie moze mi pomoc, wiem w tej chwili gdzie mieszka i pare razy ja odwiedzilam ale ona smieje mi sie w twarz! kiedys byla osoba zamozna w tej chwili nie wiem czy cos jeszcze jest na nia zapisane. Prosze mi odpisac czy mozecie mi Panstwo pomoc w tej sprawie i ile to bedzie ewentualnie kosztowalo.

Odpowiedź: No to jak Pani wiesz już gdzie teraz mieszka, to podaj ten adres komornikowi i prokuraturze, niech podejmują zawieszone postępowania. Na co Pani czekasz? Tak w przypadku komornika jak i w przypadku prokuratury istotny jest nie adres zameldowania ale zamieszkania / pobytu dłużnika. Swoją drogą, ładne odsetki, musi być że sprzed wprowadzenia ustawy antylichwiarskiej chociaż… niekoniecznie sprzed… . Gdyby po wprowadzeniu ustawy antylichwiarskiej zawrzeć w umowie pożyczki takie odsetki to byłyby lichwiarskie czyli zabronione, ale przed wprowadzeniem tejże ustawy teoretycznie można było sobie dowolnie ustalać wysokość odsetek umownych, ponad odsetki ustawowe.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

26/05/2011

kategoria dane osobowe

Komentarze do 'Zawieszone postępowania a znany już adres pobytu dłużnika'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Zawieszone postępowania a znany już adres pobytu dłużnika'.

 1. 5% odsetek miesięcznie? Hmm…

  Lech

  26 maja 11 07:37

 2. Ale w sumie maksymalne odsetki istnieją od 2006r., więc możliwe.

  Lech

  26 maja 11 07:39

 3. 5% miesięcznie – ślicznie 🙂
  Ciekawe jest to co rzuca się w oczy – komornik i prokuratura szuka dłużniczki i nie może jej znaleźć ani ustalić adresu jej przebywania.
  Tymczasem wierzyciel zna, ale… nie wie, że powinien powiadomić o tym komornika i prokuraturę w swoim własnym interesie.
  Czasami ludzka ignorancja nie zna granic…

  Rex

  26 maja 11 09:57

 4. Chociaż tym wpisem ameryki nie odkryłem. Dawno temu ładnie ujął to Albert Einstein: „Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz głupota ludzka, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej”.

  Rex

  26 maja 11 09:58

 5. Problem w tym, że głupich jest większość i to mądry dla nich jawi się często jako głupiec.

  admin

  26 maja 11 10:13

 6. Problem w tym, że głupich jest sporo, a jak wejdziesz z takim człowiekiem w spór, to on najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem…

  Rex

  26 maja 11 11:02

Skomentuj