Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Ani auta z zagranicy ani pieniędzy, a jakże. Brak standardów.

skomentuj

Maili z takimże tematem przewodnim otrzymujemy bardzo wiele, oto dzisiejszy:

PROSZĘ POMÓŻCIE – mi rozwiązać mój problem. Nie wiem jak i do kogo mam się zwrócić, a rzecz dotyczy odzyskania pieniędzy które powierzyłem … na zakup Auta z zagranicy w 2008 roku i do dnia dzisiejszego ani pieniędzy ani auta.

Po wielokrotnym ponaglaniu … nie zwrócił mi pieniędzy. Owszem dostawałem zapewnieni że gotówka będzie na moim kącie i nic. Zwróciłem się do prokuratury w OLSZTYNIE – oni również nie pomogli. Prokuratura zleciła sprawę dla POLICJI. Zostało przeprowadzone dochodzenie, przesłuchani zostali świadkowie i nic, odwołałem się za ich pośrednictwem do SĄDU, SĄD stwierdził że nie każdy czyn jest przestępstwem i odesłał mnie do SĄDU CYWILNEGO gdzie muszę iść do adwokata który weźmie ode mnie jakąś kwotę pieniędzy następnie w SĄDZIE też trzeba zapłacić, potem komornikowi (przy założeniu że wyrok będzie pomyślny) a on stwierdzi że mój dłużnik nic nie posiada i niema z czego odzyskać pieniędzy. Ja się liczę z poniesieniem kosztów ale żeby ktoś był w stanie mi pomóc. (a nie być tylko dojną krową którą można tylko płacić i nic). Przepraszam za moją dygresje ale naprawdę proszę mi wierzyć że jestem zbulwersowany i nie mogę się pogodzić z taką niegodziwością tą cała sprawą.  Nie wiem co mam myśleć o prawie i praworządności.

Czego mogłem się do wiedzieć o moim dłużniku to był skazany, odsiedział wyrok na początku lat 90 że sklep z meblami holenderskimi, który prowadzi nie należy do niego, samochody które posiada nie są zapisane na …. Posiada daczę całoroczną ale kto jest właścicielem to Nie wiem.

Do pisma dołączam dokumenty w których jestem posiadaniu, może one dokładniej pozwolą się państwu ze sprawą zapoznać i proszę o wyrażenie swojej opinii czy możecie się zająć i pomóc w moim problemie, czy muszę pogodzić się z zaistniałą sytuacją.

Do w/w pisma dołączam;

1-    zawiadomienie do prokuratury

2-    zeznania złożone na policji

3-    postanowienie prokuratury

4-    zażalenie do Sądu Rejonowego

5-    wyrok Sądu

Jak się komuś powierza pieniądze, to trzeba go najpierw sprawdzić. A jak nie ma się jak sprawdzić, to się nie powierza i już; dopłaca się trochę i kupuje auto w komisie albo na giełdzie. Nie ubliżając uczciwym ludziom z branży sprowadzanych samochodów, muszę nadmienić że w tej branży jest sporo oszustów. O, pardon, prokuratura uznała że ten Pański dłużnik akurat nie jest oszustem 🙂

Problem polega generalnie też na tym, że w Polsce, (nie wiem jak w innych krajach)  póki co brak jest pewnych wzorców, standardów w zakresie sprawdzania wiarygodności i chodzi mi w tej chwili także o nastawienie tych którzy mają być sprawdzani a więc taki „importer” aut tudzież w biznesie – nabywca towaru z odroczonym terminem zapłaty.  Uważam że jeden z drugim powinni mieć na podorędziu zaświadczenia: z BIK, z rejestrów długów, o niekaralności, o niezaleganiu ze składkami ZUS i podatkami, ewentualnie jakieś inne. I co np. kwartał aktualizować je. I żeby druga strona umowy mogła bez zażenowania poprosić o te dokumenty przed zawarciem umowy i uzyskać je w ramach standardu a nie spotkać się z reakcją w rodzaju „Panie, co Pan, popie..iło Pana?! Decydujesz się czy nie , bo czasu nie mam.”

Kwiecień 18th, 2011 at 3:30 pm

kategoria: wyłudzenie

Skomentuj