Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Zapytanie do OGNIVO – koszt

7 komentarzy

Pytanie: Złożyłem u komornika sądowego wniosek o wszczęcie egzekucji wobec mojego dłużnika o którym wiem, że aktualnie nigdzie oficjalnie nie jest zatrudniony. Nie ma własnej nieruchomości ani samochodu. Może natomiast posiadać konto bankowe, nawet niejedno. Chciałbym więc zlecić komornikowi tylko sprawdzenie wszystkich banków pod tym kątem. Jaki to może być koszt łączny orientacyjnie?

Przeczytaj też: Jak często komornik sprawdza konta bankowe w OGNIVO?

Odpowiedź: Chodzi zatem o koszt zapytań do OGNICO o rachunki bankowe dłużnika. W systemie OGNIVO zrzeszone są obecnie już wszystkie banki komercyjne, spółdzielcze oraz Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe. Jednak w ramach standardowego zapytania, komornicy realizują je jedynie banków komercyjnych i w takim wypadku koszt w pakiecie wynosi 22,74 złotych. Jednak na wniosek wierzyciela egzekwującego komornik dokona zapytań także i do wybranych (lub wszystkich jeśli taka wola wierzyciela) banków spółdzielczych oraz do SKOK-ów. Koszt zapytania do jednego banku spółdzielczego to 92 grosze a banków spółdzielczych jest około 530. A SKOK-ów jest około 30.

Przeczytaj też: Elektroniczne zajęcie rachunku bankowego przez komornika

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

22 czerwca, 2022

Komentarze do 'Zapytanie do OGNIVO – koszt'

Subscribe to comments with RSS

 1. Wychodzi więc na to, że koszt zapytania wszystkich bankow i skokow to około 600 złotych. Żaden wierzyciel się na to nie zdecyduje. A myślę, że zorientowani dłużnicy chcący uniknąć egzekucji mają konta właśnie w spółdzielczych i w skokach.

  stryjek

  24 cze 22 o 08:11

 2. Mają też do wyboru korzystanie z konta osoby trzeciej o ile mają kogoś zaufanego w tej kwestii. I komornik takiego konta nie ruszy a nawet jakby chciał, to bank odmówi wykonania zajęcia.

  ixan

  24 cze 22 o 18:21

 3. Jednakże z konta osoby trzeciej komornik może zająć pieniądze należące do dłużnika, wysyłając zajęcie wierzytelności do właściciela konta – osoby trzeciej.

  rodent

  29 cze 22 o 21:58

 4. Zajęcie wierzytelności o którym piszesz nie ma mocy egzekucyjnej, właściciel konta może odmówić wykonania zajęcia. Wtedy wierzyciel może pozwać takiego trzeciodłużnika i dopiero prawomocny wyrok przeciw niemu będzie mieć moc egzekucyjną.

  Kram

  20 lip 22 o 00:09

 5. Dziwnym dla mnie jest, iż dzwoniąc (kilka dni po złożeniu wniosku) do komornika i rozpytując o stan egzekucji, sekretarka nakłoniła mnie abym uiścił koszty poszukiwania tj. Ognivo, mając na uwadze iż we wniosku egzekucyjnym wskazałem ściśle tylko dwa numery kont bankowych z na których wierzytelności miały być zajęte.
  Czy taka możliwość istnieje, abym mógł sam rozszerzyć sposób lub sposoby egzekucji poza przedłożonym pisemnym wnioskiem komornikowi.

  Dodam, że “poszukiwania” komornika w Ognivo nie przyniosły żadnych rezultatów. Czy po prostu zostałem nabity w butelkę? Jeśli zostałem nabity w butelkę, to mogę teraz żądać od komornika przedstawienia protokołu, dokumentów na potwierdzenie faktu – pisemne, ze jednak rzeczywiście przeprowadził te poszukiwania w systemie Ogniwo ?

  Marian

  2 lut 23 o 11:01

 6. Prawdopodobnie komornik szukał poprzez Ognivo (bo sam ma w tym interes) a dłużnik nie ma innych kont w bankach komercyjnych. Można wnieść o rozszerzenie poszukiwania o banki spółdzielcze i SKOK-i ale to się wiąże z o wiele większymi kosztami. Myślę, że może Pan zażądać od komornika dowodów rozpytania w Ognivo. Ja nigdy nie żądałem, wierzyłem i wierzę, że szukali.

  admin

  2 lut 23 o 11:11

 7. Polecam niemiecki bank online n26 z google store, Iban niemiecki, bez meldunku w de, bez wychodzenia z domu, gwarancją do e 100 000

  Seb

  17 cze 23 o 15:03

Skomentuj