Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Zajęcie komornicze w historii rachunku bankowego

2 komentarze

Pytanie: Jeżeli komornik zajmie mój rachunek bankowy a później zwolni zakończywszy egzekucję, to czy w historii tego rachunku bankowego będzie ślad po zajęciu komorniczym?

Przeczytaj też: Dostęp komornika do historii rachunku bankowego

Odpowiedź: Jeżeli z tego rachunku bankowego uda się komornikowi ściągnąć jakieś środki to tak – w historii konta będzie znajdować się potwierdzenie wykonania przez bank zajęcia – przelewu dla komornika.

Przeczytaj też: Konto osobiste jako firmowe

Jeżeli natomiast zajęcie rachunku będzie bezskuteczne (wskutek braku środków na nim albo kwoty wolnej ustawowo od zajęcia), to po zwolnieniu rachunku nie będzie śladu po zajęciu komorniczym.

Przeczytaj też: Kredyt po egzekucji komorniczej

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

23 listopada, 2022

Komentarze do 'Zajęcie komornicze w historii rachunku bankowego'

Subscribe to comments with RSS

  1. Pewnie pod kątem przyznania mu kredytu po egzekucji komorniczej pyta, czy pozostaną ślady mogące wpłynąć negatywnie na decyzję kredytową. Jeżeli egzekucja z konta bankowego była bezskuteczna to znaczy że niskie albo żadne wpływy i to samo w sobie go w ocenie banku dyskredytuje.

    Moko

    23 lis 22 o 07:42

  2. Zgada się, konto na którym nie ma ruchu a konkretnie wpływów jest nic nie warte dosłownie i w przenośni – dla oceny zdolności kredytowej a dokładniej, działa niekorzystnie.

    Sambo

    23 lis 22 o 14:40

Skomentuj