Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Upublicznianie długu jako metoda windykacji

Brak komentarzy

Co zrobić gdy egzekucja komornicza naszej należności (na przykład prywatnej pożyczki albo należności za towar) jest bezskuteczna a dłużnik ma się dobrze, śmieje się, bo dochody i majątek ukrywa? Takich dłużników jest sporo. Często jedynym sposobem na nich jest upublicznianie ich długu z podaniem ich pełnych danych osobowych.

Przeczytaj też: Windykacja terenowa

Dla wielu z nich jest to nad wyraz dokuczliwe, bo bardzo zależy im na tym, aby nie wyszło na jaw, że są nieściągalnymi dłużnikami. Często bowiem udają szacownych, oficjalnie majętnych i wiarygodnych oraz rzetelnych obywateli (czasem po to, aby oszukać kolejne osoby). Upubliczniać można także w internecie, formalnie publikując ofertę wierzytelności na sprzedaż. Bywa w takich przypadkach że dłużnik próbuje straszyć rzekomymi konsekwencjami prawnymi i żąda usunięcia wpisu ale jeżeli tak reaguje, to tylko się cieszyć, bo oznacza to, że publikacja długu może być skuteczna. Uwaga: na podstawie doświadczeń własnych stwierdzam, że dalece skuteczniejsze jest upublicznianie właśnie w internecie czyli w formie otwartej i bezpłatnej do wglądu dla każdego aniżeli w płatnych do wglądu rejestrach długów będących Biurami Informacji Gospodarczej do których należą Krajowy rejestr Długów, BIG Infomonitor oraz ERIF: https://pamietnikwindykatora.pl/krd-infomonitor-erif-porownanie-skutecznosci/. Oczywiście pod warunkiem, że wyszukiwarka Google zindeksowała ten wpis o dłużniku. Wtedy wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google odpowiednio sformułowane zapytanie o dłużnika czyli nazwa / imię i nazwisko i miejscowość oraz słowo związane z zadłużeniem czyli na przykład “dłużnik” albo “wierzytelności” itp.

Zdarza się też, że w sprawie tak publikowanego dłużnika zgłasza się ktoś zainteresowany nabyciem jego długu. Jeżeli wie jak odzyskać taki dług albo chce dokonać kompensaty – potrącenia, to może zaoferować stosunkowo wysoką cenę nawet za wierzytelność po bezskutecznej egzekucji komorniczej.

Przeczytaj też: Jak sprzedać dług osoby fizycznej

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

3 listopada, 2020

Skomentuj