Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Przedawnienie długu z Orange

2 komentarze

Pytanie: Około 3-4 lat temu wypowiedziałem w Orange umowę na abonament telefonu komórkowego. Posiadam zapis rozmowy z konsultantem który sam poinformował mnie, kiedy mogę wypowiedzieć aby nie płacić kary. I wypowiedziałem tak jak wyliczył.

Niestety otrzymałem po tym wezwanie do zapłaty kary ponad 1000 złotych i windykację zlecili Ultimo. Tamci wysyłali i wysyłają do mnie pisma pocztą zwykłą oraz na maila. Złożyli też do e-sądu pozew, sąd wydał nakaz zapłaty, wniosłem sprzeciw i umorzono postępowanie.

Przeczytaj też: Umorzenie postępowania w EPU a przedawnienie

Ultimo dalej co jakiś czas informuje mnie o ostatniej możliwości polubownej zapłaty i tak w kółko, ja nie odpowiadam. Wiem, że mogą jeszcze złożyć pozew w sądzie rejonowym właściwości miejscowej ale czy ten dług już się nie przedawnił?

Odpowiedź: Roszczenia wynikające z umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych przedawniają się po trzech latach zatem jeżeli już minęły trzy lata od wezwania Pana do zapłaty rzekomej kary umownej, to roszczenie jest już przedawnione. Jeżeli wniosą powództwo, to sąd z urzędu powinien je oddalić z uwagi na przedawnienie. Jeżeli sąd powództwa nie oddali (przeoczy fakt przedawnienia) i wyda nakaz zapłaty, to proszę w sprzeciwie podnieść zarzut przedawnienia.

Przeczytaj też: Telefon na abonament bez pracy, z komornikiem

Czy pomimo przedawnienia mogą prowadzić windykację w jakiś sposób?

Jeżeli umowę z nimi miał Pan jako firma, to mogą prowadzić pozasądową windykację. Jeżeli natomiast w sprawie jest Pan konsumentem, to nie mogą: Windykacja przedawnionego długu

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

21 maja, 2023

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Przedawnienie długu z Orange'

Subscribe to comments with RSS

  1. Miałem z nimi identyczną sytuację znaczy z Orange a następnie z Ultimo. I cisza już od lat.

    Anonim

    21 maj 23 o 17:25

  2. Pozew do e-sądu to u nich standard, liczą na nieodebranie nakazu zapłaty lub spóźnienie się z wniesieniem sprzeciwu, niczym nie ryzykują w przypadku wniesienia sprzeciwu do e-sądu a w sądzie rejonowym już tak.

    wacek

    12 cze 23 o 07:07

Skomentuj