Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Telefon na abonament bez pracy, z komornikiem

4 komentarze

Sprawdziłem, że w internecie dość często padają pytania o to, czy można otrzymać abonament na telefon komórkowy jeżeli nie ma się pracy (dochodów) albo gdy ma się komornika. Sprawdziłem dlatego, że kilka dni temu przeszedłem z usług Orange na usługi Plus i oto piszę, jakiej weryfikacji mojej zdolności kredytowej (tak – zdolności kredytowej – gdyż abonament to kredytowanie abonenta) dokonał / może dokonał Plus. Nadmieniam, że Plus nie wiedział o tym, że jestem aktualnie abonentem Orange (i nie mam żadnych zaległości w regulowaniu płatności). Wszystko odbyło się online.

Otóż Plus zażądał ode mnie jedynie zaznaczenia w formularzu online zgody na sprawdzenie mnie w BIK, w Związku Banków Polskich oraz w KRD, w Infomonitor i w ERIF.

Nie jest zatem prawdą że, jak piszą na niektórych portalach internetowych, “każdy operator komórkowy na pewno zażąda zaświadczenia o zarobkach”. Plus nie żąda. A ja nigdzie nie jestem zatrudniony i zarabiam tylko na tym blogowaniu i to jako osoba prywatna – nie mam zarejestrowanej działalności gospodarczej.

A co z komornikiem – czy mając przeciwko sobie postępowanie egzekucyjne można by otrzymać w Plusie abonament? Tak pod warunkiem, że wierzyciel do tej pory nie wpisał długu do któregoś z wcześniej wymienionych rejestrów długów. Jeżeli nie wpisał i skoro jak już wiesz, Plus nie sprawdza zaświadczenia o dochodach (w którym to zaświadczeniu pracodawca ma obowiązek umieścić adnotację o zajęciu komorniczym wynagrodzenia) to Plus nie dowie się o tym, że masz komornika, no bo skąd.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

24 stycznia, 2021

kategoria kredyty

Komentarze do 'Telefon na abonament bez pracy, z komornikiem'

Subscribe to comments with RSS

 1. Obecnie prawie każdy wierzyciel dopisuje dłużnika do krd przeto szansy na telefon na abonament nie ma w takiej sytuacji.

  Anonim

  25 Sty 21 o 11:31

 2. Nie, bo większość firm (małych, średnich) doskonale wie o tym, że szkoda pieniędzy na abonament w KRD ponieważ ten rejestr (jak też ERIF i Infomonitor) są prawie zupełnie nieskuteczne w ściąganiu długów i nie dopisują swych dłużników. Jeżeli jednak ktoś ma dług w innej sieci komórkowej to pewnie tak – jest w rejestrze długów.

  admin

  25 Sty 21 o 11:37

 3. Potwierdzam, otrzymałem w Polkomtel abonament na internet bezprzewodowy a od roku pracuję tylko na czarno i mam komornika już drugiego który nic ode mnie nie dostał i nic mi nie zabierze 😉

  Tosiek

  16 Maj 21 o 16:20

 4. Ja też. Wystarczy nie być w rejestrach długów. Dokładnie to nie telefon tylko internet bezprzewodowy na abonament mam od nich ale weryfikacja na pewno taka sama.

  Kuba

  14 Cze 21 o 12:33

Skomentuj