Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Telefon na abonament bez pracy, z komornikiem

18 komentarzy

Sprawdziłem, że w internecie dość często padają pytania o to, czy można otrzymać abonament na telefon komórkowy jeżeli nie ma się pracy (dochodów) albo gdy ma się komornika. Sprawdziłem dlatego, że kilka dni temu przeszedłem z usług Orange na usługi Plus i oto piszę, jakiej weryfikacji mojej zdolności kredytowej (tak – zdolności kredytowej – gdyż abonament to kredytowanie abonenta) dokonał / może dokonał Plus. Nadmieniam, że Plus nie wiedział o tym, że jestem aktualnie abonentem Orange (i nie mam żadnych zaległości w regulowaniu płatności). Wszystko odbyło się online.

Otóż Plus zażądał ode mnie jedynie zaznaczenia w formularzu online zgody na sprawdzenie mnie w BIK, w Związku Banków Polskich oraz w KRD, w Infomonitor i w ERIF.

Przeczytaj też: Czy komornik może zająć telefon komórkowy

Nie jest zatem prawdą że, jak piszą na niektórych portalach internetowych, “każdy operator komórkowy na pewno zażąda zaświadczenia o zarobkach”. Plus nie żąda. A ja nigdzie nie jestem zatrudniony i zarabiam tylko na tym blogowaniu i to jako osoba prywatna – nie mam zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Przeczytaj też: Telefon na abonament bez BIK

A co z komornikiem – czy mając przeciwko sobie postępowanie egzekucyjne można by otrzymać w Plusie abonament? Tak pod warunkiem, że wierzyciel do tej pory nie wpisał długu do któregoś z wcześniej wymienionych rejestrów długów. Jeżeli nie wpisał i skoro jak już wiesz, Plus nie sprawdza zaświadczenia o dochodach (w którym to zaświadczeniu pracodawca ma obowiązek umieścić adnotację o zajęciu komorniczym wynagrodzenia) to Plus nie dowie się o tym, że masz komornika, no bo skąd.

Przeczytaj też: Czy komornik sprawdza lub wpisuje do BIK?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

24 stycznia, 2021

kategoria kredyty

Komentarze do 'Telefon na abonament bez pracy, z komornikiem'

Subscribe to comments with RSS

 1. Obecnie prawie każdy wierzyciel dopisuje dłużnika do krd przeto szansy na telefon na abonament nie ma w takiej sytuacji.

  Anonim

  25 sty 21 o 11:31

 2. Nie, bo większość firm (małych, średnich) doskonale wie o tym, że szkoda pieniędzy na abonament w KRD ponieważ ten rejestr (jak też ERIF i Infomonitor) są prawie zupełnie nieskuteczne w ściąganiu długów i nie dopisują swych dłużników. Jeżeli jednak ktoś ma dług w innej sieci komórkowej to pewnie tak – jest w rejestrze długów.

  admin

  25 sty 21 o 11:37

 3. Potwierdzam, otrzymałem w Polkomtel abonament na internet bezprzewodowy a od roku pracuję tylko na czarno i mam komornika już drugiego który nic ode mnie nie dostał i nic mi nie zabierze 😉

  Tosiek

  16 maj 21 o 16:20

 4. Ja też. Wystarczy nie być w rejestrach długów. Dokładnie to nie telefon tylko internet bezprzewodowy na abonament mam od nich ale weryfikacja na pewno taka sama.

  Kuba

  14 cze 21 o 12:33

 5. W Plusie jestem zadłużony z poprzedniej umowy, jeszcze gdzieś można telefon na abonament bez sprawdzania dochodów?

  bareja

  10 lip 21 o 19:50

 6. Chyba tylko w Plus, w Orange i T-Mobile nie ma takiej możliwości, w innych chyba też nie.

  Anonim

  4 sie 21 o 11:42

 7. Przecież oferty na kartę są dzisiaj tanie, po co pakować się w abonament? Chyba naprawdę dużo trzeba dzwonić żeby poczuć różnicę znaczącą w kosztach.

  Cienki Bolek

  7 sie 21 o 14:25

 8. Jeżeli ktoś sfałszuje zaświadczenie o zarobkach żeby abonament na komórke mieć to kara jest taka sama jak za sfałszowanie do kredytu?

  Mieszko I

  15 sie 21 o 21:45

 9. Tak, w obu przypadkach to ten sam art. Art. 270 § 1 KK.

  Kto, w celu użycia za autentyczny, podrabia lub przerabia dokument lub takiego dokumentu jako autentycznego używa,
  podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto wypełnia blankiet, opatrzony cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego i na jego szkodę albo takiego dokumentu używa.

  admin

  16 sie 21 o 04:50

 10. Ja też w Plus otrzymałam ofertę bez żądania ode mnie zaświadczenia o zatrudnieniu.

  Monika

  1 wrz 21 o 05:19

 11. No chyba każdy; niesprawdzanie zatrudnienia to standard w Polkomtel czyli Plus.

  admin

  1 wrz 21 o 13:23

 12. Czy sprawdzają zadłużenie w internecie? Nie ma mnie w rejestrach dłużników ale jestem w internecie na giełdzie wierzytelności.

  ?

  12 wrz 21 o 20:26

 13. bardzo w to wątpię ażeby bank albo telefonia szperały w internecie w poszukiwaniu informacji o kliencie konsumencie. Wiarygodność jakiegoś wpisu na giełdzie długów potencjalnie nie jest duża.

  Michał

  13 wrz 21 o 04:26

 14. Wiarygodność wpisów w rejestrach długów jak KRD i pozostałe wcale nie musi być większa od tych na internetowych giełdach wierzytelności.

  admin

  13 wrz 21 o 06:45

 15. Do gościa o nickku “?” – Żadna telefonia komórkowa nie szuka zadłużenia w internecie, proces weryfikacji odbywa się automatycznie poprzez odpytanie BIG – ów oraz ewentualnie także BIK.

  Kijana

  15 wrz 21 o 12:16

 16. A czy te wszystkie firmy telefoniczne mają jakiś rejestr wspólny do którego dopisują zadłużonych klientów? Mam dług w Orange ale jak dotąd nie przysłali mi zapowiedzi umieszczenia w KRD ani w innym tego rodzaju rejestrze.

  Grazia

  1 paź 21 o 05:53

 17. Nic mi o tym nie wiadomo aby miały, chyba nie mają takowego rejestru. Gdyby tak było, to w formularzu ofertowym byłoby wymagane wyrażenie zgody na sprawdzenie w takim rejestrze a nie ma czegoś takiego, tylko zgoda na sprawdzenie w BIG-ach i w BIK.

  admin

  1 paź 21 o 06:06

 18. Ja też otrzymałem abonament w Plus a okazało się później, że jestem i byłem już wtedy wpisany do ERIF przez ZUS! Za zaległości w opłacaniu składek. Tak że co do tego sprawdzania w ERIF to nie wiem czy naprawdę sprawdzają,. chyba nie?

  Plas

  10 mar 22 o 13:51

Skomentuj