Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

mBank – opinie

12 komentarzy

Ciekaw jestem Waszych opinii o mBanku i zapewne ciekawych jest mnóstwo osób które zamyślają założyć we m banku konto osobiste lub firmowe (tudzież też lokatę) bądź kredyt wziąć. Zestaw ofert rachunków bankowych mBanku (oczywiście wniosek online można złożyć) jest tutaj.

Przeczytaj też: Nest Bank – opinie

Ja jestem klientem mBanku od 15 lat, mam w nim konto osobiste a gdy prowadziłem działalność gospodarczą, miałem tam też konto firmowe. Miałem też limit kredytowy – firmowy (mBank jest więc, jak większość banków, bankiem uniwersalnym – dla prywatnych osób i dla firm).Generalnie byłem i jestem zadowolony, choć oczywiście w danym momencie może niejedne inny bank oferuje formalnie korzystniejsze warunki. Ja jednak nie należę do pokroju osób które zmieniają konto dowiedziawszy się, że inny bank akurat oferuje korzystniejsze warunki (poza tym, warunki umowy mogą się zmienić z czasem na mniej korzystne). Poza tym wiecie, jak się jest z danym bankiem 15 lat, to siła przyzwyczajenia może robić swoje (jeżeli ten bank nagle nie zacznie zbytnio „przeginać”).

mBank to dla mnie przede wszystkim bardzo wygodne korzystanie z bankowości elektronicznej. No ale ja nigdy większego kredytu w tym banku nie miałem a gdybym miał zaciągnąć to już oczywiście skrupulatnie porównałbym koszty we wszystkich bankach komercyjnych.

Przeczytaj też: Bank BGŻ BNP Paribas – opinie

Jak chodzi natomiast o najlepsze oferty kont, lokat i kredytów czyli z uwzględnieniem pozostałych banków, to polecam te tutaj (po jednej z każdego produktu).

27 maja, 2017

kategoria banki

Komentarze do 'mBank – opinie'

Subscribe to comments with RSS

 1. Ja też jestem klientem mBanku od 5 lat znaczy się konto mam w tym banku, bo kredytu na razie nie potrzebowałem nie licząc korzystania z karty kredytowej. jedyna rzecz która mnie zirytowała ale na krótko, bo szybko się przyzwyczaiłem, to zmiana interfejsu. Wcześniej miałem konta w kilku bankach i dopiero w mbanku jestem zadowolony.

  siwy

  28 lis 16 o 11:51

 2. Mnie też na początku denerwował nowy panel ale jak go opanowałem i poznałem wszystkie funkcjonalności, to teraz uważam, że jest lepszy od poprzedniego.

  admin

  28 lis 16 o 12:21

 3. Ja mam konto firmowe i osobiste w mBanku, więc wyrażę swoja opinię. Za każdy przelew z konta firmowego płacę 1,50 zł. Jakiś czas temu wprowadzili opcję wyszukiwania przelewów przychodzących i wychodzących (choćby sprzed lat) i to mi się bardzo podoba, bo nieraz potrzebowałem skorzystać z tej opcji. Można też wreszcie uzyskiwać w PDF potwierdzenia operacji na koncie. Pobierana jest natomiast prowizja od niewykorzystanego kredytu na koncie. Może są lepsze konta firmowe, ale ja się po prostu przyzwyczaiłem i nie chciałoby mi się otwierać konta firmowego w innym banku i zgłaszać w urzędach. Konto jest nieoprocentowane o ile mi wiadomo. No, o parametrach to każdy może sobie przeczytać w ofercie, a ja tylko jeszcze napisze, że konto jest według mnie przyjazne jak chodzi o użytkowanie.

  Stachu

  30 lis 16 o 08:26

 4. Coraz to nowe inne opłaty, pomalutku ale jednak coraz drożej. mBank jest chyba najbardziej pazernym bankiem żerującym na kontach. Serwis transakcyjny OK ale to nie wszystko przecież.

  Viga

  30 sie 18 o 17:40

 5. Viga, tak jest chyba we wszystkich bankach które łowią klienta na konto tańsze niż w innych bankach, taniości są do czasu a później zaczyna się wprowadzanie i podwyższanie opłat. Bankowcy liczą na to, że 99% klientów jest zbytnio leniwych lub przyzwyczajonych – nie lubiących zmian i początkowych niedogodności związanych ze zmianą banku i banku nie zmienia i tak faktycznie jest.

  cukrus

  11 wrz 18 o 19:27

 6. Na tej całej ich mlinii jakieś nieuczone dzieciaki które niczego nie wiedzą prędzej na tym ich forum można było otrzymać jakąś pomoc ale z tego co wiem to forum mBanku już zamknięte.

  panik

  12 wrz 18 o 18:37

 7. Czy istnieje maksymalna kwota polecania zapłaty do zdefiniowania na koncie bankowym a jeżeli tak to może orientujecie się w którym banku jest najwyższa? Podobno właśnie w mbanku?

  kultura

  19 wrz 19 o 17:02

 8. Maksymalne kwoty pojedynczego polecenia zapłaty określone są w Art. 63d ust. 2. pkt 4). Jeżeli dłużnikiem jest osoba fizyczna która nie prowadzi działalności gospodarczej (czyli osoba prywatna), to maksymalna kwota pojedynczego polecenia zapłaty wynosi 1.000,00 euro. W innych przypadkach maksymalna kwota pojedynczego polecenia zapłaty wynosi 50.000,00 euro.

  Skoro jak widać jest to uregulowane w ustawie bez pozostawienia swobody bankom w tym zakresie, to w każdym banku maksymalna kwota polecania zapłaty musi być taka jak określił ustawodawca w Art. 63d ust. 2. pkt 4)

  admin

  19 wrz 19 o 17:21

 9. Dostalam wyrok sadowy zasadzajacy mi 36 tys zl z racji niesplaconego kredytu gotowkowego. Zaciagniety w 2010 roku, przestalam placic 2 lata temu.
  Mieszkam od 6 lat w Niemczech. Jestem wymeldowana z Polski. MBank robil sobie ze mnie doslownie jaja w momencie kiedy stracilam prace i blagam ich o pomoc i mozliwosc dogadania. Wiec przestalam placic zupelnie.Bylam w 3 mcu ciazy i nikt nie chcial mnie zatrudnic z wiadomych przyczyn.
  Moje pytanie brzmi?
  Co teraz czekac na komornika polskiego tutaj, czekac na znak od wierzyciela (mbank), odezwac sie do wierzyciela jako pierwsza?
  Co robic?
  To nie jest kompletnie w zgodzie z moim sumieniem, chce splacac jestem dluznikiem, tylko jak komu, jak bank dotychczas mnie nie sluchal.

  Alicja

  15 paź 19 o 13:52

 10. Ten wyrok jest już prawomocny? Sąd przysłał go Pani do Niemiec czy do Polski i kiedy zostala podjęta przesyłka z wyrokiem?

  admin

  15 paź 19 o 14:04

 11. 28.08 byla sprawa, 2 kwietnia przyszedl wyrok do pelnomocnika, 3 wrzesnia moj pelnomocnik wyslal pismo do sądu o wyrok z uzasadnieniem 27.09 odebrala uzsadnienie moja pelnomocnik w Polsce. Nic do Niemiec nie dostalam.

  Alicja

  15 paź 19 o 14:24

 12. Polski komornik nie jest uprawniony do prowadzenia egzekucji poza Polską. Jeżeli ma Pani konto w polskim banku to może je zająć, jeżeli ma Pani jakieś mienie w Polsce to też. Może Pani po trosze spłacać bankowi po pierwsze po to żeby powstrzymali się od procedury zmierzającej do zaangażowania niemieckiego komornika (nie wiem w tym momencie jakie kroki musieliby podjąć w tym celu ale zapewne jest to to pracochłonne i wymaga czasu) a po drugie zminimalizuje Pani w ten sposób ryzyko oskarżenia Pani o wyłudzenie kredytu i postępowanie karne (nie wiem czy w ogóle złożyliby wniosek o ściganie i z jakim skutkiem, pisze na wszelki wypadek). Jednak adresu niemieckiego nie musi im Pani podawać w tym na przelewach też nie) – nie trzeba im ułatwiać ewentualną egzekucję w Niemczech.

  admin

  15 paź 19 o 14:54

Skomentuj