Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Licytacja nieruchomości na wniosek wierzyciela

5 komentarzy

Pytanie: Nie mogę od dwóch tygodni (!!) dodzwonić się do kancelarii komornika a mieszkam w odległości 150 kilometrów i nie wiem, dlaczego komornik do tej pory nie zarządził licytacji mieszkania dłużnika. Jest prawomocnie oszacowane. Czy ja mam wnioskować o przeprowadzenie licytacji? chyba oczywiste jest, że jeżeli zapłaciłem biegłemu za oszacowanie to po to żeby była licytacja?

Odpowiedź: Tak, jeżeli jest to mieszkanie w którym dłużnik zamieszkuje, to termin licytacji komornik wyznacza na wniosek wierzyciela przy czym wniosek taki zostanie uwzględniony pod warunkiem, że wysokość egzekwowanej należności głównej (czyli bez odsetek, bez kosztów procesu i bez kosztów egzekucji poniesionych przez wierzyciela) stanowi co najmniej równowartość jednej dwudziestej części sumy oszacowania.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

27 grudnia, 2020

Komentarze do 'Licytacja nieruchomości na wniosek wierzyciela'

Subscribe to comments with RSS

 1. Chyba, że nie ma innego majątku z którego można by ściągnąć dług, to wtedy ten przepis nie ma zastosowania ale o tym decyduje sąd.

  Anonim

  8 Sty 21 o 15:16

 2. Czy ten przepis dotyczy też wierzyciela hipotecznego to znaczy chodzi mi o to, czy i w takim przypadku musi zaistnieć ta 1/20 sumy oszacowania?

  Wacław

  17 Maj 21 o 05:54

 3. Tak dotyczy to również hipoteki.

  admin

  17 Maj 21 o 14:56

 4. Witam, zbliża się termin licytacji, czy komornik może udzielić mi informacji telefonicznie o tym czy wpłynęły już jakieś oferty kupna nieruchomości?

  Adam

  11 Paź 21 o 11:33

 5. Witam, w publicznej licytacji oferty kupna nie wpływają przed licytacją. Zjawiają się licytanci na licytację i licytują.

  admin

  11 Paź 21 o 11:37

Skomentuj