Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyty bez BIK – czy bezpieczne?

Brak komentarzy

Kredyt bez BIK (polecam niektóre oferty tutaj) to z pewnością jedna z ciekawych propozycji, która na danym moment znajduje się na polskim rynku parabankowym. Dla wielu ludzi kredyty bez konieczności posiadania czystego konta w Biurze Informacji Kredytowej są jedyną szansą na otrzymanie pieniędzy. Trzeba również dodać, że niewiele jest takich ofert, które dają możliwość otrzymania pieniędzy w tak szybkim czasie. Polacy bardzo ochoczo zaciągają tego rodzaju kredyty parabankowe, które idealnie sprawdzają się w momencie, kiedy konieczne jest załatanie dziury budżetowej powstałej w naszym portfelu. Pożyczka tego rodzaju jest bardzo łatwo dostępna w Polsce. Nie oznacza to jednak, że wzięcie jej w każdej instytucji parabankowej wyjdzie nam na zdrowie i problemem może być nie tylko brak możliwości spłaty w terminie umownym (a co za tym idzie, wysokie koszty z tytułu zwłoki i egzekucja kredytu) . Niestety nie brakuje w tej branży oszustów, którzy próbują naciągać klientów na umowy, które są dla nich niezwykle niekorzystne. Niektóre firmy będą się starały wykorzystać naszą trudną sytuację życiową i zaproponować niekorzystne warunki dotyczące oprocentowania oraz dodatkowych opłat.

Popularność kredytów bez BIK.

Kredyty bez BIK są popularne głównie ze względu na wygodę ich zaciągania. W przypadku kredytów tego rodzaju formalności są ograniczone praktycznie do minimum. Nie trzeba nawet w wielu wypadkach załatwiać żadnych zaświadczeń oraz szukać poręczycieli. Również przekonującym argumentem do zaciągania takich zobowiązań jest czas otrzymania pożyczki. Na nasze konto trafia ona w zaledwie kilka godzin. Tempo jest więc imponujące. Można powiedzieć, że wszystkie te udogodnienia otrzymujemy tylko pod warunkiem wypełnienia odpowiedniego wniosku kredytowego. Banki oraz parabanki wymagają jeszcze dokonania symbolicznego przelewu w celu zweryfikowania konta bankowego. Kwota przelewu to przeważnie złotówka.

Czy kredyt bez BIK jest bezpieczny?

Kredyty bez BIKu w przeważającej części wypadków są bezpieczne. Oczywiście trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie wszyscy przedsiębiorcy, który zajmują się ich oferowaniem mają czyste zamiary. Wyłudzenie pieniędzy również może mieć miejsce, dlatego warto wiedzieć, co robić by uniknąć takiej sytuacji i nie zostać oszukanym. Niestety bardzo często dzieje się tak, że osoba, która została oszukana dowiaduje się o tym grubo po fakcie. Najczęstszym sposobem naciągania ludzi jest wyłudzanie od nich pieniędzy na tak zwane opłaty wstępne czy opłaty manipulacyjne. Najważniejsi gracze rynkowi podkreślają, że nigdy nie wymagają od swoich klientów żadnych takich opłat. Taka forma naciągania klientów na szczęście staje się coraz mniej skuteczna. Problemem jednak staje się inny sposób oszustwa, który polega na tuszowaniu rzeczywistego kosztu kredytu. Zaniżone oprocentowanie i dodatkowe koszty, które są niczym nie uzasadnione to nie wszystko. Wystrzegać należy się płacenia prowizji za samo udzielenie kredytu. Zagrożenie jest obecne. W celu zminimalizowania go niemal do zera warto zaciągać kredyty w tych miejscach, które cieszą się renomą oraz co najważniejsze na rynku działają od kilkunastu lat. One wydają się być dla nas najbezpieczniejszą formą pomocy.

14 października, 2014

kategoria kredyty

Skomentuj