Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zaległości kredytowe powyżej 90 dni a konsolidacja

1 komentarz

Pytanie: Posiadam dwie pożyczki w banku Millennium, które są spłacane regularnie, ale też dwie pożyczki, debet i kartę kredytową w BZ WBK, na których widnieje zaległość w spłacie powyżej 90 dni. Jedna z umów o pożyczkę została wypowiedziana 27.12.2014 r. Umowa o kartę kredytową jest w trakcie wypowiedzenia. Kontaktowałam się z firmą Centrum Ochrony Dłużnika, która przygotowała stosowne pisma dla wierzycieli. Jutro zamierzam je wysłać. Zależy mi na uniknięciu procesu windykacji. Pracuję na umowę zlecenie. Wynagrodzenie to ok. 1500 zł. Zależy mi na konsolidacji wszystkich zobowiązań i otrzymaniu dodatkowych pieniędzy. Miesięcznie jestem w stanie płacić 1000 zł (jeżeli konsolidacja obejmie pożyczki z Millennium, jeśli nie – 750 zł). Proszę o kontakt.

Odpowiedź: Obawiam się, że w takiej sytuacji (opóźnienia pow. 90 dni) w żadnym banku nie otrzyma Pani kredytu konsolidacyjnego. Opcje są dwie. Pierwsza, to spłaca Pani jak Panią stać i tylko obserwuje Pani, co się dzieje, czy bank wystawia BTE czy (po nadaniu przez sąd klauzuli) wchodzi komornik. Druga opcja – bierze Pani jakiś pozabankowy kredyt bez BIK albo i ze sprawdzaniem BIK ale bardzo “luźnym” sprawdzaniem jak te tutaj i zapycha Pani zaległości tymiż kredytami. Czy to się opłaci? Nie odpowiadam na to pytanie.

12 października, 2014

kategoria kredyty

1 komentarz do 'Zaległości kredytowe powyżej 90 dni a konsolidacja'

Subscribe to comments with RSS

  1. Czy się opłaca wziąć konsolidacyjna pozabankową pożyczkę? Może się opłacać ale to zależy od indywidualnego przypadku. Trzeba sobie siąść z kartą, długopisem i kalkulatorem i przekalkulować,. Powiem tak, że mnie się opłaciło wziąć Providenta na spłacenie pożyczki z banku. Gdybym nie zrobił tak, to byłoby wypowiedzenie kredytu, i szybko komornik a z tego byłyby takie koszty i niedogodności, że jednak warto było pomimo wysokich kosztów tej pożyczki znaczy sie providenta.

    Labo

    7 Gru 16 o 15:38

Skomentuj