Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Ile dni ma komornik na uznanie skargi?

3 komentarze

Pytanie: Pięć dni temu złożyła u komornika skargę na jego czynności w związku z eksmisją. Ewidentne naruszenie prawa. Jak dotąd brak odzewu. Chciałabym wiedzieć, ile dni ma komornik na uznanie skargi? I czy w ogóle zawiadomi mnie o uwzględnieniu skargi?

Przeczytaj też: Skarga na czynności komornika a wstrzymanie egzekucji

Odpowiedź: Art. 767 § 5 kpc (kodeksu postępowania cywilnego) stanowi, że komornik w terminie trzech dni od dnia otrzymania skargi sporządza uzasadnienie zaskarżonej czynności, o ile nie zostało ono sporządzone wcześniej, albo przyczyn jej zaniechania i przekazuje je wraz ze skargą i aktami sprawy do właściwego sądu, chyba że skargę w całości uwzględnia.

Przeczytaj też: Zwrot kosztów skargi na czynności komornika

Jak wynika z brzmienia powyższego przepisu, jeśli komornik ma zamiar uwzględnić skargę na siebie, to powinien ją uwzględnić w ciągu trzech dni od jej otrzymania. O uwzględnieniu skargi komornik zawiadamia skarżącego oraz zainteresowanych, których uwzględnienie skargi dotyczy.

Jeszcze zatem możliwe jest, że komornik skargę uwzględnił (list polecony jest w drodze do Pani).

Przeczytaj też: Komornik nie przekazał skargi do sądu

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

5 czerwca, 2023

Komentarze do 'Ile dni ma komornik na uznanie skargi?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Na jej miejscu nie liczyłbym na uznanie skargi przez komornika. Są to wyjątkowe, bardzo rzadkie przypadki że komornik uznał skargę na dokonaną przez siebie czynność. Nawiasem pisząc, nie liczyłbym też na to, że sąd uzna skargę.

  Oskar

  6 cze 23 o 06:40

 2. Komornik wie co robi, prawnikiem jest. “bezprawie” jest w ocenie dłużników nieznających prawa.

  sebik

  7 cze 23 o 08:12

 3. nie. Komornicy często jadą po przysłowiowej bandzie z czynnościami egzekucyjnymi tylko problem w tym, że mają po swojej stronie sędziów.

  Anonim

  25 cze 23 o 11:21

Skomentuj