Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Komornik nie przekazał skargi do sądu

4 komentarze

Pytanie: Co zrobić w sytuacji kiedy komornik nie przekazał skargi do sądu? Gdzie złożyć skargę tym razem nie na jego czynności ale na niego bezpośrednio? Do prokuratury za niedopełnienie obowiązków, do prezesa sądu rejonowego?

Przeczytaj też: Skarga na czynności komornika wniesiona po terminie

Odpowiedź: Jeżeli komornik nie przekaże skargi do sądu w ciągu trzech dni od dnia otrzymania jej od skarżącego, to należy przyjąć, że skargę uznał.

Rozumiem ale może być tak, że skarga była całkowicie bezpodstawna, na przykład dłużnik zaskarżył prawidłowe zajęcie jego rachunku bankowego. I komornik po prostu zapomniał przekazać skargi do sądu albo nie zdążył.

Przeczytaj też: Skarga na czynności komornika – jaki wydział sądu?

Według mnie nie ma tu znaczenia z jakiego powodu nie przekazał skargi; należy przyjąć, że skargę uznał. Jednakże w zaistniałej sytuacji, jeżeli komornik uchyli zajęcie rachunku bankowego, to z kolei wierzycielowi może zaskarżyć to uchylenie zajęcia również w formie skargi na czynności komornika.

Przeczytaj też: Skarga na czynności komornika a powództwo przeciwegzekucyjne

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

16 lutego, 2023

Komentarze do 'Komornik nie przekazał skargi do sądu'

Subscribe to comments with RSS

 1. Dziwne, niespotykany przypadek. Zastanawiam się, czy skarga wierzyciela na uchylenie zajęcia byłaby w takiej sytuacji zasadna.

  Munio

  16 lut 23 o 07:25

 2. Na pewno byłaby zasadna. Bądź co bądź, nie ma tu powagi rzeczy osądzonej.

  admin

  16 lut 23 o 07:59

 3. Dokładnie tak. Jeżeli sąd za tym nie stoi to można ponownie zaskarżyć znaczy się druga strona postępowania tym razem.

  Mariusz

  16 lut 23 o 09:01

 4. Co to w ogóle za pomysł wnosić skargę na komornika za zajęcie rachunku bankowego. Tym głupszy, że wniesienie skargi nie powoduje zawieszenia egzekucji.

  obibok

  16 lut 23 o 14:06

Skomentuj