Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Firma windykacyjna nie chce ugody

Jeden komentarz

Pytanie: Co zrobić kiedy firma windykacyjna nie chce ugody? Proponuję im spłacenie pożyczki w 5 cotygodniowych ratach, jedną spłaciłem żeby uwiarygodnić się i po tym zaproponowałem ugodę. Nie chcą, grożą sądem jeżeli całości nie spłacę w ciągu 7 dni.

Przeczytaj też: Czy firma windykacyjna może rozłożyć dług na raty?

Odpowiedź: Gdy wierzytelność jest wymagalna czyli minął termin płatności, to wierzyciel ma prawo domagać się spłaty całości od razu i nie musi zawierać ugody dotyczącej ratalnych spłat choć oczywiście może. Nie może natomiast odmówić przyjmowania spłat częściowych: Czy wierzyciel musi przyjmować częściowe spłaty od dłużnika?

Pytanie, czy rzeczywiście firma windykacyjna wniesie pozew o zapłatę w opisanej sytuacji. Moim zdaniem raczej tego nie zrobią straszy pozwem po to aby uzyskać spłatę całości w jak najszybszym czasie, to typowe dla firm windykacyjnych.

Przeczytaj też: Windykator straszy policją, prokuraturą, sądem…

W wielu przypadkach warto czekać na dobrowolne ratalne spłacenie długu ponieważ może się okazać, że egzekucja komornicza będzie bezskuteczna a gdy dłużnik zorientuje się, że nie taki komornik straszny to i dokonywania dobrowolnych spłat może zaprzestać.

Przeczytaj też: Przedegzekucyjna ugoda w sprawie spłaty pożyczki

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

30 grudnia, 2022

1 komentarz do 'Firma windykacyjna nie chce ugody'

Subscribe to comments with RSS

  1. W przeciągu czterech tygodni przez który to czas trwałoby spłacanie w ratach to sąd nawet nie wiadomo czy zdąży wydać nakaz zapłaty a o uprawomocnieniu się i skierowaniu go do komornika w tym czasie mowy nie ma.

    Ula

    30 gru 22 o 17:03

Skomentuj