Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„wniosek do komornika wzór”

skomentuj

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „wniosek do komornika wzór”. No, ja korzystam z takiego mego standardowego wniosku: komornik wniosek. Zawiera klauzulę niezbędną, gdy kierujesz wniosek do komornika spoza rejonu dłużnika (jak jest to komornik sądu właściwego miejscowo dla dłużnika, to nie wpisujesz tej klauzuli „Korzystając z prawa wyboru…”). Wpisujesz swoje dane adresowe i dane adresowe dłużnika i jeżeli znasz jego nr NIP, REGON, PESEL albo chociaż nr dowodu osobistego, to wpisz we wniosku. Opisujesz też dokładnie tytuł wykonawczy, który załączasz do wniosku. Podajesz swój nr konta (jak nie masz, to załóż, polecam te tutaj), na który komornik ma przelewać wyegzekwowane od dłużnika pieniądze.

Oczywiście jeżeli znasz nr konta bankowego dłużnika, albo u kogo ma wierzytelności, gdzie pracuje, jaki samochód ma itd. to podajesz te informacje we wniosku. Ja przedstawiłem „goły” wniosek dla kogoś, kto nie ma wiedzy o majątku dłużnika.

Aha, komornik spoza rejonu dłużnika nie będzie mógł prowadzić egzekucji z nieruchomości dłużnika (położonej w miejscu zamieszkania dłużnika), ale jak jest w porządku, to i tak sprawdzi, czy dłużnik nieruchomość ma.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 4]

kategoria komornik

Skomentuj