Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pozwanie wspólników spółki cywilnej

skomentuj

Pozywa się ich solidarnie, Elektroniczne Postępowanie Upominawcze oczywiście też to umożliwia. Teraz spieszy mi się, więc o tym jak ustalić adres zamieszkania przedsiębiorcy (po likwidacji ewidencji w urzędach miast i gmin) napiszę w następnym wpisie, może dopiero jutro. A teraz – na skróty czyli możesz pozwać ich w EPU (w tradycyjnym postępowaniu też) z podaniem adresu siedziby spółki.

Dwa razy już tak pozwałem wspólników spółki cywilnej w EPU i w obu przypadkach nakazu zapłaty zostały wydane i uprawomocniły się. Bałem się tego, że jakiś referendarz spostrzeże iż są te same adresy dla obu wspólników (i to mężczyzn :-)) i że w związku z tym przekaże sprawę do postępowania zwykłego ale nie, stało się jak wyżej.

Komornikowi później też możesz podać do egzekucji adres siedziby spółki i jej NIP, ale dobrze byłoby podać też przynajmniej numery NIP obu wspólników, to komornik nie tylko spółką się zajmie czyli np. nie tylko kontem firmowym spółki (a propos, dobre oferty kont firmowych są tutaj) ale i osobnymi składnikami majątków każdego wspólnika czyli np. zajmie im też konta osobiste (dobre oferty kont osobistych są tutaj). Te zaś znajdziesz na stronie: https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx jeżeli podasz choćby tylko imię i nazwisko wspólnika. Tylko że im mniej zawęzisz kryteria wyszukiwania, tym możliwe że więcej pozycji wyskoczy Ci z przedsiębiorcami o takim imieniu i nazwisku i będziesz musiał szukać, który to jest wspólnikiem tej spółki cywilnej (powinno być napisane).

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

kategoria spółka

Skomentuj