Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Jak oznaczyć w pozwie wspólników spółki cywilnej

11 komentarzy

Pytanie: Jak oznaczyć w pozwie wspólników spółki cywilnej? Dłużnikiem jest spółka cywilna ale wiem już, że pozywa się nie spółkę lecz jej wspólników https://pamietnikwindykatora.pl/kogo-pozwac-w-spolce-cywilnej/. Pytanie, jak ich oznaczyć, czy jako osoby fizyczne czy jako przedsiębiorców?

Odpowiedź: Wspólnicy spółki cywilnej są osobami fizycznymi prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą. W pozwie oznacza się ich po prostu jako osoby z podaniem nr NIP i adresu do doręczeń.

Przeczytaj też: Jaki adres przedsiębiorcy w pozwie?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

21 marca, 2021

Komentarze do 'Jak oznaczyć w pozwie wspólników spółki cywilnej'

Subscribe to comments with RSS

 1. Czy trzeba podać w pozwie nazwę firmy pod którą wspólnik prowadzi działalność jednoosobową?

  Agata

  21 mar 21 o 10:40

 2. Nie a poza tym, zwykle prowadzi działalność tylko jako wspólnik spółki cywilnej więc nie ma swojej jednoosobowej firmy tak więc i nazwy nie ma.

  admin

  21 mar 21 o 11:30

 3. Zgadza się, w CEIDG napisane jest, że prowadzi działalność gospodarczą wyłącznie jako wspólnik spółki cywilnej i żadnej nazwy firmy nie ma, nawet nazwa spółki cywilnej nie jest wpisana. to znaczy pisze o moich dłużnikach z s.c., też pozew szykuję.

  Ibum

  21 mar 21 o 15:51

 4. A czy trzeba wystąpić o adres zamieszkania czy można podać adres spółki w pozwie przy każdym ze wspólników?

  Agata

  21 mar 21 o 16:28

 5. Można podać adres prowadzenia działalności gospodarczej widniejący w CEIDG. Jeżeli jedynym jest adres siedziby spółki cywilnej, to podać tenże adres.

  admin

  21 mar 21 o 16:35

 6. To obaj wspólnicy będą mieli ten sam adres? bez sensu.

  Lechu

  2 lip 21 o 13:14

 7. Dlaczego bez sensu? Skoro można pozwać na adres z CEIDG a obaj pozwani będąc wspólnikami spółki cywilnej podali w CEIDG adres siedziby spółki, to można podać w pozwie tenże adres.

  admin

  2 lip 21 o 14:58

 8. O tyle bez sensu mimo że zgodnie z prawem jest podawanie adresu prowadzenia działalności który jest inny od adresu zamieszkania, że gdy sprawa trafi do komornika, to trzeba wskazać adres zamieszkania do egzekucji.

  Gabriel

  30 lip 21 o 16:31

 9. W praktyce nie trzeba, komornik uzyska adres zamieszkania takiego dłużnika niejako przy okazji, dokonując ustaleń majątku dłużnika czyli np. w ZUS, w Urzędzie Skarbowym.

  admin

  30 lip 21 o 20:52

 10. Mam pytanie trochę z innej dziedziny ale w temacie. Otóż czy w egzekucji przeciwko obu wspólnikom komornik może zająć konto bankowe ich tej spółki cywilnej?

  Grażyna

  9 wrz 21 o 09:41

 11. Tak, może zająć. I konto bankowe i majątek ich spółki cywilnej.

  admin

  9 wrz 21 o 12:48

Skomentuj