Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Jak oznaczyć w pozwie wspólników spółki cywilnej

5 komentarzy

Pytanie: Jak oznaczyć w pozwie wspólników spółki cywilnej? Dłużnikiem jest spółka cywilna ale wiem już, że pozywa się nie spółkę lecz jej wspólników https://pamietnikwindykatora.pl/kogo-pozwac-w-spolce-cywilnej/. Pytanie, jak ich oznaczyć, czy jako osoby fizyczne czy jako przedsiębiorców?

Odpowiedź: Wspólnicy spółki cywilnej są osobami fizycznymi prowadzącymi jednoosobową działalność gospodarczą. W pozwie oznacza się ich po prostu jako osoby z podaniem nr NIP i adresu do doręczeń.

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

21 marca, 2021

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Jak oznaczyć w pozwie wspólników spółki cywilnej'

Subscribe to comments with RSS

 1. Czy trzeba podać w pozwie nazwę firmy pod którą wspólnik prowadzi działalność jednoosobową?

  Agata

  21 Mar 21 o 10:40

 2. Nie a poza tym, zwykle prowadzi działalność tylko jako wspólnik spółki cywilnej więc nie ma swojej jednoosobowej firmy tak więc i nazwy nie ma.

  admin

  21 Mar 21 o 11:30

 3. Zgadza się, w CEIDG napisane jest, że prowadzi działalność gospodarczą wyłącznie jako wspólnik spółki cywilnej i żadnej nazwy firmy nie ma, nawet nazwa spółki cywilnej nie jest wpisana. to znaczy pisze o moich dłużnikach z s.c., też pozew szykuję.

  Ibum

  21 Mar 21 o 15:51

 4. A czy trzeba wystąpić o adres zamieszkania czy można podać adres spółki w pozwie przy każdym ze wspólników?

  Agata

  21 Mar 21 o 16:28

 5. Można podać adres prowadzenia działalności gospodarczej widniejący w CEIDG. Jeżeli jedynym jest adres siedziby spółki cywilnej, to podać tenże adres.

  admin

  21 Mar 21 o 16:35

Skomentuj