Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

GETIN NOBLE Bank trzy dni mi dał na zwolnienie samochodu, ale mają jeden problem…

komentarzy 36

Dokładniej, to wyznaczył mi trzydniowy termin na wystąpienie do komornika z wnioskiem o zwolnienie samochodu spod zajęcia. Zanim przeczytacie, co ja na to, przeczytajcie poniższe pismo z tego banku. Przez chwile zastanawiałem się, czy podać nazwę tegoż banku ale skoro raczej bardziej straszą niż grzecznie proszą, to ujawniłem co to za bank.

getin

Reasumując, bank straszy mnie powództwem przeciwegzekucyjnym jeżeli w ciągu trzech ni nie zawnioskuję do komornika o zwolnienie pojazdu który (jak twierdzi bank) jest przewłaszczony jako zabezpieczenie kredytu (przy okazji, ciekawe oferty kredytów dla firm są tutaj).

Od razu po przeczytaniu tegoż pisma złapałem za słuchawkę telefonu i zadzwoniłem do kancelarii komorniczej prowadzącej sprawę. Po rozmowie… sporządziłem (przed chwilą) wniosek o … wyznaczenie terminu licytacji tego samochodu. 🙂

Albowiem jakoś zupełnie nie kojarzyłem tego, abym w ciągu ostatnich około 30 dni otrzymał od komornika odpis zajęcia tego samochodu. A bank ma w takiej sytuacji właśnie 30 dni na wniesienie powództwa przeciwegzekucyjnego, licząc od dnia w którym dowiedział się o zajęciu samochodu. Jeżeli spóźni się choć o jeden dzień, sąd z urzędu uwali sprawę i nici z powództwa przeciwegzekucyjnego.

O co zatem zapytałem w kancelarii komorniczej? A o to, kiedy bank został powiadomiony o zajęciu samochodu. Pracownik kancelarii komorniczej sprawdził w aktach – na zwrotnym potwierdzeniu odbioru przesyłki jest data 04 grudnia 2013 r. 😉

Bank zatem już nie wniesie powództwa przeciwegzekucyjnego, a straszy i trzy dni „wyznacza” zamiast grzecznie poprosić. No, nie wiem czy na grzeczną prośbę przystałbym ale na groźbę zareagowałem, jak wyżej. Samochód będzie licytowany. Mam nadzieję, że pracownik komornika nie pomylił się w odczycie daty…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

Komentarze do 'GETIN NOBLE Bank trzy dni mi dał na zwolnienie samochodu, ale mają jeden problem…'

Subscribe to comments with RSS

 1. Oj, i tak ładnie napisali. Jest „wnosi”, z reguły takie_duże_co_to_myślą_że_mogą_wszystko „wzywają” 🙂

  Przemek | Blog o egzekucji

  6 Lut 14 o 18:57

 2. No i piszą Sz.P. a na końcu z poważaniem. Można podejrzewać niepewność…

  admin

  6 Lut 14 o 19:23

 3. Hehe banksterka się obudziła w ręką w nocniku 🙂
  Dobrze im tak!

  zenek

  7 Lut 14 o 08:05

 4. no i jak sprawa się skończyła? zlicytowali? bank bardzo się pienił?

  atr

  29 Mar 14 o 18:23

 5. Właśnie otrzymalem taki sam wniosek – na ktory czekalem od stycznia.. co mi poradzicie w tej sytuacji zrobic??

  kamil

  13 Kwi 14 o 14:18

 6. Jak się upewnisz, że już minął miesiąc odkąd oni otrzymali powiadomienie o zajęciu, to nic robić nie musisz. Możesz spokojnie monitować do komornika o wyznaczenie licytacji.

  admin

  13 Kwi 14 o 14:21

 7. problem w tym ze w styczniu komornik wysłał do Getin zapytanie a oni nie odpowiadali a komornik twierdził ze bez ich odpowiedzi niemożna nic zrobić, wiec ja wniosłem o ponaglenie banku pod rygorem nałożenia grzywny i bank na początku kwietnia przysłał mi wniosek o zwolnienie z pod egzekucji. Poza tym w protokole zajęcia auta jest wpisane oświadczenie dłużnika ze kredyt został spłacony a bank z dowodu wykreślony .chyba sam sobie zaszkodziłem. poza tym bank twierdzi ze auto przeszło na nich a dłużnik nadal je użytkuje( kredyt był zaciągnięty pod zastaw auta 10lat temu i niespłacony do dziś). poza tym cala ta egzekucja jest dla mnie dziwna komornik obstaje za dłużnikiem i robi wszystko by mnie zniechęcić do działań. kłamie mi prosto w oczy. Pisma które do mnie kieruje są na poziomie przedszkola.. Karze mi w nich wskazać podstawę prawna do ukarania dłużnika za usuniecie znaków zajęcia..żąda ode mnie opłaty za wydanie kopi akt sprawy.?? A EGZEKUCJA TOCZY SIĘ O ZALEGŁE ALIMENTY.

  kamil

  13 Kwi 14 o 16:39

 8. Komornik rzeczywiście kłamie skoro twierdzi, że bez odpowiedzi banku nic nie można zrobić.

  Tym niemniej, skoro minął miesiąc czasu, to moim zdaniem można licytować i nie ważne jest tu to, że Ty bank ponaglałeś i w końcu przysłali ten wniosek.

  admin

  13 Kwi 14 o 17:06

 9. a jaka podstawa prawna mowi o tym ze jesli w ciagu 30dni Bank nie wystapi z wnioskiem o zwolnienie to mozna licytowac?

  kamil

  13 Kwi 14 o 17:31

 10. Tu chodzi o to, że jeśli po upływie miesiąca wystąpi do sądu z powództwem przeciwegzekucyjnym (o zwolnienie pojazdu z egzekucji), to sąd z urzędu taki spóźniony pozew odrzuci. Wynika to z art. 841 Kodeksu postępowania cywilnego.

  admin

  13 Kwi 14 o 17:48

 11. a jak po zlicytowaniu bank będzie się upominał o uzyskanie pieniądze??
  czy mogę uzyskać odszkodowanie od komornika za te jego kłamstwa matactwa , probe zniechęcenia mnie do egzekucji?? posiadam nagrania wideo z czynności zajęcia w których asesor notorycznie kłamie , posiadam nagrana rozmowę telefoniczna z dłużnikiem w której mówi ze ma znajomości u komornika , ze mogę mu naskoczyć , ze ma samochody zarej na osoby 3 żeby mu ich nie zająć a na kase bede czekal do konca zycia bo bedzie placil mi po 10zl bo niema udokumentowanych dochodow.

  kamil

  13 Kwi 14 o 18:05

 12. czy piszac wniosek o wyznaczenie licytacji tego auta mam sie powolac na art 841kpc?

  kamil

  13 Kwi 14 o 18:06

 13. Bank nie będzie miał prawa do odszkodowania od Ciebie. Na nic się nie powołuj wnosząc o licytację.

  admin

  13 Kwi 14 o 18:42

 14. ale czy JA mogę od komornika ubiegać sie o odszkodowanie w zamian za to iz dziala na moja szkode. dłużnik ma posesje pod opieka ochrony( mozna powiedziec ze to nie jest zwykły dom tylko willa , auta luksusowe) i kręcą obaj mnie ze niema z czego ściągnąć należności a ja mieszkam na wynajmie , zarabiam 1300zl zona w ciąży na utrzymaniu nie mam nawet lazienki myje sie w misce a tu jest 2014rok. niestac mnie na prawnika i dlatego oni mnie tak robia w konia!!… a komornik od 93 bezskuteczna egzekucja zero zajec a w 2000roku dłużnik zaczął budowe domu w ktorym mieszka obecnie (jeste to wspolnotamalżenska) wystapilem o klauzule na jego zone.

  pierwsze zajecie mialo miejsce w lutym 2014 gdy pierwszy raz bralem udzial w czynnosciach komornika .. komornika byl 10dni wczesniej i niemial co zajac a 10 pozniej gdy ja bylem z nim zbraklo mu plomb .. dluznika bylo bo dostal cynk od komornika podczas czynnosci gdy bylem z asesorem przejezdzal sie kolo swojego domu.. mam to nagrane na ukrytej kamerze..

  kamil

  13 Kwi 14 o 19:08

 15. Bank nie ma prawa upominać się abyś zapłacił za zlicytowany samochód, jeśli o to Ci chodzi.

  Jak chodzi o wywalczenie odszkodowania odo komornika, to musiałbyś wykazać, że na skutek jego zaniedbań poniosłeś wymierną szkodę (finansową). Piszesz, że kłamie, że obstaje za dłużnikiem, ale to nie jest podstawa do żądania odszkodowania. Gdyby dłużnik na przykład zdążył sprzedać coś, gdyż komornik działał opieszale i nie zajął tego, to wtedy tak.

  Idź do komornika i zażądaj np. wyciągu z CEPiK czyli z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców aby wiedzieć czy i jakie dłużnik ma samochody.

  admin

  13 Kwi 14 o 19:19

 16. znalazlem ogloszenie w necie ze dluznik sprzedaje audi i wyslalem do komornika. auto bylo na nienieckich tablicach , komornik pojechal do niego i w protokole wpisal ze dluznik oswiadczyl ze to auto kolegi nie zajal go , i ogloszenie w tym momencie zginelo i auto tez ( ale naszczescie zdazylem je wydrukowac) mam nagrania video jak komornik mnie oszukuje , mam nagrane rozmowy tel z dluznikiem ktory mi mowi ze ma uklady u komornika , mam nagrana rozmowe ze „slupem ” na ktorego dluznik zarejstrowal auto, na moje pytanie ze auto jest dluznika a na niego tylko zarejstrowal slup odpowiada : „a z kad wiesz?”

  kamil

  13 Kwi 14 o 19:27

 17. Komornik zajmuje także te rzeczy, którymi dłużnik w danej chwili włada. Nie powinien zadowolić się oświadczeniem dłużnika tylko zająć to auto. Niestety, nie jestem prawnikiem i nie wiem, czy to jest podstawa do odszkodowania. Myślę że możesz za coś takiego poskarżyć się na niego do prezesa sądu rejonowego. Pieniędzy z tego miał nie będziesz ale może zdyscyplinujesz komornika na przyszłość.

  Jednak to że dłużnik Ci mówi że ma układy z komornikiem, to za mało, za słaby dowód. Co do słupa, to też z tym nic nie zrobisz skoro auto jest na niego jednak formalnie.

  admin

  13 Kwi 14 o 19:32

 18. dzialania komornika wskazuja na to iz jest w nim zmowie . ten sam komornik sciaga alimenty z mojego sasiada u ktorego zajmuje nawet lopate… spytałem słupa w rozmowie czy zezna w sadzie ze auto jest dluznika a na niego tylko zarejestrowane po to by komornik mu go niezajal – odowiedzial: ze nie zgdadza sie na zeznanie przed sadem. przeciez za prawde sad mu nic niezrobi??

  kamil

  13 Kwi 14 o 19:40

 19. Nie po to dał się namówić na bycie słupem, aby miał to przed sądem demaskować.

  admin

  13 Kwi 14 o 20:03

 20. Witam , potrzebuje Waszych opinii które rozwieją moje podejrzenia lub utwierdza mnie przekonaniu ze komornik działa na moja szkodę i robi co może by egzekucja nie doszła do skutku… Posiadam nagrana rozmowę telefoniczna z komornikiem w której się ostro spieramy na temat egzekucji. Mi wydaje sie ze on mi kłamie prosto w oczy. chciałbym żebyście wyrazili swoje zdanie po przesłuchaniu nagrania – ale nie wiem czy jak je zamieszczę w necie to czy nie bede miał z tego powodu problemow. proszę pomóżcie mi chodzi o nieskuteczna egzekucje zaległych alimentów na podstawie wyroku z 93r. dluznik od dnia wyroku nawet 1zl mi nie zaplacil bo jak twierdzi go niestac a w 2000roku pobudowal to co jest widoczne na foto.. oficjalnie jest to wspolnota małżeńska.

  http://zapodaj.net/c7c976856e8d7.jpg.html

  kamil

  14 Kwi 14 o 19:44

 21. Domek ok, ale w stylu dość tragicznym.

  Kamil

  4 maja 14 o 15:21

 22. Składaj zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez dłużnika przestępstwa z art. 300 § 2 k.k.

  0987654321

  8 maja 14 o 17:53

 23. juz prokurator prawie 2 miechy sie bawi z tym..

  kamil

  8 maja 14 o 18:35

 24. po czterokrotnym złożeniu wniosku o powolanie bieglego w celu oszacowania i wyznaczenie I licytacji zajetego auta otrzymałem dzis pismo o oddaleniu tych wnioskow. w uzasadnieniu pisze ze egzekucja z samochodu jest niedopuszczalna – art 824 par.1 pkt 2kpc mówiący: „jeżeli wierzyciel lub dłużnik nie ma zdolności sądowej albo gdy egzekucja ze względu na jej przedmiot lub na osobę dłużnika jest niedopuszczalna

  może ktos mi to wytlumaczyc??

  kamil

  29 maja 14 o 16:16

 25. Opisz sytuację i sprawdź czy na pewno nie ma jakiegoś uzasadnienia od komornika. Najlepiej zadzwoń tam i niech Ci normalnie przez telefon powiedzą, o co chodzi.

  admin

  29 maja 14 o 16:47

 26. Egzekucja z samochodu który przewłaszczył getin bank po wypowiedzeniu umowy. Komornik zajął auto na początku roku i 15 stycznia wysłał tylko zawiadomienie do Getin banku.. o zajęciu dowiedziałem się po upływie ponad miesiąca przeglądając akta sprawy. gdy na piśmie spytałem komornika dlaczego mnie nie zawiadomił o zajęciu tego auta ? komornik zamiast udzielić mi odpowiedz na moje pytanie to po 2 miesiącach od zajęcia , po moim zapytaniu przesłał kopie protokołu zajęcia. komornik twierdził ze muszę czekać w nieskończoność dopóki Getin nie odpowie.Więc w marcu złożyłem wniosek o ponaglenie banku pod rygorem grzywny i na początku kwietnia otrzymałem pismo jak wyżej (od odebrania pierwszego pisma przez bank minęło do tego momentu 2,5 miesiąca) wiec auta nie zwolniłem powołując się na art 841 wnioskowałem o wycenę przez biegłego i termin I licytacji. dziś otrzymałem pismo które zamieszczam ponizej
  http://zapodaj.net/418414b192ef0.jpg.html

  P.S WSZYSTKIE POSTY powyzej podpisane kamil z MAŁEJ litery opisuja moja sprawe..

  kamil

  29 maja 14 o 19:14

 27. Myślę że nie musisz zamazywać danych tego komornika; niech inni widzą do kogo NIE warto kierować wniosków egzekucyjnych.

  Wyślij mu ponowne żądanie oszacowania i wyznaczenia terminu licytacji informując go, że tylko na drodze powództwa przeciwegzekucyjnego bank może żądać zwolnienia samochodu z egzekucji twierdząc iż jest to banku pojazd. Napomknij też, że na powództwo przeciwegzekucyjne jest już za późno. Ty wnosisz o egzekucję i komornik ma się zastosować do Twojego wniosku a nie samemu oceniać czy pojazd można czy nie można licytować.

  Nie wiem, czy na dole pisma jest pouczenie, że możesz wnieść do sądu skargę na to postanowienie (w zasadzie to nawet nie postanowienie formalnie) komornika. Ja bym na Twoim miejscu wniósł skargę do sądu i odpis przesłał mu. W skardze wskaż, że komornik nie zna prawa. Niestety, nie pamiętam, które przepisy stanowią o tym, co napisałem wyżej, ale myślę że podawanie ich nie jest konieczne. Możesz ewentualnie jakiegoś prawnika zapytać.

  admin

  29 maja 14 o 19:51

 28. boje sie ze przypadkiem na to trafi i bede mial problemy ze upubliczniam jego dane.

  Problem jest w tym ze nie jestem w stanie sam napisac skargi , jestem w ciezkiej sytuacji materialnej i niemam na oplate za wniesienie skargi i niestac mnie na adwokata…

  kamil

  29 maja 14 o 19:58

 29. Treść skargi prosta, jak wyżej mniej więcej wskazałem.

  admin

  29 maja 14 o 20:34

 30. jakis wzor jak takie pismo wyglada??

  kamil

  29 maja 14 o 20:49

 31. Nie ma wzoru, po prostu skarżysz się. Przypominam, że nie jestem pewien, czy w tym wypadku należy skargę pisać. Myślę że powinno być w takiej sytuacji pouczenie na dole tego pisma od komornika, że można skargę wnieść. Jeśli takowego nie ma, to może po prostu napisz tylko do komornika to, co Ci napisałem – ponowne żądanie i dlaczego.

  admin

  29 maja 14 o 21:49

 32. ten art 824 na ktory sie powoluje to chodzi o brak zdolnosci sadowej.

  Już nie mam sily do tego wstrętnego komornika. on olewa moje wnioski, na 10 złożonych dostaje 1 odpowiedz jeszcze nie na temat.

  kamil

  29 maja 14 o 21:54

 33. Olej to, co on pisze (możliwe że bez sensu i o tym wie) o braku zdolności sądowej. Napisz mu pismo o treści którą Ci zasugerowałem. Jednocześnie wyślij do Prezesa Sądu skargę na tego komornika. Nie opłacaj tej skargi (być może nie trzeba) a odpis prześlij komornikowi. W skardze napisz, że komornik nie zna podstawowych przepisów lub celowo wprowadza Cię w błąd i wskaż jego to pismo jego i odpowiedź Twoją którą Ci zasugerowałem.

  admin

  29 maja 14 o 22:32

 34. P.S. W skardze do prezesa sądu na komornika (nie na czynności tylko wprost – na komornika) domagaj się wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych wobec niego.

  admin

  29 maja 14 o 22:36

 35. tak też zrobie. mam wiele filmow z ukrytej kamery z jego udzialem w których notorycznie kłamie. wrazie co to moge dolaczyc??

  kamil

  29 maja 14 o 22:50

 36. Można.

  admin

  30 maja 14 o 06:16

Skomentuj