Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy Open Finance ma gwarancje BFG?

komentarze 2

Nierzadko w internecie pojawiają się takie zapytania jak to w tytule oraz też np. „czy Open Finance jest parabankiem albo „czy Open Finance jest bezpieczny”. Otóż Open Finance S.A. nie jest bankiem (choć kapitałowo związany jest Getin Noble Bank) i nie jest też parabankiem. Podmiot ten nie udziela kredytów ani pożyczek nie oferuje własnych lokat ani kont bankowych a jedynie jest doradcą finansowym, w tym kredytowym.

Open Finance SA współpracuje za wynagrodzeniem, na podstawie umowy agencyjnej, w zakresie wykonywania czynności pośrednictwa, o których mowa w Ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (t.j. DzU z 2002 r. Nr 72 poz. 665), z następującymi podmiotami: Bank Pocztowy Sp. z o.o., Pekao Bank Hipoteczny SA., Alior Bank SA, Bank Ochrony Środowiska SA, Bank BPH SA (Grupa GE Capital), Bank Zachodni WBK SA, Bank Handlowy w Warszawie SA, Credit Agricole Bank Polska SA, BNP Paribas Bank Polska SA, Getin Noble Bank, Bank Gospodarki Żywnościowej SA, Idea Bank SA, ING Bank Śląski SA, Meritum Bank ICB SA, Deutsche Bank PBC SA, Euro Bank SA, Bank Millennium SA, BRE Bank SA – mBank i MultiBank, Bank Polska Kasa Opieki SA, Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA, Raiffeisen Bank Polska SA.

Reasumując, Open Finance poleca kredyty banków które oczywiście mają gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 4 Ocena średnia: 4]

kategoria banki

Komentarze do 'Czy Open Finance ma gwarancje BFG?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Może warto dla niektórych osób napisać, co to jest i jak działa BFG czyli Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Jest instytucją która chroni depozyty, (lokaty bankowe, konta…) we wszystkich bankach na terenie Polski i zarządza systemem ich gwarantowania. Ma za zadanie działać na rzecz bezpieczeństwa oraz stabilności sektora bankowego. W przypadku upadłości banku Fundusz wypłaca gwarantowane, ustawowo określone kwoty klientom którzy posiadali w nim depozyty. W całości gwarantowany jest zwrot kwot depozytów nieprzekraczających 50.000,00 euro przy czym chodzi tu o łączna wartość wszystkich depozytów (lokat terminowych, rachunków oszczędnościowych, bieżących) posiadanych przez klienta w danym banku. Gwarancjom podlegają depozyty osób fizycznych, prawnych, jednostek organizacyjnych, pracowniczych kas zapomogowo-pożyczkowych i szkolnych kas oszczędnościowych. W przypadku rachunków wspólnych gwarancja do takiej kwoty przysługuje osobno każdemu ze współposiadaczy. Jeżeli kwota gwarantowana nie obejmie całości kwoty depozytu wówczas owa niegwarantowana reszta w przypadku ogłoszenia upadłości banku wchodzi w skład masy upadłościowej i może być odzyskana w trakcie postępowania upadłościowego w ramach podziału pomiędzy wierzycieli majątku upadłego banku.

    Maurycy

    13 Lis 14 o 14:33

  2. Open Finance kreują się na niezależnych doradców finansowych. W rzeczywistości jest tak, że firma ta jest powiązana z Getin Holding a zatem jest moim zdaniem wysoce prawdopodobne, ze doradcy z Open Finance mają za zadanie promować głównie oferty (w tym kredyty) banków: Getin Bank oraz Noble Bank czyli banków powiązanych kapitałowo z Open Finance. Czy istotnie tak jest? Osoby które skorzystały z doradztwa kredytowego Open Finance proszę o przekazanie komentarzy, kredyty którego banku szczególnie rekomendowali im doradcy z Open Finance. Oczywiście nie ma w tym nic złego, że ktoś promuje swoje kredyty a nie kredyty obcych banków i byłoby to nienormalne gdyby doradca bankowy proponowal kredyty obcych banków (zapewne szybko pożegnałby się z posadą). Tylko że Opcen Finance to ponoć niezależni doradcy finansowi….

    MałyMiś

    29 Lis 14 o 10:41

Skomentuj