Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy komornik może zająć konto walutowe”

komentarzy 16

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „czy komornik może zająć konto walutowe”. No pewnie że może zająć, na przykład mnie zajął, o:

Zanim pieniądze te zostały zajęte i ściągnięte na konto komornika, to asesor był wcześniej u mnie w domu i ja dobrowolnie wpłaciłem całą należność. Powiedział, że postarają się wycofać zajęcie zanim bank dokona blokady, że faks wyślą, o ile dobrze pamiętam. Jak widać, nie zdążyli. W mBanku mam też rachunek firmowy ale tego dnia byłem lekko na minusie tzn. wykorzystywana była część debetu w związku z pożyczką koleżeńską której udzieliłem dwa dni wcześniej. Dlatego więc zostało zajęte konto walutowe. Przy okazji, mamy tu praktyczne potwierdzenie na to, że przy zajęciu konta firmowego nie jest zajmowany dostępny debet. Przy zajęciu konta osobistego oczywiście też nie.

Na podstawie moich doświadczeń mogę stwierdzić, że komornicy zwykle tylko raz sprawdzają czy i w którym banku dłużnik ma rachunek. Można zatem po takich zajęciach założyć nowe konto (jak chodzi o osobiste to polecam te tutaj a firmowe tutaj).

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 83 Ocena średnia: 4.3]

Komentarze do '„czy komornik może zająć konto walutowe”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy komornik może zająć konto walutowe”'.

 1. Czy komornik może zająć pieniądze na koncie, które są zablokowane przez bank z powodu opłat bankowych, ale widnieją w saldzie konta?

  kuku

 2. Gdzieś niedawno czytałem, że komornik może zająć także te środki. Nie pamiętam jednak, gdzie to czytałem.

  admin

 3. Zająć może ale bank może dokonać potrącenia swojej wierzytelności względem klienta z tytułu opłat i komornik nie może się temu przeciwstawić.

  Pieniadze i Prawo

 4. to sa zlodzieje

  kuku

 5. Mam pytanie . Jeżeli komornik zajmuje konto w Polsce to może zająć na terenie Unii Europejskiej też ???

  jacek

 6. Polski komornik może zająć konto tylko w tym banku który działa w Polsce – jest zarejestrowany w Polsce. Jeżeli dłużnik mieszka zagranicą a wyrok jest wydany przez polski sąd, to też może zając konto ale jak już napisałem, tylko w banku zarejestrowanym w Polsce.

  admin

 7. Jeżeli pracuje zagranicą i założę konto zagranicą a jestem zameldowany w Polsce to może zająć komornik konto zagranicą ???

  jacek

 8. W banku niezarejestrowanym w Polsce komornik polski konta nie zajmie. Nie może.

  admin

 9. Czy jezeli komornik zajal konto walutowe i pobral funty a okazalo sie ze nieslusznie musi oddac funty czy zlotowki i ile ma na to czasu

  Adam

 10. Stało się tak wyłącznie z winy komornika czy może wierzyciel wprowadził komornika w błąd?

  admin

 11. Wierzyciel nie poinformowal komornika o podpisanej ugodzie

  Adam

 12. Trzeba zatem wierzyciela wezwać do zwrotu tych pieniędzy jak i opłaty stosunkowej pobranej przez komornika w związku z wyegzekwowaniem tej kwoty.

  Wezwać go do zapłaty w walucie dając mu np. 7 dni pod rygorem skierowania sprawy na drogę sądową. Jeżeli nie zwróci, to do sądu pozew i w pozwie już trzeba na złotówki roszczenie zamienić, po aktualnie obowiązującym (tzn. w dniu wniesienia pozwu) kursie średnim NBP.

  admin

 13. Ale czy w sytuacji gdy odda pieniadze musi oddac zabrane funty czy moze to zrobic w zlotowkach

  Adam

 14. Skoro w pozwie o zwrot należy wpisać kwotę po przeliczeniu na złotówki (i musi zapłacić złotówki a jak nie to komornik będzie ściągał od niego złotówki) to zapewne i dobrowolnie ma prawo oddać złotówki.

  admin

 15. Czy komornik może zabrać pieniądz z konta dewizowego? I po jakim czasie zabierze pierwsze wpływy??

  zora

 16. Może zabrać. Zasady takie same (jeśli jest to konto osobiste)jak w przypadku osobistego konta w złotówkach (kwota wolna od zajęcia).

  admin

Skomentuj