Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

“zajęcie konta bez powiadomienia”

171 komentarzy

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – “zajęcie konta bez powiadomienia”. Jak rozumiem, chodzi o zajęcie konta bankowego przez komornika, rzekomo bez powiadomienia o tym dłużnika, tak? Komornik niestety ma obowiązek powiadomić dłużnika o zajęciu rachunku bankowego. Ten obowiązek nakłada na komornik art. Art. 889. § 1. 2):

Przeczytaj też: Zajęcie egzekucyjne – jak sprawdzić za co?

zawiadamia dłużnika o zajęciu jego wierzytelności z rachunku bankowego, w tym rachunku bankowego obejmującego wkład oszczędnościowy, doręczając mu odpis zawiadomienia skierowanego do banku, o zakazie wypłat z rachunku bankowego, w tym rachunku bankowego obejmującego wkład oszczędnościowy.

oraz Art. 889. § 2:

Równocześnie komornik przesyła wierzycielowi odpis zawiadomienia przesłanego do banku.

Przeczytaj też: Zajęcie komornicze bez wyroku

Dlaczego napisałem “niestety”? Dlatego, że niektórzy komornicy tak zajmują na przykład konta firmowe, że dłużnicy otrzymują odpis zajęcia szybciej niż bank (niż bank dokona blokady środków na koncie i przelewu na konto komornika). Co w takiej sytuacji czyni niejeden dłużnik – przedsiębiorca, chyba nie muszę dopowiadać… Przy okazji, zauważyłem w sprawach moich licznych dłużników, że komornicy zasadniczo nie ponawiają zapytań do OGNIVO o konta bankowe a zatem jeżeli komornik już raz sprawdził w bankach, to prawdopodobnie ponownie tego nie uczyni w danej sprawie; dobre oferty kont osobistych są tutaj a firmowych tutaj. To taka dygresja, z powrotem do rzeczy przechodzę.

Przeczytaj też: Elektroniczne zajęcie rachunku bankowego przez komornika

Jeżeli znasz taki przypadek że dłużnik nie został powiadomiony o zajęciu konta, to może poczta zagubiła pismo albo było dwukrotnie bezskutecznie awizowane albo nie było awizowane, bo ktoś tam łaził “na zastępstwie” z poczty i awiza pisał tylko jak mu się chciało pisać… No oczywiście może być i tak, że u komornika zapomnieli wysłać odpis zajęcia do dłużnika.

Przeczytaj też: Ile dni ma komornik na przekazanie pieniędzy wierzycielowi?

Nasuwa się wszakże pytanie – no i co z tego, że dłużnik nie otrzymał powiadomienia o zajęciu konta? Komornik w związku z tym ma mu zwrócić ściągnięte z konta pieniądze? Niedoczekanie. Może ewentualnie wchodzić w grę roszczenie odszkodowawcze za to że dłużnik dostał zawału kiedy chciał wypłacić pieniądze z bankomatu a tu info “brak środków”. Jednak na miejscu sądu oddaliłbym takie powództwo odszkodowawcze, bo przecie dłużnik wiedział że ma dług stwierdzony tytułem wykonawczym i że lada dzień może mu komornik ściągnąć z konta pieniądze. Co? Aha, nie wiedział, bo nie był na rozprawie, tak? A nie wydaje Ci się, że w jego interesie było dowiedzieć się jaki wyrok zapadł? Wystarczyło zadzwonić do sądu, podać sygnaturę sprawy i nazwisko (ale w jednym sądzie nie chcieli przez telefon powiedzieć, kto wygrał – musieli za to pisać uzasadnienie wyroku).

Przeczytaj też: Nakaz zapłaty wysłany na zły adres i komornik

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

2 września, 2012

Komentarze do '“zajęcie konta bez powiadomienia”'

Subscribe to comments with RSS

 1. Komornik zajął konto bez powiadomienia tylko dlatego że obecnie e-Sąd wystawia klauzurę wykonalności bez sprawdzenia adresu a praktyką ostatnich czasów jest że jakieś firmy windykacyjne zwykle wysyłają swoje roszczenia na stare adresy lub błędne i korespondencja nie dociera do adresata a komornikowi co tam ściąga pieniądze i z całą świadomością kieruje korespondencje na fałszywy adres

  romi

  29 sty 13 o 22:18

 2. nie wszystko jest takie proste jak sie autorowi wydaje. Otóz nie zawsze dłużnik wie,ze ma dług szczególnie gdy wyprowadził się i od 8 lat mieszka w innym miejscu. Dłuznik zatem nie został powiadomiony ani przez wierzyciela ani przez komornika a żeby było ciekawiej tzw. dług przedawnił się po 2 latach a zajęcie nastapiło po 10. To jest dokładnie ten sam przypadek który opisał ROMI. Jest dobrze jesli sie ma środków na koncie to za nim cos zabiora to sie połapiesz i zaczniesz działac. Gorzej gdy masz oszczędnosći,zajmą ci środki mimo przedawnienia. I weź tu sprawę odkręcaj jak juz jest po egzekucji

  ewa

  25 cze 14 o 21:16

 3. e- sądy sa szczególnie dla cwaniaków. Załatwienie zajęcia zajęło im miesiąc.Ja jako dłuznik próbujący ratowac swoje oszczędnosci czekam na pisma ze sądu juz trzeci miesiąc,a konto wciąż zajęte i pieniędzy ubywa. Jak je potem odzyskać od spółki windykacyjnej zo.o.?
  W zasadzie kązego mozna podac do e-sądu i podac zły adres i masz zarobek bez pracy.

  ewa

  25 cze 14 o 21:19

 4. Czy e-sąd czy sąd rejonowy, nie ma znaczenia. Napisz wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu powołując się na to, że nie otrzymałaś odpisu pozwu, bo pod adresem wskazanym w nim nie mieszkasz od dawna. A jak sąd tak długo zwleka, to po prostu jedź tam i zapoznaj się z aktami.

  admin

  26 cze 14 o 11:45

 5. złozyłam wszystko co trzeba o zniesienie klauzli i wznowienie postepowania, ale to juz sie wlecze trzeci miesiąc a jak dzownię to tylko trzeba czekac bo jest tak duzo spraw tego typu. Ponoc papiery juzz zostały wysłane do komornika i sądu Rejonowego właściwego do mojego miejsca zamieszkania. To nie zmienia faktu,że w te 3 miesiące komornika już zajął prawie wszystko, zostało mi “do spłaty” 200 zł. Zabrał mi prawie 6 tys ponieważ na koncie miałam wpłaty z działalności gospodarczej. Martwię sie teraz jak odzyskać te pieniądze.

  ewa

  26 cze 14 o 13:37

 6. Zawsze są dwa punkty widzenia. Windykator się wścieka,że komornik informuje dłużnika i bank, ale co jeśli dłużnik jest Bogu ducha winny.

  ewa

  26 cze 14 o 13:44

 7. W naszym kraju to wygląda tak:

  Komornik dwa dni temu zajął moje konto. Nie było mnie na rozprawie, ponieważ nie wiedziałem kiedy trafiła do sądu, nie miałem sygnatury sprawy.
  Próbowałem się skontaktować wcześniej z policją (sprawa dotyczyła grzywny związanej z jazdą na rowerze pod wpływem alkoholu) w celu zmiany terminu przesłuchania i za pierwszym razem dowiedziałem się, że osoba prowadząca moją sprawę ma urlop, to rozumiem. Później stawiłem się na policji do osoby, która mogła przejąć moją sprawę, byłem umówiony na konkretną godzinę- niestety tamta osoba musiała jechać do innego miasta (zero kontaktu oczywiście). Kolejna funkcjonariuszka przejęła moją sprawę i wyznaczyła następny termin przesłuchania w dniu, gdy miałem zaplanowany wyjazd zagranicę. Niestety nie odbierała ode mnie telefonów a w czasie kiedy prawdopodobnie odbyła się sprawa nie było mnie w Polsce. Nie wspomnę że z moją sprawą była rozpatrywana inna sprawa- wypożyczenia i rzekomego braku zwrotu rowerów miejskich. Wszystkie zdarzenia działy się w tym samym czasie i zeznawałem 3 razy, jednak dla policji są to biurokracyjnie 2 różne sprawy i nie “kopiują zeznań”.

  Ostatecznie czekając na prowizje w pracy zobaczyłem że nie mogę ich wypłacić i że moja miesięczna rata kredytu na kwotę 500zł nie jest opłacona. Komornik zajął konto. Ani bank ani komornik nie poinformowali mnie o tym. Zostałem bez grosza z nieopłaconym kredytem. Przypominam że po 30 dniach braku wpłaty raty kredytu dłużnik trafia na listę wysokiego ryzyka. W tej chwili nie mam nawet pieniędzy na to, żeby jechać do pracy do innego miasta. Jeżeli tak wygląda konstytucja w naszym kraju i szacunek dla obywatela, to ja nie chcę żyć w takim kraju. To moje pierwsze zajęcie komornicze a czuję się co najmniej jak wielokrotny przestępca. DRAMAT!

  Damian

  2 lis 14 o 23:55

 8. Mają obowiązek powiadomić pisemnie o rozprawie. A na koncie bankowym komornik musi pozostawić kwotę będącą trzykrotnością przeciętnego wynagrodzenia.

  admin

  3 lis 14 o 05:32

 9. podobna sprawa – nakaz wysłany pod inny adres, inne miasto.Blokada rachunku w marcu 2015 roku- nieprzerwanie do czerwca 2016.Kwota 560 komornikowi zwrócona przez Urząd Skarbowy w maju 2015 roku, ale komornik nadal blokował moje konto , zabrał alimenty w 2016.W końcu w czerwcu 2016 zaplacilam komronikowi, bo kazal sobei wpłacić 500 zł.Dopiero po tym w lipcu 2016 odblokowuje konto i oddaje alimenty. co z robić mam – jak teraz odebrać pieniążki – które 2 razy otrzymał komornik pod tą sama sygnaturą ?

  ola

  3 paź 16 o 16:13

 10. Wierzyciel otrzymał podwójnie spłatę? Nie rozumiem.

  admin

  3 paź 16 o 16:44

 11. to ja mam pytanie z innej beczki, skoro sadownie jest orzeczone ze mamy oddac 25tys administracji to czemu ow administracja zada w kazdym miesiacu roznych kwot? Raz jest to sadowna kwota 25 tys, nastepnym 30, pozniej znow 25 i w kolejnym 40 tys. Nie rozumiem tego, oraz dlaczego komornik zablokowujac konto, na ktorym jest tez konto oszczednosciowe zrobil DEBET na 83 tys?

  Ula

  18 lip 17 o 12:06

 12. Trzeba o to zapytać administracji, może są inne zaległości jeszcze niezasądzone? Komornik raczej nie zrobił debetu tylko to jest informacja, jaka kwota pozostaje jeszcze do wyegzekwowania.

  admin

  18 lip 17 o 13:50

 13. Komornik zajął mi konto bez powiadomienia, musiałem oddać firmie x około 26 tys. mój błąd moja wina przyznaję się, dostałem pismo z kancelarii komorniczej o uregulowaniu tej kwoty w przeciwnym razie…..itp. Uregulowałem w terminie podanym przez komornika. po około dwóch miesiącach ten sam komornik zajął mi konto i pobrał sobie około 3000 zł na poczet odsetek ??? nie zostałem o tej sprawie poinformowany, nie wiem skąd wynikły odsetki skoro wcześniej nie było o nich mowy . pomijam fakt że miałem kwotę na debecie, to nawet urząd skarbowy nie bierze się za takie pieniądze a oni ewentualnie mają pierszeństwo. Prosząc Pana Komornika o podstawę prawną, jestem po prostu zbywany, chciałbym abyście mi pomogli w rozmyślaniu bi ja uważam że ten pan komornik działa na pograniczu prawa a może się mylę…?

  Agent

  26 lip 17 o 18:07

 14. Trudno bez dokumentów radzić, proszę przesłać skan pisma komorniczego na maila: poczta@pamietnikwindykatora.pl Komornik nie może zająć debetu. Może po prostu jest to informacja o pozostającym do ściągnięcia długu wobec braku środkow na koncie.

  admin

  26 lip 17 o 20:25

 15. komornik wyslal informacje do 3 bankow i do mnie o zajecie a kiedy chcialem wyplacic z 4 to mnie juz nie powiadomil tylko zajal konto.co moge zrobic w takiej sytuacji?

  omi

  1 sie 17 o 11:18

 16. Ile dni temu tych zajęć dokonał? Może jeszcze przyjdzie pismo pocztą. A jak nie przyjdzie to co można zrobić? Chyba nic, ewentualnie skarga na komornika ale nie sądzę, że to spowoduje że Ci pieniądze na konto wróci albo odblokuje konto.

  admin

  1 sie 17 o 11:50

 17. Witam, parę dni temu komornik wszedł mi na konto i zabrał 1079zl, nie mam żadnej informacji od banku ani od komornika o zajęciu konta, 2 dni później przyszło pismo z nakazem egzekucji, na kwotę 1333 zł pismo wysłane do ZUS oraz pracodawcy. Dodam że przebywam na urlopie rodzicielskiem i moja miesięczne wpływy to ok 1300 zł. Co mam dalej robić? Wydaje mi się, że komornik nie miał prawa ściągnąć mi aż ta wysokiej kwoty przy zasiłku. Proszę o pomoc i radę

  Matka

  17 paź 17 o 16:54

 18. Jesteśmy niewolnikami. Egzekucje działają sprawnie tylko w jedną stronę. Państwu wolno wszystko , niewolnikowi nic. Konta bankowe są różne. To nie tylko oszczędności. Są tam często pieniądze innych ludzi. Np. Mnie płacą za wodę, a ja płace Wodociągom. Banki są przedłużonym ramieniem egzekutorów. Z jakiej racji. Poza tym one nie blokują, a odrazu wypłacają. Złamane jest prawo do obrony, do odwołania, do wskazania komornikowi innej formy egzekucji itd. A wiec j….Ł ich pies!

  Labrador

  2 lis 17 o 21:21

 19. Posiadasz długi to pora abyś płacił!

  Leon

  12 gru 17 o 17:46

 20. Tej tej tej za madry nie jestes? Myslisz ze ludzie specialnie robia sobie dlugi i ich nie splacaja?? Komornicy to zwykle kurwy bez serca!!! Bo kim trzeba byc zeby wybrac sobie taki zawod…? A ty jak jestes taki madry to wez splac kurwa te dlugi ludzia i nie pierdol!

  667

  11 mar 20 o 12:42

 21. Witam,
  Prosze o pomoc….
  Nie dostalam ani wezwania – ani zawiadomienia o dlugu i generalnie nic z tych rzeczy.
  Komornik zajal mi 2 zl i sciagnal sobie bank 30 zl .
  Ale jak ja mam sie dowiedziec co to jest i czy w ogole tak mozna ? Co mam robic w takiej sytuacji

  DZiekuje

  lilu

  20 gru 17 o 18:54

 22. Może nie odebrałeś przesyłki z sądu swego czasu.

  Na koncie bankowym w informacji o zajęciu powinny znajdować się dane komornika oraz sygnatura sprawy, najczęściej “KM”. Możesz w internecie znaleźć dane teleadresowe komornika i zapytać. Zawiadomienie od komornika może przyjść po kilku dniach.

  admin

  20 gru 17 o 20:50

 23. a co w sytuacji gdy wierzytelność jest przeterminowana, a przez brak info od komornika nie możesz nawet napisać odwołania ?
  A na twoje maile z zapytaniem z jakiego tytułu zostały ściągnięte środki, biuro komornicze milczy.

  emma

  29 mar 18 o 07:16

 24. Komornik powinien przysłać dłużnikowi odpis zajęcia które wysłał do banku. Bankowi wysyłać je elektronicznie a dłużnikowi pocztą.

  Zamiast pisać maile, zatelefonuj do komornika i zapytaj podając sygn. sprawy wskazaną w zajęciu.

  admin

  29 mar 18 o 07:22

 25. Witam
  może poradzi mi Pan – mam zajęte konto bankowe przez komornika, a nie dostałam nakazu zapłaty.Został wysłany pewnie pod inny adres.W obecnym mieszkam już 3 lata.Co zrobić w takiej sytuacji ?
  Z góry dziękuję za odp.

  ola

  21 maj 18 o 17:50

 26. No to szykuje się przeprawa. Proszę dowiedzieć się w sądzie telefonicznie, na który adres wysłali i jeżeli na nieaktualny to wnieść o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu o ile w ogóle nie zgadza się Pani z nakazem zapłaty.

  admin

  21 maj 18 o 18:57

 27. dobry wieczór.po 1-e dziękuję za szybką odpowiedź.nie wiem w którym sadzie szukać odpowiedzi.mieszkam w Olsztynie.Kilka lat temu byłam zameldowana w Kętrzynie.Ostatnio za wypowiedzenie umowy w terminie z siecią Vectra – wszystkie adresy podawane były w Olsztyn – nie przyjęto mojego wypowiedzenia, Wypowiedziałam umowę w terminie- zgodnie zumową, ale biuro w Olsztyn nie chciało przyjąć sprzętu – mam ich odpowiedź na piśmie.Mimo to pewnie jest to kara ich – za “brak zwrotu sprzętu” – wysłana na adres , w którym niemożliwe było moje odebranie pisma – na nieaktualny adres. tak- przeprawa.Trafiło znowu na tego kto nie umie sobie poradzić

  ola

  21 maj 18 o 20:15

 28. trzeba zasięgnąć porady prawnika? w takiej sprawie?

  ola

  21 maj 18 o 20:26

 29. W zajęciu konta musi Pani miec dane komornika i sygnaturę sprawy komorniczej. Prosze do niego zatelefonowac i niech poda dane wierzyciela i który sąd wydał nakaz i jaka sygnatura akt sprawy. Proszę powiedziec komornikowi (pracownikowi kancelarii) że nie otrzymała Pani zajęcia żadnych dokumentów od komornika. I podac aktualny adres niech przyśle dokumenty egzekucyjne. Gdy juz będzie Pani pewna, to proszę dalej tu pisać albo jak Pani woli to na maila podanego na tej stronie.

  admin

  21 maj 18 o 20:41

 30. Proszę o poradę. Mój mąż kilka lat temu będąc jeszcze w trakcie studiów szukał w wakacje pracy dorywczej jako kierowca. Po znalezieniu ogłoszenia w internecie, które go zainteresowało i kontakcie mailowym dowiedział się od rzekomego pracodawcy, że musi przesłać mu skan dowodu osobistego w celu sporządzenia wstępnej umowy, którą podpisze na spotkaniu o pracę. Jest nam ogromnie wstyd, że mogliśmy być aż tak głupi i nierozsądni i wysłaliśmy temu człowiekowi skan. Oczywiście nie był to żaden pracodawca a oszust, który w ten sposób gromadził dane osobowe a następnie zaciągał internetowe pożyczki na dane z dowodów, które wyłudzał. Mąż w rezultacie nie podjął żadnej pracy, zaczął pracować dopiero kilka lat później jako lekarz- po skończeniu studiów. No i kilka lat później zaczęły przychodzić do nas pisma, wezwania do zapłaty, wyroki sądów informujące, że mąż mieszka w miejscowości, której nazwę pierwszy raz słyszymy, pracuje jako cieśla i ma kilka długów do spłaty. Na wszystkie te pisma mąż odpowiadał, był na dwóch rozprawach sądowych, które wygrał, sprawa została też skierowana na policję a następnie do prokuratury i po jakimś czasie umorzona, gdyż prokuratura nie miała możliwości namierzenia sprawcy. Po jakimś czasie przyszedł kolejny wyrok sądu dotyczący kolejnej pożyczki- mąż napisał sprzeciw i odesłał. Nie było na to żadnej odpowiedzi przez cały rok, a kilka dni temu, po zalogowaniu na konto bankowe w dniu otrzymania wypłaty wynagrodzenia za pracę okazało się, że dostępnych środków na koncie jest mniej o prawie 2 tysiące zł i że na koncie mamy komornika. Po kontakcie z komornikiem dowiedzieliśmy się, że cała korespondencja była kierowana na podany przez oszusta adres, który wskazał prawdopodobnie podczas zaciągania pożyczki. My nie otrzymaliśmy żadnego nakazu zapłaty, żadnego pisma od komornika, które by informowało o jego zamiarze zajęcia mężowi rachunku. Po kontakcie telefonicznym z komornikiem okazało się, że wstrzyma egzekucje a po przesłaniu mu zaświadczenia o miejscu zameldowania i wnioskach o wstrzymanie i zawieszenie postępowania egzekucyjnego, zwróci nam zabrane pieniądze. I teraz pytanie: jaki czas ma w tym przypadku komornik na oddanie pieniędzy i co dalej powinniśmy zrobić? W tej chwili już szukamy prawnika,który zajmie się tą sprawą, bo sami nie dajemy sobie rady. Jesteśmy załamani. Mąż figuruje w rejestrze dłużników, choć nigdy w życiu nie wziął żadnej pożyczki! Podobno na jego nazwisko jest założonych kilka kont bankowych- powiedział o tym komornik. Wiemy, że sami możemy być sobie winni bo wysyłając skan dowodu obcej osobie postąpiliśmy jak skończeni idioci, ale to nie zmienia faktu, że mąż jest niewinny i nigdy nie zaakceptujemy faktu, że ma on płacić za oszusta, złodzieja,kiedy sam ciężko pracuje na swój zarobek. W dodatku zajęcie konta nastąpiło zupełnie nieoczekiwanie, bez powiadomienia, kiedy nie byliśmy zupełnie finansowo przygotowani na taką sytuację i na domiar złego te pieniądze są nam w tej chwili bardzo potrzebne, nie jesteśmy w tanie pozwolić sobie na długi czas oczekiwania na ich zwrot. Proszę o poradę i z góry bardzo dziękuję za pomoc.

  załamana

  1 cze 18 o 09:36

 31. Sam nieraz wysłałem skan dowodu osobistego; czasem sytuacja tego wymaga i nigdy nie mamy pewności że nawet pracownik wiarygodnej instytucji nie sprzeda danych oszustowi ale do rzeczy.

  Pierwsze słyszę o tym, aby komornik stwierdził że zwróci pieniądze – nie znajduję stosownego przepisu w Kodeksie postępowania cywilnego. Zawiesić postępowanie egzekucyjne owszem, musi na podstawie art. 820(3) KPC: § 1. Komornik zawiesza na wniosek dłużnika postępowanie prowadzone na podstawie tytułu wykonawczego w postaci zaopatrzonego w klauzulę wykonalności wyroku zaocznego, nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu nakazowym, upominawczym albo elektronicznym postępowaniu upominawczym, jeżeli dłużnik przedstawi zaświadczenie określone w art. 139 niemożność doręczenia pisma sądowego lub odmowa jego przyjęcia § 5, z którego wynika, że wyrok zaoczny lub nakaz zapłaty został doręczony na inny adres aniżeli miejsce zamieszkania dłużnika ustalone w postępowaniu egzekucyjnym. Dłużnik nie ma obowiązku przedstawienia zaświadczenia, określonego w art. 139 niemożność doręczenia pisma sądowego lub odmowa jego przyjęcia § 5, jeżeli okoliczności, które mają być nim stwierdzone wynikają z dokumentu, o którym mowa w art. 797 wymogi wniosku o wszczęcie egzekucji § 3.

  Mąż ma 7 dni (licząc od daty w której dowiedział się o wydaniu nakazu zapłaty) na wniesienie do sądu wniosku o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty. Art.168 KPC § 1. Jeżeli strona nie dokonała w terminie czynności procesowej bez swojej winy, sąd na jej wniosek postanowi przywrócenie terminu.

  We wniosku wskazać, że pozew i nakaz wysłano pod fikcyjny adres i wskazać prawidłowy adres pozwanego – męża.

  Razem z tym wnioskiem niech prześle sprzeciw od nakazu zapłaty bo wie co napisać, czyli że wyłudzono od niego dane osobowe na podstawie których zaciągnięto pożyczkę.

  admin

  1 cze 18 o 11:17

 32. Dziękuję za odpowiedź, jesteśmy już pod opieką prawnika, to chyba najlepsze rozwiązanie w tej sytuacji.

  załamana

  3 cze 18 o 15:31

 33. komornik zajął konto mężowi nie powiadamiając nas nawet ZUS co śmieszne mąż nigdy nie podpisywał umowy z kablówką która sprzedała rzekomy dług tym bardziej że po pierwsze dług jest przedawniony o 13 lat oraz że mąż nie mieszka pod adresem który rzekomo kablówka została założona od 1989 roku doszliśmy sami jaka kablówka dług sprzedała tylko nie możemy dostać informacji jaka firma windykacyjna kupiła dług by założyć sprawę pomóżcie jak to załatwić

  smutna

  9 lip 18 o 14:23

 34. Na zajęciu konta jest napisane od którego komornika i sygnatura sprawy KM. Zatelefonować do komornika i niech powie kto jest wierzycielem, który sąd wydal nakaz zapłaty i sygnaturę akt.

  Obecnie jest tak, że powiadomienie od komornika przychodzi do dłużnika co najmniej kilka dni później niż dokonano zajęcia więc pewnie przyjdzie niebawem i tam będzie to co wyżej napisane.

  admin

  9 lip 18 o 16:16

 35. Czy komornik może zająć konto bankowe jeżeli nic nie wiem, że toczyła się jakakolwiek sprawa w sądzie o jakiś dług. Nie dostałem żadnej informacji o toczącej się sprawie a tym bardziej o jakimkolwiek wyroku nie mam na ten temat żadnych informacji. Nie mam informacji, że sprawa jest u komornika bo jest jakiś tytuł wykonawczy.

  Tomasz

  10 lip 18 o 18:36

 36. nawiązując do sprawy smutna sprawa wygląda tak wytropiliśmy że ktoś ze służby więziennictwa wykorzystał dane męża który przebywał w areszcie za prowadzenie pojazdu po alkoholu dowód był w depozycie data podpisania umowy zgadza się z pobytem w areszcie więc pozostało chyba wytoczyć proces bo to nie mąż podpisywał umowy nie spodziewaliśmy się by i tam pracowali oszuści.

  smutna

  10 lip 18 o 22:07

 37. Tomasz, komornik nie wie o tym, że Ty nic nie dostałeś z sądu, zresztą to nie jego sprawa. Dowiedz się kto jest wierzycielem, który sąd wydal wyrok i za co i jeżeli się nie zgadzasz, to wnieś do sądu wniosek o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty, wyroku. Pod warunkiem, że faktycznie nic z sądu nie przyszło na Twój adres.

  smutna, tak, trzeba do sądu odwołać się i zgłosić sprawę do prokuratury. bandytów nie brak i w więziennictwie, i w policji, w prokuraturze też i w sądach też.

  admin

  11 lip 18 o 06:05

 38. Witam
  czy do komornika można napisać pismo drogą elektroniczną – o zawieszeniu egzekucji komorniczej?
  Nie otrzymalam nakazu zapłaty-został wysłany na błędny adres
  Trwa przeprawa w e-sąd

  ola

  11 lip 18 o 19:24

 39. Proszę wysłać taki wniosek pocztą poleconą, podpisany. Pocztą elektroniczna też można załączywszy skan tego wniosku podpisanego ale skan nie jest dokumentem i komornik nie musi zareagować na skan.

  admin

  11 lip 18 o 21:29

 40. Bo komornicy to banda złodziei !!
  Jak ty masz problem z płatnościami od pracodawcy i masz nakaz to Twoja sprawa będzie leżała latami i komornik nie ruszy ręką ale odwrotnie gdy osobę fizyczną trzeba wydoić to szybciutko pozajmują nawet bez prawomocnego nakazu bo mają z tego niemałą prowizję. Skoro są urzedasami to powinni pracować za podstawowa pensje a nie jak co niektórzy komornicy zbili majątki na egzekucji z państwowych jednostek służby zdrowia gdzie tu rozsądek i logika
  Urzędnik dostaje pensje od skarbu Państwa i prowizję z egzekucji Skarbu Państwa to tylko w Polsce możliwe
  Powinni zrobić 3 rozbiór ale na dobre !!!

  Tomasz

  12 lip 18 o 03:00

 41. Witam. Mam pytanie: czy komornik musi mi dostarczyć pismo o zajęciu? Nic nie dostałam. Nie wiedziałam nawet nic o jakiejś sprawie w e-sądzie , upomnieniach i nakazach platniczych. I naraz zajęcie konta. Jak w Banku podali mi o jakiego komornika chodzi to po rozmowach telefonicznych wpłaciłem żądaną przez komornika kwotę. Odblokować konto ale żadnej korespondencji od niego nie dostałam. Czy tak można? Co zrobić w tej sprawie?

  Anna

  14 lip 18 o 14:30

 42. Komornik musi wysłać dłużnikowi zawiadomienie o wszczęciu egzekucji i odpis zajęcia rachunku bankowego. Po kilku dniach po zajęciu konta powinno nadejść.

  admin

  14 lip 18 o 15:08

 43. Sytuacja miała miejsce. .. miesiąc temu. Nic nie dostałam. Nawet nie wiedziałam że toczy się jakieś postępowanie, że zapomniałam zapłacić jakieś należności za ubezpieczenie. Kupowałam następne a nikt mi nie powiedział ze czegoś nie opłaciłam ( zawieram umowy przez telefon, polisę dostaje e-mailem – skan a potem poczta oryginal). Czy mogę coś zrobić by otrzymać te dokumenty? O kwocie zajęcia dowiedziałam się z banku i potem telefonicznie od komornika (od jego kwota była wyzsza) ale zapłaciłam. Odblokowal konto. Na e-maile o dokumenty nie odpowiada

  Anna

  14 lip 18 o 17:21

 44. Czyli chyba ma Pani nieaktualny adres który podał wierzyciel i na nieaktualny adres wysłał dokumenty. Proszę wysłać do tego komornika żądanie przesłania dokumentów egzekucyjnych na pani aktualny adres. Może Pani dopisać, że potrzebuje ich pani żeby wnieść powództwo przeciwegzekucyjne czyli że nie zgadza się Pani z długiem.

  admin

  15 lip 18 o 05:34

 45. Mąż mial podwyżkę alimentów z kwoty 500zl na 600zl od grudnia do czerwca mial splacic 700zl wyrównanie i 600zl biezacych do dnia 10 każdego miesiąca dnia 9.07 wyslal calosc 1300zl czyli spłatę i bieżące alimenty natomiast dnia 11.07 komornik zajol nasze wspólne konto i moje prywatne środki które wplacilam w platomacie by zaplacic rachunki bo bank byl juz zamknięty.Komornik twierdzi że dnia 4.07 wyslal pismo o zajeciu ale dziś mamy już 15.07 i tego pisma nie ma ja nie mogę swobodnie korzystać z konta a wierzyciel nie powiadomil komornika ze dostal juz całość pieniążków 10.07 wierzyciel mial je na koncie.Skarga na czynności komornika zlozona ale moje pieniążki zajete jako współwłaściciel konta mogę roszczyc zadość uczynienie za szkody od wierzyciela bo to on wskazal konto wiedzac że ja mam tam 80%wpływów

  Ola

  15 lip 18 o 12:08

 46. Po prostu pozwać wierzyciela o zwrócenie Pani tych pieniędzy. Najpierw jednak wezwać przedsądowo do zapłaty dokumentując, w jakiej części środki na koncie należą do Pani.

  admin

  15 lip 18 o 15:01

 47. Witam
  mam podobną sprawę jak Anna – wyżej
  żadnych pism , nic nie przyszło drogą pocztową ani e-mailową
  od Pana komornika.Sprawa w e-sądzie

  ola

  15 lip 18 o 19:21

 48. Ale czy mogę starać się o zadość uczynienie bo ja ponosze koszta za prowadzenie konta bankowego na dodatek nie mogę go teraz zamkna a muszę zrobić 250zl obrotu karta platnicza by mieć konto za darmo w tym przypadku nie mogę tego zrobić bo konto jest zablokowane na wniosek wierzyciela i zmuszona byłam założyć nowe konto i przeniesc tam wszystkie przelewy na dzieci i pensję bo na tamtego konta nie mogę swobodnie korzystać i robić przelewów za rachunki

  Ola

  15 lip 18 o 21:02

 49. Można starać się o zadośćuczynienie też.

  admin

  16 lip 18 o 05:42

 50. Witam. Ja mam tez bardzo ciekawy przypadek. Od banku mojego dowiedziałem się o zajęciu konta przez komornika. Nie dostałem z sądu żadnej informacji o toczącej się sprawie przeciwko mnie od komornika też nie dostałem żadnej informacji o tym, że mam jakiś dług i tytuł wykonawczy a on podejmuje czynności windykacyjne. Nie miałem pojęcia że mam jakiś dług. Na koncie miałem debet i w wyniku działań komorniczych zostałem bez środków do życia i środków na leczenie psa.

  Tomi

  17 lip 18 o 08:15

 51. Komornik musi zostawić na koncie osobistym kwotę ustawowo minimalną, to jest mniej więcej tyle co minimalna płaca.

  admin

  17 lip 18 o 09:11

 52. Dzień Dobry.Czy jest możliwe aby komornik zablokował konto bankowe bez powiadomienia mnie?Dodam iż ta sprawa została już raz umożona z powodu braku możliwości spłaty.Proszę o informację na imail.Dziękuje.

  Piotr

  23 lip 18 o 18:52

 53. Wyczytałem również iż komornik powinien zostawić 15% minimalnej krajowej.Dodam iż pracuję za granicą a tam krajowa jest o wiele większa niż w Polsce

  Piotr

  23 lip 18 o 18:56

 54. Komornik musi powiadomić o zajęciu tylko że obecnie jest tak, że konto szybko zajmuje drogą elektroniczną a powiadomienie wysyła dłużnikowi poczta polską.

  Polski komornik nie ma prawa zająć pensji za granicą.

  admin

  24 lip 18 o 10:59

 55. Nawiązując do Pańskiej odpowiedzi. Mam
  jeszcze jedno pytanie.Mam prawo złożyć donos na komornika ponieważ nie dostałem żadnego pisma i pozbawił mnie i moją rodzinę środków.Nadmienie iż mam kredyt na dom i w tej chwili nie jestem w stanie spłacić raty i czy mogę żądać zwrotu gotówki na kąto polskie gdyż dostaje wynagrodzenie z firmy zagranicznej czy nie?

  Piotr

  24 lip 18 o 19:24

 56. Obawiam się że brak powiadomienia nie jest podstawą do żądania zwrotu wyegzekwowanych pieniędzy. Fakt zatrudnienia za granicą też nie.

  admin

  24 lip 18 o 20:26

 57. Witam.Mam jeszcze jedno pytanie.Raz już ta sprawa została umorzona.Od kiedy liczy się przedawnienie sprawy.Od złożenia do komornika wszczęcia postępowania komorniczego czy od daty kiedy komornik stwierdził że jestem niewypłacalny.Wyczytałem że teraz jest przedawnienie po 6 latach.Wszystkie daty są na pograniczu 6 lat.

  Piotr

  25 lip 18 o 12:14

 58. Od daty umorzenia postępowania egzekucyjnego.

  admin

  25 lip 18 o 14:11

 59. Witam mam pytanie mąż zapłacił alimenty 9.07.2018 700zł spłaty od grudnia i 600zł bieżących czyli 1300zł bo miał podwyżkę o 100zł a miał czas do 10.07 bo w wyroku pisze do 10-tego każdego miesiąca,komornik zajoł konto i pensje pismo od komornika dotarło dopiero 16.07 do męża.Mąż zawsze płaci alimenty na czas nigdy sie nie spóźnił czy nie zapłacił dodam że matka dziecka była u komornika już 3.7.2018 by wszcząć egzekucje nie poinformowała że otrzymała należną kwotę 10.07 teraz po pismach zatwierdziła kwotę należnych alimentów czyli te 1300zł u komornika ale nadal podtrzymuje egzekucje na bieżące alimenty mąż z tego powodu ponosi koszta komornicze choć dotrzymał wyznaczonego terminu co robić?????

  olaK

  26 lip 18 o 00:33

 60. Niech wezwie matkę dziecka pocztą poleconą do wycofania wniosku egzekucyjnego i zwrócenia mu poniesionych kosztów w związku z bezpodstawną egzekucją komorniczą. Wyznaczyć jej 7 dni pod rygorem skierowania do sądu powództwa przeciwegzekucyjnego co obciąży ja dodatkowymi kosztami.

  admin

  26 lip 18 o 06:44

 61. witam mam pytanie czy muszę odesłać komornikowi deklarację którą mi wysłał bo sprawa już poszła do sądu ponieważ nie jestem dłużnikiem oraz sprawa jest o 13 lat przedawniona dłużnikiem jest zupełnie kto inny a mimo tego mam zajęte konto

  smutna

  26 lip 18 o 12:31

 62. Skoro postępowanie egzekucyjne póki co jest w toku, to lepiej odesłać.

  admin

  26 lip 18 o 13:31

 63. mam pytanie czy komornik będzie jeszcze raz szukał konta, bo za nim sprawa ruszy w sądzie minie trochę czasu bo jak pisałam mąż nie jest dłużnikiem na co mamy niezbite dowody, a muszę spłacać kredyt hipoteczny suma która jest zajęta przez komornika to wartość raty więc skorzystał z konta grzecznościowego aż sprawa się nie odbędzie

  smutna

  2 sie 18 o 13:51

 64. Zwykle nie szukają ponownie (ale nie można wykluczyć tego). Dość powszechna jest opinia że stosunkowo “odporne” na komornika (rzadko zajmowane) jest to konto: link

  admin

  2 sie 18 o 13:55

 65. Właśnie zorientowałam się, że od dwóch miesięcy komornik pobiera z mojego rachunku 500 zł. Nie mam żadnych długów (przynajmniej nic o nich nie wiem). Nie dostałam żadnego pisma, ani z sądu o tym, że jest prowadzone postępowanie, ani od komornika o zajęciu. W listopadzie się przeprowadzilam i zmieniłam adres zameldowania. Na poprzednim mieszkaniu, które wynajmuje co miesiąc sprawdzam skrzynkę pocztową. W jaki sposób mam się dowiedzieć za co płacę i jak się ewentualnie odwołać od tego zajęcia?

  Dorota

  14 sie 18 o 20:02

 66. tak samo jak u mojego męża oddaliśmy całą sprawę w ręce firmy MORDUJEMY DŁUGI super prowadzą sprawę sami byśmy nie dali rady

  smutna

  14 sie 18 o 20:07

 67. Dorota, zatelefonuj do komornika i zapytaj podając sygnaturę sprawy która jest na zajęciu konta, oczywiście dane komornika też są. A jak się już dowiesz, to napisz, to dalej poradzimy.

  admin

  14 sie 18 o 21:58

 68. Wezwał matkę do wycofania egzekucji ale ona podtrzymuje sprawa trafila na policje na komornika sądowego z artykułu wyłudzenia a na matkę za oszustwo bo wszystko było w terminie placone a jednak komornik przyjol wniosek o egzekucji a ona przed czasem udala się do komornika choc nie było zadłużenia ani spoznienia

  Olak

  15 sie 18 o 21:16

 69. Niestety na zajęciu konta nie ma danych komornika, a jedynie sygnatura. Okazało się, że sprawa była prowadzona w Poznaniu, a ja mieszkam 300 km dalej. Przez telefon w sądzie nie chcieli mi udzielić żadnych informacji, bo mam nazwisko komornika na koncie. Ale takiej informacji tam nie ma, co Pani z sądu skwitowala tym, że trudno i mogę do nich przyjechać, złożyć pismo i wtedy mi podadzą dane. Jakiś obłęd. Jadę do banku, bo oni musieli dostać jakieś pismo o zajeciu konta. Mam wrażenie, że jestem wrabiana w jakaś krzywą akcję. Cały dzień wczoraj myślałam za co ten komornik, ale dalej nie mam pojęcia.

  Dorota

  16 sie 18 o 11:28

 70. Proszę wejść kliknięciem w szczegóły operacji – zajęcia konta; dane komornika powinny być.

  admin

  16 sie 18 o 13:17

 71. mam pytanie czy komornik może sprzedać mieszkanie które jest na hipotece i regularnie kredyt hipoteczny spłacany

  smutna

  17 wrz 18 o 18:09

 72. No niestety może. Jak chcesz, to napisz coś więcej o sytuacji na poczta@pamietnikwindykaora.pl to pomyślimy.

  admin

  17 wrz 18 o 20:07

 73. mi się wydaje że to bank który dał hipotekę musiał by wydać zgodę kredyt jest do 2045 roku więc ten bank ma pierwszeństwo do pieniędzy mieszkanie warte 90 tysięcy komornik żąda około 30 tysięcy bank hipoteki chyba zabierze więc chyba całość mało prawdopodobne by się zgodzili bo odsetki kredytu są duże sporo by stracili przez te lata chyba komornik żada za kredyt konsumpcyjny spłat mimo że co miesiąc z kont emerytury pobiera ponad tysiąc złoty

  smutna

  17 wrz 18 o 21:32

 74. Bank ma pierwszeństwo skoro ma hipotekę ale zgody na licytacje nie trzeba. Nie wiem jak bank by sobie to rozliczył.

  admin

  18 wrz 18 o 12:18

 75. właśnie znalazłam wyrok sądu z przed 5 lat gdzie ten sam komornik już starał się o przejęcie mieszkania sąd umorzył tą sprawę na naszą korzyść ze względu hipoteki to pytam dlaczego komornik łamie wyrok sądu i czy może tak postępować

  smutna

  18 wrz 18 o 12:35

 76. Powtarzam, że hipoteka z tytułu kredytu wciąż spłacanego nie stanowi przeszkody w egzekucji z takiej nieruchomości.

  admin

  18 wrz 18 o 16:21

 77. Witam mam pytanie była partnerka męża poszła do komornika choć płaciła alimenty na córkę na czas mąż jest w trakcie upadłość i syndyk napisał do komornika o umorzenie egzekucji ze względu na upadłość komornik umorzył egzekucje i dokumenty wysłał do syndyka ale komornik do pracodawcy ne wysłał twierdząc że musi umorzenie przez dwa tygodnie pierw sie uprawomocnić czy istnieje takie coś jak uprawomocnienie egzekucji nim komornik wyśle o umorzeniu do pracodawcy?

  olak

  18 wrz 18 o 21:31

 78. Tak, umorzenie musi uprawomocnić się.

  admin

  19 wrz 18 o 15:07

 79. co mam zrobić proszę o radę nie mam umowy z firmą KRUK po prostu niczego skontaktowali się ze mną telefonicznie zdobywając numer od Prowidenta starłam się spłacać z mojej niskiej emerytury która wynosi 630 zł wysyłam im po 130 zł a ci ciągle żadają bym płaciła więcej bo rosną mi odsetki mam dosyć bo już mi nie starcza na nic co robić

  smutna

  5 sty 19 o 09:09

 80. Umowę z tą firmą ma zapewne Pani wierzyciel i to wystarczy ale powinni ja Pani okazać tzn. pełnomocnictwo. Dopóki nie okażą, proszę im nie płacić a jak już to tylko Providentowi. Proszę płacić tyle ile Pani może. Komornik może zająć tylko 25% najniższej emerytury więc łaski Pani nie robią.

  admin

  5 sty 19 o 13:26

 81. dziękuję dzwoniłam do Prowidenta powiedzieli że dług sprzedany nie mają już z tym nic wspólnego że pytania mam zwracać do KRUK chyba zrzucę do na komornika bo telefony od nich stają się męczące nie mam z nimi ani umowy ani ugody.

  smutna

  5 sty 19 o 13:34

 82. Witam,
  Ostatnio komornik zajął mi konto z tytułu nie zpłaconej w całości pożyczki z Provident. Dlug odkupił Ultimo, lecz żadnego pisma nie dostałem ani wcześniejszych nakazów. Jak zadzwoniłem do Komornika okazało się że wszystkie listy zostały kierowane na stary adres gdzie nie mieszkam juz 4 lata . Żadnej informacji przed sądowej , żadnego pisma od ultimo ani od komornika , I nagle zajęte konto . Czy można cos z tym zrobić ?

  Dawid

  11 kw. 19 o 23:43

 83. Można by wnieść do sądu o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu od nakazu zapłaty powołując się na doręczenia pod nieaktualny adres. Pytanie tyko czy to coś da ostatecznie – bo jednak dług Pan ma. Poniesie Pan koszty sądowe i przegra skoro dług faktycznie ma Pan.

  admin

  12 kw. 19 o 07:04

 84. mieszkam za granica mam status rezydenta – w Polsce przebywam w czasie wakacji ferii swiat. przez niedopatrzenie nie została uregulowana jedna faktura na kwote 200 zl – po powrocie do pl na wakacje nagle okazało się ze konta mam ZABLOKOWANE i nie mogę pobrać zadnych srodkow – pomimo tego ze na kontach znajduje się dużo większe kwoty niż zadluzenie. podobno zajecie egzekucyjne zostało wyslane i awizowane ale tak jak wspomniałam mieszkam za granica nic do mnie nie dotarlo ani wyrok ani pismo komornika. z banku dostałam namiary na komornika – nie widział powodow by odblokować konta – nie wyrazil zgody na przelew w jego obecności z konta które zablokowal – kazal czekac na sciagniecie komornicze które może trwac nawet do 14 dni. następnie wyslal do banku gdzie również dyspozycja splaty nie mogla być od razu zrealizowana. to jakas paranoja żeby nie mieć dostępu do konta na którym jest x więcej srodkow niż samo zajecie!!! czy komornikmoze blokować w ten sposób konta?

  zagranica

  11 lip 19 o 00:06

 85. Moim zdaniem to bank po zrealizowaniu całego zajęcia komorniczego powinien odblokować konto, nie wiem jak długo może to przepisowo trwać.

  admin

  11 lip 19 o 06:09

 86. Oni chyba chcą mojej śmierci. Najpierw zabrano mi tysiąc zł, potem wciąż blokuje (komornik z Grójca) i tym razem blokada. Najgorsze jest to, że na ostatnie nie otrzymałam powiadomienia na dawny adres. Mieszkam w Radomiu. Dług (rzekomo za orange, którego nie mam i nigdy nie miałam) miał być z 2009 roku. Mam niską emeryturę: 1000 zł, za 45 lat płacenia składek w Krusie.

  Maria

  28 wrz 19 o 08:39

 87. Na zajęciu jest też sygn. akt, proszę zatelefonować do komornika i powiedzieć, żeby doręczył Pani powiadomienie na Pani aktualny adres zamieszkania i niech powie, który sąd wydał wyrok i jaka jest sygnatura akt wyroku, wysłać sprzeciw od wyroku wraz z wnioskiem o zawieszenie postępowania egzekucyjnego.

  admin

  28 wrz 19 o 09:01

 88. Dziękuję, ale p. Myszkowski (komornik) przyprawia mnie o zawał. Dzwoniłam do niego, a jak wspomniałam o Rzeczniku P.Oby. nakrzyczał na mnie.

  Maria

  28 wrz 19 o 10:56

 89. Jeżeli nie chce powiedzieć przez telefon, to proszę do niego napisać poleconą pocztą – musi odpowiedzieć. I jak już skarga to do sądu rejonowego przy którym ten komornik działa albo / i do prokuratury.

  admin

  28 wrz 19 o 13:10

 90. Jak to możliwe, że bank który ma aktualne dane swojego klienta odnośnie adresów, pozwala na zajęcie konta przez komornika, ktory we wniosku podaje niezgodny adres dlużnika. Czy tego nikt nie weryfikuje?

  Tur

  4 gru 19 o 20:04

 91. Dla banku wiążący jest nr PESEL w poleceniu zajęcia otrzymanym od komornika a nie adres zamieszkania, tak myślę.

  admin

  4 gru 19 o 21:25

 92. Dziękuję za pomoc, i przepraszam za zwłokę.
  Pisałam kilkakrotnie do tego pana, aż wreszcie po trzech miesiącach raczył mi odpowiedzieć innym pismem na nowy adres. Żądał peselu i takie tam. Nie dam się nabrać. Nie dostałam mianowicie wniosku o zajęciu konta. Ponowiłam prośbę i nic. Jeśli tak działają komornicy, to… Nadal mam blokadę. Poczekam tydzień, jesli nie otrzymam, to — co mam czynić? Sprawa w sądzie? Nie stać mnie na prawnika. A może do rzecznika?
  Powtarzam, iż na stary adres nie dotarł do mnie pozew, na nowy ten pan zwleka. Co jest grane?
  Pozdrawiam 🙂

  Maria

  7 gru 19 o 07:33

 93. Proszę przesłać mi to pismo od komornika na adres poczta@pamietnikwindykatora.pl a jeśli nie ma takiej możliwości to przepisać treść tego pisma. PESEL powinien mieć już gdy zajmował konto, bank nie powinien dokonać zajęcia bez nr PESEL.

  admin

  7 gru 19 o 09:35

 94. Dziękuję za odpowiedź 🙂
  Napisałam ponownie, podałam pesel dla świętego spokoju (zaznaczył, że w bazie mają dwie osoby o tym samym imieniu i nazwisku)ps. wiem też, iż wysyłają hurtem listy do adresatów o podobnych danych, nie patrząc na np. drugie imię.
  Oczywiście, prześlę skan pisma niebawem lub nr sprawy.
  Pozdrawiam.

  Maria

  9 gru 19 o 05:05

 95. Dzień dobry 🙂
  Odpowiedziałam na pański mail. Może tu ktoś podpowie czemu komornik milczy? Kilkakrotna prośba o wysłanie pisma na nowy adres nie skutkuje. Po prostu jakbym nie istniała. Po podaniu pesel (podobo są dwie osoby o podobnym imieniu i nazwisku w tamtych stronach), więc dlaczego mam cierpieć? Sprawa sądowa czy rzecznik?

  Maria

  16 gru 19 o 07:45

 96. Zgłosić do prokuratury przekroczenie uprawnień – art 231 kk a do sądu skarga na czynności komornika ale taka skarga jest płatna 100 zł a zawiadomienie prokuratury – bezpłatne.

  admin

  16 gru 19 o 15:51

 97. Bardzo dziękuję : ) Bardzo.

  Maria

  17 gru 19 o 06:57

 98. Czy mogę prosić o pdf wzoru do prokuratury bądź sądu, bo nie wiem jak się do tego zabrać? Z góry dziękuję 🙂

  Maria

  17 gru 19 o 13:31

 99. Nie ma wzoru, trzeba indywidualne pismo sporządzić.

  admin

  17 gru 19 o 14:05

 100. Dawałam szansę temu panu, ale miarka się przebrała. Napisałam do prokuratury 🙂 Spokojnych świąt.

  Maria

  21 gru 19 o 11:39

 101. Coś mi podpowiada, że rzekomy dług mam jakby z 2012 roku. Moim zdaniem jest przedawniony, a mimo to wciąż zabierają mi kasę. Nawet zablokowano mi w KRUSie prawie 200 zł. Mam tylko 800 – 400 za mieszkanie…Kara przeszło 2000 zł. Za co? Pozostaje na życie tyle co nic.
  Ten pan nadal mi nie odpisuje. Czekam na odpowiedź z prokuratury, ale wydaje mi się, że pomocy muszę szukać głębiej. Pytanie: gdzie i z jakim skutkiem? Jestem u kresu wytrzymałości psychicznej. Wciąż mi zabierają, walczę… z wiatrakami. Na dobrego adwokata mnie nie stać.
  Brak pisma od komornika, brak od orange (nie otrzymałam żadnego wcześniej) Czemu tak się nade mną pastwią?
  Nie mam żadnych papierów, by udowodnić ich winę. Co robić?

  Maria

  19 sty 20 o 13:37

 102. Prokuratura / policja musi zareagować, może Pani zatelefonować i zapytać,co się dzieje. Jest też możliwa skarga na czynności komornika do sadu przy którym on działa.

  admin

  19 sty 20 o 14:07

 103. Witaj Mario mąż miał tak samo zwrócił się do fundacji Mordujemy długi jest to rzetelna pomocna i bez opłat pomoc z ich strony, poszukaj w przeglądarce wpisując “Mordujemy Długi” tam masz Tel. do przedstawiciela tejże firmy, warto są bardzo pomocni.

  smutna

  19 sty 20 o 15:48

 104. Dzięki, Smutna 🙂
  Już wchodzę do ggogle. Pozdrawiam.

  Adminie, napisałam skargę, lecz nie wiem ile musze czekać.
  Pozdrawiam 🙂

  Maria

  20 sty 20 o 10:31

 105. Warto w 2 miesiące rozwiązali problem bez kosztów mają wspaniałą opinię oraz są dobrzy w tym co robią życzę powodzenia.

  smutna

  20 sty 20 o 10:38

 106. Smutna, przed chwilą opisałam swój problem na maila. Jeśli masz rację będę Ci wdzięczna 🙂 Ja naprawdę jestem w czarnej dziurze i blisko załamania nerwowego.

  Maria

  20 sty 20 o 10:45

 107. Życzę powodzenia na pewno się uda nikomu nie odmówią pomocy setki spraw mają wygranych.

  Smutna

  20 sty 20 o 10:49

 108. Dziękuję 🙂
  Oby udało się też odebrać te pieniądze które mi ściągnął bezkarnie, a to spora sumka.

  Maria

  20 sty 20 o 10:51

 109. Żeby “zamordować” dług to najpierw trzeba się dowiedzieć, co to za dług a przede wszystkim który sąd wydal nakaz zapłaty, sygnatura akt.

  admin

  20 sty 20 o 12:30

 110. Adminie, po pierwszej (tylko) odpowiedzi dowiedziałam się jaka jest sygn. I nic więcej. Potem moje prośby o przysłanie więcej danych pozostało bez echa.
  Pozdrawiam.

  Maria

  20 sty 20 o 13:46

 111. Potrzebna sygnatura i dane sądu. Wtedy można wnieść o doręczenie pozwu i nakazu / wyroku i ewentualnie odwołać się.

  admin

  20 sty 20 o 14:23

 112. Właśnie wróciłam z komendy. Wcześniej zaskarżyłam P. Myszkowskiego o zaniechanie swoich uprawnień, czyli nie wysłania mi “wyroku”. Było dużo mówienia i pisania. Nic nie ukrywałam, mówiłam wszystko co pamiętam.
  Z KRUS otrzymałam decyzję z blokadą pewnej kwoty, a to wszystko za sprawą pesel. I to też nadmieniłam. Nie daruję oszustom, którzy zabrali mi prawie 2 tys.
  Pozdrawiam.

  Maria

  14 lut 20 o 15:07

 113. Sprawa wydawała się prosta. Nakaz z e-sądu na niewłaściwy adres. Komornik zajął konto po 8 latach i wysłał również na ten błędny adres. 2 dni po zajęciu konta wizyta u komornika i powiadomienie go o niewłaściwym adresie, i odebranie pism. Brak dostępu do akt, pracownica celowo zasłaniała dokumenty w teczce. Skarga na komornika, złożenie zażalenia i sprzeciwu do e-sądu Uchylona klauzula i sprzeciw przesłany do Sądu Rejonowego. I tu następuje komplikacja W międzyczasie komornik w niespełna tydzień umarza egzekucję, bo 3 dni, (jeżeli to prawda) po zajęciu przelał pieniądze do wierzyciela, dodatkowo skłamał w piśmie,że akta udostępnił, a sąd umarza skargę na komornika, bo egzekucja zakończona, pomijając fakt niewłaściwego adresu. Decyzję o umorzeniu komornik wysyła konsekwentnie na błędny adres,mimo,że w aktach am już właściwy. Gdzie szukać sprawiedliwości? Wierzyciel na wezwanie do zwrotu należności po uchyleniu klauzuli nie odpowiada

  Mmm

  28 lut 20 o 21:49

 114. Jeżeli powództwo po tym sprzeciwie zostanie oddalone i “wierzyciel” mimo tego nie zwróci pieniędzy, to wtedy pozwać go do sądu o zwrot.

  admin

  29 lut 20 o 08:46

 115. Dziękuję za odpowiedź. Pozostaje mi czekać,jednak i tak po otrzymaniu uzasadnienia z Sądu umorzenia skargi, złożę zażalenie do instancji wyższej. Piszę również do prezesa Sądu pismo w sprawie działania na szkodę dłużnika, mataczenia w sprawie i celowego wprowadzania w błąd przez komornik, która poza innymi uchybieniami, poproszona o dowód przelewu do wierzyciela,odpowiedziała pismem, nie załączając żadnego dowodu. W korespondencji mailowej podawała sprzeczne informacje o czynnościach i zapętlała się w odpowiedziach. Klauzula była na innego wierzyciela, zapytana o to odpowiedziała, że pewnie była cesja,ale poproszona nie przedstawiła na to dowodu W aktach sądowych informacja kłamliwa, że udostępniła akta (jak będzie trzeba wniosę o pobranie moich odcisków palców) oraz o przejęciu pakietu wierzytelności, jednak nie tej konkretnej. Wierzyciel twierdził, że sprawa jest w toku egzekucji, a komornik tego samego dnia, w piśmie do sądu, że już umorzył, dzień po wpłynięciu skargi i pięć dni po mojej wizycie w kancelarii, gdy znała zarzuty, m.in niewłaściwego adresu, przedawnienia i braku umocowania prawnego wierzyciela. Na dodatek od listopada ub. r. nie ma już fikcji doręczeń. Stwierdziła, że miała zamiar adresu dopiero dochodzić, ale sama się zgłosiłam. (pytanie, kiedy miała to zrobić i po co jej, właściwy adres po zamknięciu sprawy) Co ciekawe, konsekwentnie wysyłała dalsze pisma nawet o umorzeniu na adres niewłaściwy. Przypuszczalnie wszystko po to, aby sąd nie rozpatrzył sprawy. W naszym Sądzie to reguła. Sąd po kilka miesięcy celowo zwleka z rozpatrzeniem skarg, dając komornikowi czas na wyegzekwowanie i umorzenie. Takie bezprawie w imię prawa. Publikuję to innym ku przestrodze

  Mmm

  29 lut 20 o 11:22

 116. Dziękuję za odpowiedź. Pozostaje mi czekać. Piszę również do prezesa Sądu pismo w sprawie działania na szkodę dłużnika, mataczenia w sprawie i celowego wprowadzania w błąd przez komornik, która poza innymi uchybieniami, poproszona o dowód przelewu do wierzyciela,odpowiedziała pismem, nie załączając żadnego dowodu. W korespondencji mailowej podawała sprzeczne informacje o czynnościach i zapętlała się w odpowiedziach. Klauzula była na innego wierzyciela, zapytana o to odpowiedziała, że pewnie była cesja,ale poproszona nie przedstawiła na to dowodu W aktach sądowych informacja kłamliwa, że udostępniła akta (jak będzie trzeba wniosę o pobranie moich odcisków palców) oraz o przejęciu pakietu wierzytelności, jednak nie tej konkretnej. Wierzyciel twierdził, że sprawa jest w toku egzekucji, a komornik tego samego dnia, w piśmie do sądu, że już umorzył, dzień po wpłynięciu skargi i pięć dni po mojej wizycie w kancelarii, gdy znała zarzuty, m.in niewłaściwego adresu, przedawnienia i braku umocowania prawnego wierzyciela. Na dodatek od listopada ub. r. nie ma już fikcji doręczeń. Stwierdziła, że miała zamiar adresu dopiero dochodzić, ale sama się zgłosiłam. (pytanie, kiedy miała to zrobić i po co jej, właściwy adres po zamknięciu sprawy) Przypuszczalnie wszystko po to, aby sąd nie rozpatrzył sprawy. Sąd po kilka miesięcy celowo zwleka z rozpatrzeniem skarg, dając komornikowi czas na wyegzekwowanie i umorzenie. Takie bezprawie w imię prawa. Publikuję to innym ku przestrodze

  Mmm

  29 lut 20 o 12:47

 117. P. Adminie, nie wiem co mam myśleć? Zanim rozmowa zaczęła się na komendzie, dwa tygodnie wcześniej (10 lutego) wysłałam priorytet z doręczeniem do rąk własnych do komornika (ostatnia szansa) list z prośbą o przysłanie mi nakazu i jak do tej pory cisza. Prokuratura ma zapewne b. dużo podobnych spraw, więc czekam. Czy p. Myszkowski czasem nie robi mnie w konia?
  ps. Coś .mi mówi, by napisać do Rzecznika (zawsze mi pomógł) i nie czekać na cud, lecz nie wiem czy zadziała. Będę wdzięczna za pomoc. Dziękuję 🙂

  Maria

  2 mar 20 o 07:58

 118. Skarga na czynności komornika do sądu. Może jakąś telewizję też uda się zainteresować, może Pani spróbować. Do rzecznika praw obywatelskich też może Pani napisać.

  admin

  2 mar 20 o 08:12

 119. Skargę już dałam, ale wcześniej raz jeszcze napisałam do p. Myszkowskiego. Odpowiedzi brak. Czy ponowna skarga? Najskuteczniejsza będzie interwencja w polsacie. Dziękuję za odpowiedź 🙂

  Maya

  2 mar 20 o 10:55

 120. Nie, ponowna skarga nie, czekać na rozpatrzenie tej złożonej.

  admin

  2 mar 20 o 11:01

 121. Dzięki 🙂
  Pytanie tylko: jak długo? Jeśli ma rozpatrzenie trwać miesiącami… Jednak dla dobra sprawy uzbroję się w cierpliwość.

  Maria

  2 mar 20 o 17:06

 122. Art. 767(2) § 1 KPC – Sąd rozpoznaje skargę w terminie tygodniowym od dnia jej wpływu do sądu, a gdy skarga zawiera braki formalne, które podlegają uzupełnieniu, w terminie tygodniowym od jej uzupełnienia.

  Jest to jednak tzw. termin instrukcyjny i w praktyce rozpatrzenie może trwać znacznie dłużej.

  admin

  2 mar 20 o 18:54

 123. Wniosłam skargę do prokuratury.

  Maria

  3 mar 20 o 12:55

 124. Od półtora miesiąca czekam na odzew z prokuratury i nadal cisza. Czy mam zadziałać w inny sposób?

  Maria

  17 mar 20 o 09:57

 125. Może medialnie, nie wiem.

  admin

  17 mar 20 o 10:17

 126. List z prokuratury “szedł” aż 13 dni. Masakra! I dopiero 4 marca dołączyli sprawę. Już szybciej byłoby z Rzecznikiem 🙂

  Maria

  19 mar 20 o 11:36

 127. Od dnia wysłania (po raz kolejny) pisma do komornika względem przysłania mi „wyroku” , to jest 10.02.20120 r, dopiero dziś otrzymałam odpowiedź (23.03.20120). Być może za namową prokuratury lub jego własną inicjatywą. Gruba koperta i dużo zbędnych ceregieli z roku 2012. O ile się orientuję sprawa jest przedawniona, ale wciąż komornik mnie atakuje. Jest też aneks na skargę. I zgłupiałam. Być może nie jest to wysłane za sprawą, którą wniosłam. Czy mam ponownie wnieść skargę na niego, czy tym razem powołać się na sąd? Pozdrawiam ☺

  Maria

  23 mar 20 o 08:38

 128. Komornicy od jakiegoś czasu mają obowiązek dołączać formularz skargi do zawiadomienia. Nie ma sensu ponownie wysyłać skargi.

  admin

  23 mar 20 o 09:13

 129. Dziękuję 🙂 ale co dalej? Czekać na odzew prokuratury czy pisać do sądu? Będę wdzięczna za odpowiedź 🙂

  Maria

  23 mar 20 o 09:16

 130. Jeżeli uważa Pani że dług jest przedawniony to powołać się przed sądem na zarzut przedawnienia.

  admin

  23 mar 20 o 09:47

 131. Ok, ale co z prokuraturą? Czekać na odp. czy działać z sądem?

  Maria

  23 mar 20 o 11:22

 132. Prokuratura nie pomoże Pani w kwestii samego długu, chodziło jedynie o to aby zmusiła komornika do udzielenia pani informacji. Działać w sądzie.

  admin

  23 mar 20 o 12:00

 133. Wielkie dzięki raz jeszcze.

  Maria

  23 mar 20 o 12:32

 134. Wszystko utknęło w martwym punkcie:sąd, rzecznik… wszystko przez koronawirusa. Rzecznik nie udziela pomocy w mojej sprawie, po sadach nie lubię się włóczyć. Radzą mi darmowego prawnika, lecz cóż z tego, skoro nie ma mozliwości indywidualnego kontaktu. Na fachową pomoc nie mam co liczyć. Wysyłałam gdzie się da mailowo moje prośby, i wszystko na nic. Nie mam za co żyć. 200 zł to za mało. I po co w ogóle żyć?

  Maria

  28 mar 20 o 07:49

 135. Obawiam się że bez sądu nie obejdzie się i każdy tam Panią skieruje.

  admin

  28 mar 20 o 10:00

 136. Otrzymałam dziś negatywną odp. z prokuratury. Jak widać rączka, rączkę myje. Nie wiem, jakie nadać pismo do sadu; nie mam wzoru 🙁

  Maria

  31 mar 20 o 16:23

 137. Raczej nie ma wzoru. Trzeba by zapoznać się ze sprawą i poprowadzić przed sądem. Ja za 200 złotych doradzam w takich sprawach (w tym sporządzam pisma, piszę odpowiedzi na pisma strony przeciwnej) płatne dopiero po stwierdzeniu czy sprawa jest do wygrania.

  admin

  31 mar 20 o 18:50

 138. Po odliczeniu opłat za mieszkanie, energii, wody i gazu zostaje tylko 200 zł, a Pan… No nie!

  Maria

  2 kw. 20 o 07:37

 139. Tak zarabiam na życie. Jak Pani widzi, udzielam bezpłatnych porad ale powództw przeciwegzekucyjnych i sprzeciwów za darmo nie piszę i nie mam na to czasu. Ma Pani zatem mnóstwo informacji w internecie, postudiować, ocenić swoją sprawę i napisać samodzielnie.

  admin

  2 kw. 20 o 08:10

 140. Jeżeli roszczenie jest przedawnione (tak pani sugeruje), to podnosi Pani zarzut przedawnienia w sprzeciwie wnosząc o przywrócenie terminu do wniesienia sprzeciwu jeżeli nakaz zapłaty nie został Pani doręczony (wysłany na niewłaściwy adres).

  admin

  2 kw. 20 o 08:16

 141. Odwołałam się do wierzyciela, ale oni wciąż mnie zbywają. Zastrzegłam, że podam do sądu…i nadal nic. Czekam prawie dwa miesiące na konkretną odpowiedź. Wierzyciel, to KRUK, Wrocław.
  Wyjaśniłam nieporozumienie, podałam fakty… A oni zbywają. Nadal. Co robić?

  Maria

  28 cze 20 o 12:10

 142. Nie wiem w końcu, czy otrzymała Pani dokumenty na podstawie których można odwołać się do sądu?

  admin

  28 cze 20 o 14:36

 143. Nic takiego nie miało miejsca, może prokuratura… Otrzymałam odp. od Kruka. Naciskają, że powinnam była się odwołać. Ile razy mam im powtarzać, iż nie otrzymałam pisma, a tym bardziej nie ja podpisywałam. Sprawa miała się w 2009 roku, tak więc jest przedawnienie. Kruk napisał, że takie coś nie miało miejsca. Odpisałam, zapewniając, iż odwołam się do wyższej instancji. Gdzie ta sprawiedliwość?!
  Pozdrawiam.

  Maya

  8 lip 20 o 14:52

 144. Jeżeli komornik nie przysłał Pani dokumentów na pani wniosek, to należało złożyć na niego skargę.

  admin

  8 lip 20 o 15:18

 145. Wspomniałam wcześniej, że złożyłam skargę na komornika i list od niego otrzymałam.
  Wspomniałam też poprzednio, iż KRUK uważa, że nie doszło do przedawnienia. Żyć się odechciewa. Odwołam się raz jeszcze. Ostatni raz…

  Maria

  10 lip 20 o 08:18

 146. Przeglądam setki komentarzy, Pani pisze w dużych odstępach czasu więc nie pamiętam. Jeżeli otrzymała Pani od komornika przesyłkę z danymi sprawy, to należało odwołać się w terminie 14 dni od wydanego nakazu zapłaty. O ile pamiętam, to pani pisała że nie chce użerać się w sądzi ale nie ma innej możliwości uwolnienia się z tej sytuacji.

  admin

  10 lip 20 o 17:36

 147. Czasem komornik faktycznie nie wyśle powiadomienia, oszczędza wtedy jakieś tam około 6 złotych la liście poleconym. Tylko że nawet jak dłużnik udowodni że powiadomienia nie otrzymał a dokładniej, że komornik powiadomienia nie wysłał mu, to i tak nie anuluje ten fakt skutków zajęcia rachunku bankowego.

  Szymon

  6 cze 21 o 09:36

 148. Nie ma też sensu pieklić się o brak powiadomienia, bo to nie te czasy co do banku też pocztą polecona szło zajęcie i był czas na usunięcie pieniążków z konta przez dłużnika zanim bank zablokował.

  Norbert

  14 cze 21 o 20:27

 149. ale jak ja nie wiem za co mam konto zajęte?? ni wiem za jaki to niby dług, nie wiem kto jest wierzycielem!

  Anonim

  15 cze 21 o 05:41

 150. Na zajęciu konta na pewno jest napisane który to komornik i jest też sygnatura sprawy, znajdź w internecie dane teleadresowe tego komornik i skontaktuj się z nim i zapytaj podawszy sygnaturę sprawy.

  admin

  15 cze 21 o 09:18

 151. Komornik nie udzieli informacji na telefon a przynajmniej nie powinien.

  Sabina

  27 cze 21 o 16:49

 152. Różnie bywa, można spróbować, może po dodatkowej weryfikacji telefonicznej np. podaniu PESREL albo przesłaniu zdjęcia dowodu osobistego… A jak nie to trudno, pisemnie albo osobiście się dowiedzieć.

  admin

  27 cze 21 o 17:27

 153. A co jeżeli komornik nie udowodni że wysłał powiadomienie, czy skutek takiego zajęcia będzie anulowany jeżeli powiadomienie nie zostało do dłużnika wysłane?

  Konfidonfi

  7 lip 21 o 18:20

 154. Próbowałem kiedyś dociec tego poszukując jakiegoś orzecznictwa (bo w ustawa milczy w tej kwestii) ale nie znalazłem. I uważam, że nie – takie zajęcie bez powiadomienia mimo tego braku jest skuteczne.

  admin

  7 lip 21 o 18:29

 155. W zeszłą środę komornik zajął mi konto, nie mam pojęcia za co. Idąc za radą znalazłem telefon do tego komornika ale nikt nie podnosi słuchawki. Czy powiadomienie powinienem już otrzymać jeżeli zostało wysłane?

  Łukasz

  16 sie 21 o 20:10

 156. Może dzisiaj Pan je otrzyma, polecony “idzie” kilka dni.

  admin

  17 sie 21 o 06:56

 157. Dopiero dzisiaj otrzymałem pismo od komornika czyli 9 dni po zajęciu konta, czy to dopuszczalne?

  Łukasz

  20 sie 21 o 12:43

 158. Komornik powinien Ci je wysłać w dniu w którym drogą elektroniczną wysłał zajęcie konta do banku. List polecony doręczany jest w ciągu mniej więcej 3-5 dni, 9 dni to coś za długo. Komornik prawdopodobnie wysłał go najwcześniej nazajutrz po wysłaniu zajęcia do banku a raczej jeszcze później tak więc nie, nie jest to dopuszczalne ale chyba nic mu za to nie dasz rady zrobić.

  Szymon

  9 paź 21 o 15:52

 159. Witam, czy to prawda że jeżeli ktoś ma konto w e-sądzie znaczy na tym portalu, ot przy zajęciu konta przez komornika otrzyma powiadomienie elektroniczne w tym samym momencie, powiadomienie o zajęciu?

  Krisu

  5 gru 21 o 20:23

 160. Nie, nie otrzyma, konto w e-sądzi nie ma żadnego powiązania z informacjami o zajęciach komorniczych.

  admin

  6 gru 21 o 04:11

 161. A czy może być tak, że konto komornik zajmie ale będzie to utajnione zajęcie to znaczy nie będzie widać po zalogowaniu że konto jest zajęte? Chodzi o to że na koncie nie ma żadnych środków, komornik je zajmuje, nie widać tego, ma miejsce przelew na konto i wtedy dopiero zajęcie zostaje ujawnione, pieniądze odprowadzone do komornika?

  Anonim

  17 lut 22 o 13:37

 162. Nie. Zajęcie nawet “pustego” konta bankowego jest widoczne w panelu. Wskazana jest kwota zajęcia to znaczy jaką kwotę komornik ma łącznie zabrać.

  admin

  17 lut 22 o 14:37

 163. Dzien dobry. Chcialbym sie dowiedziec, jakie okolicznosci/ przeslanki prawne, moga spowodowac dokonianie zajecia komorniczego na koncie bankowym. Mieszkam za granica od 20 lat, od kilkunastu lat nie posiadam zobowiazan, ponewaz nie mam zadnych nieruchomosci, kredytow, telefonow, itp. uslug na ktore wystawiane bylyby faktury. Rowniez zadnych kar np. mandatow, czy jazda bez biletu. Ten sam komornik dokonal zajeciakomorniczego w 2019, po czym, po kilku miesiacach odstapil od tej czynnosci (zdjal zajecie), po 3 latach sytuacja sie powtorzyla.
  Pozdrawiam

  Mark

  18 mar 22 o 09:09

 164. Dzień dobry. Musi istnieć tytuł wykonawczy (najczęściej wyrok sądu) stwierdzający zadłużenie. Z takim tytułem wierzyciel wnosi do komornika o egzekucję. Podejrzewam, że egzekucja była bezskuteczna i komornik umorzył egzekucję (tym samym zwalniając konto bankowe) a na wniosek wierzyciela po kilku latach ponownie ją wszczął (no chyba że w jakiejś innej sprawie). Najlepiej proszę skontaktować się z komornikiem i zapytać, kto jest rzekomym wierzycielem. Pozdrawiam

  admin

  18 mar 22 o 09:54

 165. Bardzo dziekuje za odpowiedz.
  Zapewne istnieje podstawa (wyrok sadu), na ktorej oparl sie komornik dokonujac zajecia konta, wiem takze, ze najlepszym zrodlem informacji jest sam komornik, aczkolwiek moge tylko zadzwonic, lub wyslac mejla, poniewaz nie przebywam w Polsce, a o zajeciu dowiedzialem sie poprzez aplikacje bankowa).
  W kazdym razie, jedyna rzecza ktorej chcialbym sie dowiedziec, jest to dlaczego- po conajmniej 11 latach od ostatniej, jakiejkolwiek mojej umowy finansowej w Polsce (byl to kredyt w banku- splacony w calosci) komornik wciaz jest aktywny. Dlaczego nie ma zastosowania np. instytucja przedawnienia.
  Swoja droga- Doceniam Panstwa zaangazowanie w odpowiedzi na niniejszyn forum i rozumiem, ze udzielanei bezplatnych informacji nie jest motywujace, jednak nie mam pojecia jak znalezc odpowiedniego, radce/ prawnika zajmujacego sie takimi sprawami.

  Mark

  18 mar 22 o 10:21

 166. Proszę pytać do woli, nie jest to problem dla mnie bezpłatnie radzić.

  Dopiero od 21 sierpnia 2019 roku komornicy mają obowiązek sprawdzić czy należność nie jest aby przedawniona i jeżeli jest, to odmówić wszczęcia egzekucji. Jeżeli przed tym terminem wszczęto egzekucję, to bieg przedawnienia został przerwany i obecnie to roszczenie jeszcze nie jest przedawnione.

  Co do tego, dlaczego egzekwują dług którego (już) nie ma, to się nie wypowiem. Trzeba jednak było, gdy dowiedział się Pan o tym podczas poprzedniej egzekucji, wystąpić z powództwem przeciwegzekucyjnym. Jako że Pan tego nie uczynił, to ten nieistniejący dług stal się prawomocnie istniejącym…

  admin

  18 mar 22 o 10:37

 167. Dziekuje jeszcze raz. Nie chcialbym naduzywac Panstwa uprzejmoscia, ale korzystajac jeszcze z okazji chcialbym dopytac o przedawnienie, bo nie do konca potrafie zrozumiec wykladnie tego przepisu.
  Poprzednie zajecie mialo miejsce rzeczywiscie przed wspomniana data, bo byl to marzec 2019, czyli dokladnie 3 lata temu, o czym dowiedzialem sie w ten sam sposob tzn. poprzez bankowosc internetowa.
  Zakladajac wiec hipotetycznie, ze zaistnialo jakies zadluzenie- np najpozniej w 2009- i jednoczesnie przyjmujac, ze wierzyciel staral sie odzyskac dlug bezzwlocznie, czyli odbyla sie cala procedura prawna do egzekucji komorniczej wlacznie, to jakie czynnosci mogly przerwac ten bieg przedawnienia, ze wciaz ten dllug bylby wymagalny.

  Mark

  18 mar 22 o 11:15

 168. Stosownie do art. 123 KC (Kodeks cywilny) bieg przedawnienia przerywa się
  1)przez każdą czynność przed sądem lub innym organem powołanym do rozpoznawania spraw lub egzekwowania roszczeń danego rodzaju albo przed sądem polubownym, przedsięwziętą bezpośrednio w celu dochodzenia lub ustalenia albo zaspokojenia lub zabezpieczenia roszczenia;
  2) przez uznanie roszczenia przez osobę, przeciwko której roszczenie przysługuje;
  3) przez wszczęcie mediacji.

  admin

  18 mar 22 o 14:10

 169. No wlasnie paragraf 1 jest dla mnie malo zrozumialy.
  Moze dopytam na przykladzie.
  Jesli, tak jak wczesniej zalozylem, ze wierzyciel juz w 2008/ 2009- zlozyl sprawe do sadu i nastapila egzekucja komornicza i zajecie konta ( i jak rozumiem od wtedy liczy sie bieg sprawy w kierunku potencjalnego przedawnienia), to jaka czynnosc jeszcze moze podjac wierzyciel, zeby ew. przerwac ten bieg skoro, sprawa jest wlasnie w toku (zajecie konta). Jezeli nie moze, to sprawa po 6 latach powinna byc umorzona, jesli natomiast jest taka mozliwosc, to przedawnienie moze nigdy nie nastapic.

  Mark

  18 mar 22 o 15:24

 170. Przedawnienie ponownie zaczyna płynąć dopiero po umorzeniu egzekucji komorniczej. Dopóki trwa postępowanie egzekucyjne, to przedawnienie nie płynie, jest cały czas “wyzerowane” (jedynie w egzekucji administracyjnej jest tak, że wraz z zajęciem konta przedawnienie zaczyna znów płynąć mimo że toczy się wciąż egzekucja, a to nie w Pana sprawie).

  Pytanie jeszcze, czy egzekucja prowadzona była na podstawie bankowego tytułu wykonawczego? Jeżeli tak, to po umorzeniu poprzedniej egzekucji okres przedawnienia wynosi 3 lata a nie 6 lat.

  Komornik aktualnie prowadzący egzekucję przyjął sprawę jako nieprzedawnioną zapewne na podstawie zaświadczenia o poprzedniej egzekucji uważając, że z uwagi na tą wcześniejszą egzekucję roszczenie nie jest przedawnione. Jednak należy zauważyć, że mogła być przedawniona jeżeli egzekucja prowadzona była na podstawie bankowego tytułu wykonawczego. O ile mi wiadomo (musiałbym upewnić się) to w takiej sytuacji dłużnik o każdym czasie, nawet po zakończeniu egzekucji może podnieść zarzut przedawnienia. Oznaczałoby to (być może, nie jestem w tym momencie pewien, trzeba by poszukać może w orzecznictwie), że i w tym postępowaniu może Pan podnieść zarzut przedawnienia argumentując, że roszczenie było przedawnione już w poprzedniej egzekucji.

  admin

  18 mar 22 o 16:26

 171. Jeszcze raz bardzo dziekuje, teraz jest to duzo bardziej klarowne dla mnie.

  Serdecznie Pozdrawiam

  Mark

  18 mar 22 o 20:26

Skomentuj