Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Co Krajowa Rada Sądownictwa i inni sędziowie chcą mi przekazać?

komentarze 4

Wczoraj mailem otrzymałem od Przewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa list o treści następującej (skan pisma: krs):

W odpowiedzi na Pana pismo z 22 lipca 2017 r. zawiadamiam, że na podstawie art. 41a § 4 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 2016 r., poz. 2062 ze zm.) pozostawiono je bez rozpatrzenia, gdyż zawiera treści znieważające oraz słowa powszechnie uznawane za obelżywe.

Wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa
Krzysztof Wojtaszek
sędzia Sądu Okręgowego

Ja jednakże żadnego wniosku do rozpatrzenia im nie wysłałem, ja wysłałem im (i wielu innym adresatom, zbiorczo) tylko maila o takiej treści:

tytuł:

przekręty śląskich sędziów: Gęsiak, Chrapoński, Misina, Świerdza, cz. 1

treść:

Szanowni Państwo,

W obronie społecznie uzasadnionego interesu przesyłam odnośnik do publikacji o bezczelnych przekrętach sędziów z SO Katowice i SR DG: http://pamietnikwindykatora.pl/2017/07/18/przekrety-sedziow-czesc-1/ z prośbą o dalsze rozpowszechnianie.

Z poważaniem,
Robert Grabowski

No przecież widać, że to żaden wniosek, skarga a jednak KRS odpisał mi na to, tzn. że jak wyżej. Nie pierwsze to takie dziwadło ze strony sędziów w tej sprawie, analogicznie (na dodatek z naruszeniem art. 237 § 1.K.P.A. – niedotrzymanie terminu na odpowiedź) zachował się wcześniej zastępca rzecznika dyscyplinarnego w Katowicach: Suweren – lud nie jest związany art. 41a § 4 ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych.

Upublicznianie przy wykorzystaniu mailingu rozpocząłem jakoś tak w połowie lipca tego roku i upubliczniam dalej i będę / będziemy upubliczniać miesiącami jak nie latami. A takie pisma sędziowskie jak wyżej przytoczone, jeszcze bardziej mnie motywują do dalszego rozpowszechniania. Na pierwszy rzut oka można odnieść wrażenie, że chcą aby między wierszami odczytać je tak: „No przeczytaliśmy i co? Daj se spokój.” albo / i „Uważaj na słowa, bo się doigrasz”. Jednak faktyczny mój odbiór tego, że odpisują nieproszeni jest inny a nawet jeśli się mylę, to tym większy ich problem.

Chyba jednak puszczają nerwy niektórym z nich: „nie jest Pan osobą uprawnioną do inicjowania postępowania dyscyplinarnego wobec sędziów”

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 2 Ocena średnia: 5]

24/08/2017

kategoria: sędziowie

Komentarze do 'Co Krajowa Rada Sądownictwa i inni sędziowie chcą mi przekazać?'

Subscribe to comments with RSS

 1. Odpisałes im coś? Pochwal się 😉

  Ukasz

  25 Sie 17 12:31

 2. Krótko, że ja o nic do nich nie wniosłem, kropka.

  admin

  25 Sie 17 14:20

 3. Rozpatrzenie byłoby oczywiście takie: …nie dopatrzono się uchybień…
  Do sędziów: nawet nie wiecie jak skrzywdzeni przez was ludzie nienawidzą was.

  purkrabek

  26 Sie 17 16:03

 4. Zwłaszcza tacy celowo skrzywdzeni.

  admin

  26 Sie 17 16:30

Skomentuj