Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Uwaga – zagrożenie bezpieczeństwa wewnętrznego Polski! Dwa niebezpieczne precedensy!

komentarze 2

1. Z miesiąc temu bodaj białostocka prokuratura (udała) że nie słyszy śpiewu Narodowców ze słowami „A na drzewach zamiast liści będą wisieć Syjoniści” na nagraniu z ich przemarszu. Każdy kto to oglądał (ruchy ust uczestników „chóru”) i słuchał, to wie, że tak śpiewali, nie trzeba było się wsłuchiwać. Jednak prokuratura rzekomo tego nie słyszała. Nie mam czasu (mam inną pilną robotę ale męczyło mnie to o czym na szybko niniejszym piszę) sprawdzać, czy faktycznie od prokuratorskiej decyzji o umorzeniu / odmowie wszczęcia postępowania nie ma możliwości się odwołać. Na pewno jednak można wnieść zawiadomienie o popełnieniu przez prokuratora przestępstwa z art. 231 kk – umyślne niedopełnienie obowiązku na szkodę interesu publicznego. Ja nie wniosę, bo mnie ostatnio skręca jak pomyślę o perspektywie wizyty w prokuraturze (patrz: „Skręcenie” sprawy przez Prokuraturę w Bytomiu) ale osoby bez traumy prokuratorskiej zachęcam do złożenia takiego zawiadomienia. Ja nie jestem zaciekłym antyrasistą (rasistą też nie jestem), tu chodzi mi o coś innego: zareagować, bo po czymś takim utwierdzają się w przekonaniu, że wolno im – prokuratorom wszystko.

2. Sprawa gorąca: zamiar obniżenia emerytur tym wszystkim pracownikom służb mundurowych którzy choć krótki czas przepracowali jeszcze przed transformacją ustrojową w Polsce, czyli ustawa tzw. dezubekizacyjna…. a osoby jak poseł Stanisław Piotrowicz – prokurator PRL-owski którego obniżka ma nie dotyczyć i innych prokuratorów oraz sędziów PRL-owskich też nie. Ten człowiek twierdzi, że on nie oskarżał opozycjonistów a z akt IPN ponoć wynika, że kłamie, bo oskarżał – jest jego podpis w akcie oskarżenia i zeznania opozycjonisty. OK, ale przyjmijmy akademicko, że jest tak jak mówi, że on nic nie ma na sumieniu przeciwko opozycjonistom (więc w domyśle – on pod ustawę dezubekizacyjną nie może podpadać i nie podpada). No ale jeżeli nawet on nie, to w skali kraju niejeden prokurator oskarżał a sędzia skazywał opozycjonistów, to oczywiste przecież. Proste, logiczne pytanie retoryczne: dlaczego nie ma mowy o zmniejszeniu emerytury także i tym ludziom – prokuratorom i sędziom zaczynającym karierę w PRL? Dlaczego nie dać szansy obrony poszczególnym funkcjonariuszom służb mundurowych z tamtego okresu – zapewne powiedzą to samo co Piotrowicz i (w przeciwieństwie do niego) będzie to prawda!

Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że potrzeba mnóstwo kasy do budżetu a sędziów i prokuratorów boją się ruszyć, bo tacy za dużo mogą. I nie jeden z nich jest w PiS… Wiem, że tu przysłowiowej Ameryki nie odkryłem i nawet nie to jest najgorsze i alarmujące (patrz tytuł). Najgorsze jest to, jak oni nas – obywateli traktują, jak nas lekceważą tą ich argumentacją, kpią sobie, buta straszliwa. Co jeszcze wymyślą na innych polach?

I jeszcze jedno: tego Piotrowicza, jeżeli okaże się, że to prawda z tym jego podpisem pod aktem oskarżenia za roznoszenie ulotek (czemu on zaprzecza i groził reporterowi sądem za „insynuacje”) powinno się politycznie unicestwić a ten reporter któremu on groził, powinien zawiadomić prokuraturę o groźbie bezprawnej jakiej PRL-owski prokurator Stanisław Piotrowicz dopuścił się przeciwko niemu.

TO CO SIĘ ZACZYNA „WYPRAWIAĆ” (PODAŁEM WYŻEJ PRZYKŁADY) TO JUŻ ISTOTNIE PRZEGIĘCIE, Z BÓLEM MUSZĘ PRZYZNAĆ RACJĘ OPOZYCJI. TO ISTOTNIE PACHNIE STALINEM, KOREĄ PÓŁNOCNĄ I INNYMI TAKIMI…

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

03/12/2016

kategoria: państwo

Komentarze do 'Uwaga – zagrożenie bezpieczeństwa wewnętrznego Polski! Dwa niebezpieczne precedensy!'

Subscribe to comments with RSS

 1. jaki precedens. Sam piszesz chłopie w archiwum co cie spotkało a o precedensach piszesz wyżej. jak o precedensach to fikcje tworzysz w twoich sprawach halo

  Lobotom

  3 Gru 16 19:42

 2. Piłeś coś? Ja też.

  Owszem, to nie precedens, bo wiele osób prywatnie „niegorsze” decyzje i uzasadnienia otrzymały, otrzymują i będą otrzymywać ale publiczny precedens to chyba jednak jest. Jak można wobec całego narodu tak obwieścić (że nie doszukali się tego śpiewu – słów – propagowania – zapowiedzi przemocy )?!

  admin

  3 Gru 16 20:59

Skomentuj