Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy wynagrodzenie za pracę jest wierzytelnością?

2 komentarze

Pytanie: Czy wynagrodzenie z tytułu za pracę jest wierzytelnością? Chodzi mi o to, czy jeżeli we wniosku egzekucyjnym wierzyciel napisał, że wnosi o egzekucję z wierzytelności przysługujących dłużnikowi, to komornik zajmie też jego wynagrodzenie za pracę?

Przeczytaj też: Czy wynagrodzenie za pracę jest majątkiem wspólnym?

Odpowiedź: Tak, wynagrodzenie za pracę przysługujące dłużnikowi jest wierzytelnością. Jednak w kodeksie postępowania cywilnego osobny dział, to egzekucja z wynagrodzenia za pracę i osobny dział, to egzekucja z innych wierzytelności a choć egzekucja z rachunków bankowych to też egzekucja z wierzytelności, to też jest to osobny dział w kodeksie postępowania cywilnego.

Przeczytaj też: Czy firma windykacyjna może zająć wynagrodzenie?

Nic nie stoi na przeszkodzie aby we wniosku egzekucyjnym na wszelki wypadek wnieść o egzekucję z wynagrodzenia za pracę. Osobno też z rachunków bankowych, osobno z nadpłaty podatku a jeżeli zna Pan inne wierzytelności dłużnika, to je wskazać.

Przeczytaj też: Po jakim czasie komornik zajmuje wynagrodzenie?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

Komentarze do 'Czy wynagrodzenie za pracę jest wierzytelnością?'

Subscribe to comments with RSS

  1. No właśnie co za problem dopisać kilka słów “wnoszę o egzekucję z wynagrodzenia za pracę”.

    Arnold von Baden

    7 mar 23 o 09:37

  2. Najczęściej jedyny skuteczny sposób egzekucji – z wynagrodzenia za pracę właśnie. jeżeli nawet wierzyciel o to nie wniósł we wniosku egzekucyjnym to komornik nie omieszka sprawdzić czy dłużnik pracuje i poinformuje dłużnika o możliwości zajęcia wynagrodzenia.

    motek

    18 kw. 23 o 19:53

Skomentuj