Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pojęcie niegroźnej przestępczości prokuratorskiej i sędziowskiej według prokuratora

1 komentarz

W „Rzeczpospolitej” przeczytałem, że przybywa spraw w powołanym w marcu Wydziale Wewnętrznym Prokuratury Krajowej do ścigania tzw. sędziów i prokuratorów. Aktualnie prowadzone są tam 24 postępowania karne. Katalog prowadzonych postępowań jest szeroki: nadużycia uprawnień, korupcja, złośliwe naruszanie praw, oszustwa zwykłe i kredytowe czy wypadki drogowe. Jednak jak też donosi „Rzeczpospolita”, według sędziów i prokuratorów to straszak na niepokornych, niewygodnych… Jakiś tam anonimowy „prokurator ze Śląska, od dziewięciu lat w zawodzie” tłumaczy „Rz” że groźnej przestępczości wśród sędziów i prokuratorów po prostu nie ma albo zdarza się bardzo rzadko. Według tego „prokuratora ze Śląska, od dziewięciu lat w zawodzie” świadczy o tym właśnie to, że we wspomnianym wydziale prowadzone są właśnie takie sprawy jak zasygnalizowane wyżej.

Według „prokuratora ze Śląska, od dziewięciu lat w zawodzie” więc korupcja wśród prokuratorów i sędziów nie jest groźnym przestępstwem, podobnie jak złośliwe nadużycie uprawnień / niedopełnienie obowiązków czyli przestępstwa które w wykonaniu bydlaków w togach rujnują życie osób skrzywdzonych przestępczymi umorzeniami i wyrokami, rozkradają majątek Państwa, narażają obywateli na niebezpieczeństwo ze strony uniewinnianych lub skazywanych na śmiesznie niskie wyroki bandytów.

Na przykładzie wypowiedzi „prokuratora ze Śląska, od dziewięciu lat w zawodzie” widać, jak bardzo zdegenerowane jest to środowisko.

Aha, i jeszcze rozważmy to „straszak na niepokornych” prokuratorów i sędziów. Czyli co, według „prokuratora ze Śląska, od dziewięciu lat w zawodzie” możliwość prowadzenia sprawy karnej poza wspomnianym wydziałem w Prokuraturze Krajowej, czyli u niego na śląsku, straszakiem nie jest? Znaczy się, on jako potencjalnie przestępca nie miałby się czego wtedy bać, tak? On zapewne odpowiedziałby, że chodzi mu o coś innego czyli że „u siebie” 😉 nie obawia się wrobienia go w przestępstwo… 😉

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

19/10/2016

kategoria: prokuratorzy

1 komentarz do 'Pojęcie niegroźnej przestępczości prokuratorskiej i sędziowskiej według prokuratora'

Subscribe to comments with RSS

  1. Wypadek drogowy to faktycznie inna para kaloszy ale oszustwo już nie. Sędzia – oszust jest typem 100% na załatwienie sprawy łapówką.

    Hanto

    19 Paź 16 10:13

Skomentuj