Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Czy firma windykacyjna może zająć wynagrodzenie?

5 komentarzy

Pytanie: Czy firma windykacyjna może zająć wynagrodzenie za prace dłużnika? Mam problem z osoba która prowadząc działalność narobiła długu w naszej hurtowni obecnie już nie prowadzi firmy ale pracuje w dużej firmie państwowej. Kolega zaproponował mi skorzystanie z firmy windykacyjnej, powiedział że miał podobną sytuację, zlecił im windykację i od razu weszli na wynagrodzenie dłużnika.

Przeczytaj też: Czy firma windykacyjna może zająć nieruchomość?

Odpowiedź: Nie, firma windykacyjna, windykatorzy nie są komornikami wobec czego nie mogą zająć ani wynagrodzenia ani nic innego. Nawet nie mają prawa wejść do mieszkania dłużnika jeżeli ten sobie tego nie życzy.

Przeczytaj też: Firma windykacyjna czy komornik?

Jeżeli faktycznie w sprawie Pana kolegi firma windykacyjna doprowadziła do szybkiego, natychmiastowego zajęcia wynagrodzenia, to znaczy, że kolega zlecił im windykację posiadając już sądowy tytuł wykonawczy i oni w jego imieniu wnieśli do komornika o egzekucję.

Przeczytaj też: Czy firma windykacyjna może skierować sprawę do sądu?

I to samo proponuję Panu, to znaczy skierować do sądu pozew aby uzyskać nakaz zapłaty w celu wszczęci egzekucji komorniczej wynagrodzenia dłużnika i z ewentualnych innych składników jego majątku.

Przeczytaj też: Czy warto wziąć prawnika do windykacji?

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

Komentarze do 'Czy firma windykacyjna może zająć wynagrodzenie?'

Subscribe to comments with RSS

  1. Bez sensu jest przekazać firmie windykacyjnej wyrok do egzekucji komorniczej zamiast zrobić to samodzielnie.

    Kuba

    14 lut 23 o 10:52

  2. Zgadzam się, bez sensu.

    admin

    14 lut 23 o 10:56

  3. Można spierać się w tej kwestii. Warto wiedzieć, że dobra firma windykacyjna dysponuje sztabem ludzi mogących mieć wpływ na skuteczność postępowania egzekucyjnego a to na dwa sposoby:
    1. Ustalenie majątku dłużnika którego komornik nie może ustalić.
    2. Nadzór nad postępowaniem egzekucyjnym.

    Jarek

    14 lut 23 o 11:36

  4. Nic nie ustala poda to co ustali komornik albo zupełnie nic nie ustalą. Mowa o majątku który dłużnik ma na siebie a nie na kogoś, bo z takiego majątku komornik nie może prowadzić egzekucji.

    “Nadzór nad postępowaniem egzekucyjnym.”? Komorników nie trzeba nadzorować, chyba że wierzyciel / pełnomocnik uprze się, aby komornik zajął coś co według komornika nie ma wartości handlowej i czego prawie na pewno nikt nie zechce kupić na licytacji.

    admin

    14 lut 23 o 11:55

  5. Hehe, ktoś świeżo po szkoleniu z windykacji xD

    :D

    15 lut 23 o 23:01

Skomentuj