Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Uważajcie na macherów samochodowych, restauratorów, sędziów

skomentuj

Dawno już nie ostrzegałem generalnie przed nieuczciwymi komisami samochodowymi a akurat znalazłem w archiwum takiego maila którego wklejam ku przestrodze:

Witam, mam pytanie odnośnie ściągalności długów przez Państwa firmę. Kupiłem auto w komisie, które zaraz po wyjeździe okazało się nie sprawne. Po 3 latach wygrałem sprawę w sądzie. Zostało mi zasądzone 14 000 plus odsetki (od 03.09.2007) Jednak właściciel komisu nagle przestał być właścicielem teoretycznie jest nie zdolny do pracy. Komornik powiedział, że nikłe szanse na odzyskanie należnych mi pieniędzy. Ja jednak wiem, że ten Pan nadal pracuje i ma się dobrze. Jakby tego było mało auto cały czas jest w moim posiadaniu, stoi na parkingu strzeżonym za który co miesiąc płacę 60zł (łącznie już ponad 2500). Proszę o informację czy Państwo jesteście zainteresowani moją sprawą. Oraz ewentualnie w jaki sposób możemy rozpocząć współpracę.

To dosyć częsta sytuacja – bezskuteczna egzekucja komornicza przeciwko handlarzowi samochodów. Nie chcę urazić porządnych ludzi z branży motoryzacji, ale zalecam szczególną czujność w relacjach z właścicielami komisów, osób sprowadzających samochody z zagranicy itp. Bardzo wiele zleceń przeciwko takim ludziom miałem, niemal tyle co dotyczących zapłaty faktur i zwrotu prywatnych pożyczek. I moje obserwacje poza windykacyjne (znam kilka osób z tej branży) dodatkowo skłaniają mnie do opublikowania tego nazwijmy, apelu o zachowanie czujności.

Podobny, wysoki odsetek dziadostwa „branżowego” zaobserwowałem pośród restauratorów (właścicieli restauracji, pubów itp.) oraz pośród sędziów sądów powszechnych. Miejcie się na baczności.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

24/04/2016

kategoria sędziowie

Skomentuj