Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Następny klient który chce wyrok w prezencie czyli bez zwracania kosztów procesu.

skomentuj

O podobnej sprawie już pisałem Wyjątkowo bezczelny radca prawny c.d.; oddalenie powództwa przeciwko mnie o wydanie wyroku ale tym razem chodzi tylko o 300 zł. kosztów sądowych; wyrok uzyskałem samodzielnie a więc kosztów zastępstwa procesowego nie ma. Nowych Czytelników informuję, że prowadziłem firmę windykacyjną ale już nie prowadzę. W sprawie o której niżej jest wyrok przeciwko spółce z o.o. i umorzona bezskuteczna egzekucja komornicza wobec czego poradziłem klientowi aby teraz wystąpił o zapłatę przeciwko prezesowi spółki, na podstawie odpowiedzialności subsydiarnej. Komornik zwrócił wyrok wraz postanowieniem o umorzeniu bezskutecznej egzekucji i dysponując tymi dokumentami, można skutecznie pozwać prezesa zarządu.

Korespondencja e-mailowa:

Ja:

Załączam skany wyroku oraz pisma od komornika. Proszę o przesłanie na moje konto kosztów procesu wskazanych w wyroku czyli kwoty 300 zł.; po otrzymaniu tej kwoty bezzwłocznie wyśle Panu oryginał wyroku. Podaję nr konta: …

Poniosłem jeszcze koszty bezskutecznej egzekucji (adnotacja na odwrocie wyroku) ale już nie proszę Pana o ich zwrot (te kwotę jak i oczywiście zwrot kosztów procesu może Pan ściągać od prezesa).

Klient:

Pan dostał pieniądze na sprawę był robiony przelew. Proszę odesłać dokumenty.

Ja:

Ja sprawdzałem i nie mam przelewu w kwocie 300 zł. a tyle wyniósł wpis. Jeśli przeczyłem to proszę przesłać potwierdzenie. (żadnej innej zaliczki od niego nie wziąłem, nic mi nie przelewał – przyp. admina)

Klient:

Przepraszam a za co ja mam panu zapłacić? Usługa nie została wykonana.

Ja:

Jak już pisałem, chodzi przecież o koszty sądowe które poniosłem, bez uiszczenia których wyrok nie zostałby wydany i nie mógłby Pan dalej dochodzić zapłaty należności. Nie jest to przecież żaden mój zarobek. Przeciwnie, zamrożone koszty które mam prawo odzyskać.

Już nie otworzę żadnego maila od niego. Osobliwie żenujące jest kłamstwo jakoby przelał mi pieniądze „na sprawę” oraz „za co ja mam panu płacić”. Jak odnotuję przelew na koncie, to wyślę mu oryginały dokumentów. Przy okazji, fajne konta osobiste tutaj, aż nie wiem czy nie zmienię.

Marzec 29th, 2016 at 6:36 pm

Skomentuj