Windykator

bezpłatne porady – windykacja i egzekucja

Zwrot zaliczki od komornika

4 komentarze

Pytanie: Wysłałem wniosek egzekucyjny do komornika a ten wezwał mnie na dzień dobry do wpłaty ponad 250 złotych zaliczek na wydatki. Jeżeli nie wpłacę, to on nie ruszy z egzekucją. Mam pytanie, co będzie jeżeli egzekucja będzie nieefektywna, czy otrzymam zwrot tych pieniędzy od komornika?

Przeczytaj też: Zaliczki na wydatki komornika

Odpowiedź: Te zaliczki nie stanowią wynagrodzenia komornika lecz przeznaczone są przede wszystkim na pokrycie kosztów korespondencji i uzyskania odpłatnie informacji o majątku dłużnika. Niewykorzystaną część zaliczki komornik zwraca wierzycielowi ale tak się dzieje bardzo rzadko. Będzie Pan miał szczęście jeżeli umarzając bezskuteczną egzekucję, komornik nie wezwie Pana do dopłaty (z racji tego, że zaliczki nie wystarczyło i musiał z własnych środków dopłacić na wspomniane koszty).

Przeczytaj też: Koszty dojazdu komornika do dłużnika

Bezpłatne porady: poczta@pamietnikwindykatora.pl

8 grudnia, 2020

kategoria windykacja

tag

Komentarze do 'Zwrot zaliczki od komornika'

Subscribe to comments with RSS

 1. Komorników byłoby dobrze skontrolować odnośnie rzetelności rozliczania zaliczek.

  Anonim

  9 gru 20 o 09:43

 2. No ze dwa razy na w sumie kilkadziesiąt postępowań egzekucyjnych otrzymałem od komorników zwrot niewykorzystanej zaliczki, to były kwoty rzędu 20-30 złotych a wpłacona komornikom ponad grubo 200 złotych.

  Adi

  8 sie 21 o 14:47

 3. Ja tak samo z grubsza. Prawie zawsze po nieskutecznej egzekucji i przy umorzeniu komornik wzywa żeby mu dopłacić, ni chce mi się dociekać czy zasadnie to znaczy czy naprawde założył za mnie ze swoich środków.

  kamikaze

  11 wrz 21 o 07:10

 4. Ja w ogóle nie wiem, czy to jest zgodne z prawem takie wydatkowanie pieniędzy na czynności bez zgody wierzyciela i później żądnie zwrotu po bezskutecznej egzekucji. Nam wątpliwości.

  Bruner

  28 wrz 21 o 22:49

Skomentuj